Pinta Old Ale
Pinta Old Ale
Pinta Old Ale
Old Ale
% alk. 9.3
Blg 22.0
5905331026192


Uwarzone przez Browar Pinta.
Klasyczny angielski styl piwa górnej fermentacji, mocny i złożony - warzony z dodatkiem melasy i leżakowany przez trzy miesiące w niskich temperaturach z płatkami dębowymi. Słody najlepszej jakości zapewniły posmaki biszkoptowe, orzechowe i toffi, zaś dodatek melasy nuty rumu i suszonych owoców. Długie leżakowanie z płatkami dębowymi wygładziło smak i nadało piwu finisz dębowej beczki i gorzkiej czekolady.
Dostępne w butelce 0,33l.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2017-12-22 10:42:25

Oceny

Użytkownicy 6,72 / ilość: 18
Goście 8,4 / ilość: 5
średnia 7,09/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Shinodin

2018-02-09 19:01:31
Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, raczej słabej jakości, wysoka na około pół centymetra, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa jaśniejsza rubinowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, drzewne i taninowe, subtelne dębowe akcenty, w tle suszone owoce. W smaku dominuje karmel, jako aftertaste taninowe posmaki, goryczka adekwatna do stylu, niezalegającą, pozostawiająca ogrzaniu ujawniają się wyraźnie zaznaczone alkoholowe wonie, piwo rozgrzewa przełyk, słabsza kontra kwaskowa, czuć dodatek płatków dębiny, gładka tekstura, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, etykieta w pomarańczowej kolorystyce, ładnie wykonana graficznie, wyczerpująco opisana. Warka 21.11.2018. Moje pierwsze Old Ale, choć już sporo słyszałem o tym stylu. Wybitnie degustacyjne piwo o wysokim woltażu. Drzewne i taninowe akcenty nadają charakteru, przeszkadza niestety mocno wyczuwalny alkoholowy klimat. Melasowy wyrób, nie tak gęsty jak myślałem, warto spróbować, aczkolwiek wydaje mi się, że na polskim rynku można dostać lepszego przedstawiciela tego stylu. Moją ostateczną oceną będzie 7 z minusem, nie jest źle, ale nie jest to też piwna "petarda".
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

prisoner

2017-12-24 22:53:09
Ciekawe połączenie niby słodkie w smaku ale dobra kontra drewniano - taniczna przykrywa te słodycz. Goryczka wyczuwalna, mocno wytrawna z nutami pieczonej skórki od chleba. W aromacie sporo drewnianych nut i suszonych owoców. Nie jest wodniste, warte spróbowania. Alkohol wyczuwalny ale nie jest jakoś strasznie drażniacy.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Thesloma

2017-12-21 23:48:56
Zapach : drewniany , lekko słodkawy jakby toffi czy karmel , delikatne migdały

Smak : sporo drewna , lekko słodkie choć ogółem wytrawne , potem wychodzi alkohol który chyba miał być delikatną goryczką choć dla mnie to nie pasuje , trochę o dziwo wręcz wodniste.

Za mało aromatyczne , za mało tutaj smaku , robione jakby na szybko , pachnie ładnie bo dużo drewna choć w smakuje już kuleje.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

Bob

2017-12-21 01:33:18
W porównaniu do Birbanta, czy Nepomucena, to ten Old Ale jest najgorszy... Co prawda czuć nuty drewniane i gumę balonową, ale zdecydowanie mniej niż w wyżej wymienionych piwach. Goryczka jest o wiele mocniejsza, zalegająca. Średnio udane piwo, brakuję charakteru.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010