Zostań patronem na
Pinta Oki Doki
Pinta Oki Doki
Pinta Oki Doki
% alk. 4.3
Blg 11.5
IBU 39
brak koduaddbarcode


Czy do odczuwania codziennej przyjemności z popijania piwa o zachodzie słońca potrzebujesz urywania tyłka? Wychodzimy z założenia że nie i proponujemy orzeźwiającego, lekkiego lagera warzonego w 100% ze słodu i chmielonego wyrazistymi odmianami z Nowej Zelandii.

Składniki: słody Weyermann®: Pilzneński, Pale Ale, Pszeniczny jasny, Carapils®, Caramunich®; chmiele: Pacific Jade, Pacific Gem, Green Bullet, Waimea, Motueka; drożdże: Saflager W 34/70.
Styl: Lager nowozelandzki.
Dodał: gjordano - 2014-06-16 14:55:18

oceny Oceny

Użytkownicy 6,87 / ilość: 90
Goście 7,42 / ilość: 26
średnia 6,99/10 / ilość: 116

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
kurwiłeb
starstarstarstarstar

2016-01-18 13:54:26
Lekkie, bardzo dobrze nachmielone piwo o umiarkowanej goryczce. Idealne na upalne dni, bardzo orzeźwiające. Mistrzostwo wśród lagerów.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-11-18 00:08:09
Cena:6,90 , warka 23.03.16 ; Barwa : złota , przejrzyste ; Piana : nie zbyt okazała , na 1-2 cm biała drobno pęcherzykowa , powolnym tempem opada , do postaci średniej grubości pierścienia ,oraz odkrywającego się jeziora w 3/4 pokrytego bialutkim płaszczem wciąż zmniejszającym swoją powierzchnie ; Aromat : początkowo dało się wyczuć owoce ( być może odrobinę brzoskwini ) , szybko ten wątek ucieka i powstaje mocna chmielowa zapowiedź smaku ; a co do smaku : delikatnie słodki , pozostawiając po sobie przeciętną goryczkę , kojarzy mi się z lagerem (pilsem)ale z tej dobrej półki, pijalność na odpowiednim miejscu :) bardzo dobry rzemieślniczy lager
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2015-11-01 21:36:42
Świetny lekki, mocno chmielowy i gorzki lager w nowozelandzkim stylu robiony dla Pinty przez Browar na Jurze. Kolejne bardzo ciekawe piwo nowofalowe na naszym rynku.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-10-13 10:23:15
Oki Doki wraz z Warmińskimi Rewolucjami od Kormorana to dwa najciekawsze piwa dolnej fermentacji, jakie ostatnio dane mi było pić. Oczywiście są to piwa z dwóch innych biegunów, ten pierwszy od samego początku pokazuje znacznie większy pazur nie tylko za sprawą bogatego aromatu ale i również potężnej jak na lagera goryczce. Podane na tyle 39 IBU sprawia wrażenie przynajmniej wartości drugie tyle wyższej. Bardzo podoba mi się oprawa graficzna butelki (podobnie jak w większości piw Pinty). Otwarcie jak wcześniej wspomniano bardzo bogate, sporo nut cytrusowych i tropikalnych, znalazło się też miejsce na kinowy popcorn i diacetyl w maślanym wydaniu, który w żaden sposób nie przeszkadza. Nie podpisze się pod zażaleniami na wysoką żelazistość piwa, mimo iż potwierdziło się to na teście skórnym. Piana dosyć niska lecz o pięknej drobnej teksturze, zalegająca sporo czasu w szkle tworząc rozmaite białe koronki. W smaku początkowe lagerowe odczucia (koncernowa słodowość) plus lekkie cytrusowe tło, a obecność di acetylu częściowo zbliża Oki doki do klimatów czeskiego pilsa. Zbliżenie to trwa jednak bardzo krótką chwilę do momentu, gdy do głosu dochodzi potężna niespotykana w lagerach nieco zalegająca goryczka w klimacie łodygowym. Piwo raczej na ciepłe miesiące, w październiku smakuje jednak równie dobrze.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010