Pinta Kwas Epsilon
Pinta Kwas Epsilon
Pinta Kwas Epsilon
Double India Sour
% alk. 6.0
Blg 18.0
IBU 50
5905331025584


Piwo w stylu Double India Sour uwarzone przez Browar Pinta z Żywca w Browarze na Jurze w Zawierciu. Jest to piwo uwarzone w ramach akcji Pinta Miesiąca - Marzec 2016. Początkowo było dostępne tylko w wersji lanej, ale po pewnym czasie pojawiło się również w wersji butelkowej. Premiera Kwasu Epsilon odbyła się 17 marca 2016 roku.

PINTA Kwas Epsilon 18° - jasne, treściwe piwo górnej fermentacji, zakwaszane blendem 3 szczepów bakterii Lactobacillus oraz chmielone w kotle i na zimno aromatycznymi, cytrusowymi chmielami amerykańskimi. Połączenie smaków kwaśnego, słodkiego i gorzkiego z posmakami owoców tropikalnych, dojrzałej pomarańczy i zielonego grejpfruta. W zapachu cytrusy (cytryna, grejpfrut, limonka) oraz aromaty bakterii kwasu mlekowego Kwas Epsilon 18° - spodziewaj się niespodziewanego.

Piwo górnej fermentacji, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (Weyermann®: pale ale, wiedeński, diastatyczny, pszeniczny jasny), chmiele (Citra®, Mosaic™, Warrior®, Cascade, ekstrakt chmielowy z odmiany Columbus), blend bakterii (l. plantarum, l. brevis, l. delbrueckii), drożdże Fermentis Safale US-05
Zalecana temperatura serwowania: 9-10°C
Zalecane szkło: Snifter
Polecane kulinaria: kandyzowane cytrusy
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-13 20:29:31

Oceny

Użytkownicy 7,99 / ilość: 67
Goście 8,27 / ilość: 64
średnia 8,12/10 / ilość: 131

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Thesloma

2017-07-21 23:34:29
Zapach : bardzo świeżo , grejpfutowo

Smak : Słodko-kwaśne połączenie , bardzo przyjemnie się pije to piwo , pod koniec wchodzi subtelna goryczka. Wrażenie jakby się piło taki kwaśno-słodki sok , a potem goryczka delikatna daje znać że to jednak piwo , alkohol oczywiście zerowy , niewyczuwalny i piwo myślę że przez to mega zdradliwe.

Piwo naprawdę genialne , połączenie mega ciekawe slodko-kwaśno-gorzkie. Coś innego , pierwsze kwaśne piwo które tak bardzo mi podeszło. W moim opini genialne i innowacyjne.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

oranjefan

2017-07-11 09:54:15
Kolejna warka Kwasu Epsilon po roku nieobecnosci piwa na rynku. Jest gorzej. Aromat nikły, słaby, pusty. Alkohol, dziwne estry, jabłka, gruszki. W smaku winne, nieco na styl belgijskich mocnych ale'i z Delirium Tremens na czele. Kwaskowatość wyczuwalna ale nie nachalna, goryczka przyjemnie ją kontruje i uzupełnia piwo. Jest kwaskowato cytrusowe, ale brakuje ciała, piwo wodniste i poza lekko kwaskowatym smakiem i goryczką niewiele sie tu dzieje. Tylko 6% alkoholu z 18 BLG a mimo to brakuje pełni i słodyczy. Pusto, wodniście. Słabo... To nie to samo piwo co przed rokiem.
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 8 )

nietzsche

2017-03-11 17:01:01
W zapachu bomba cytrusowo-tropikalna, były kiedyś takie soki zagęszczone sunquick i tak właśnie pachnie a jak ktoś nie pamięta to tak jak świeży sok z klementynek lub mandarynek z multiwitaminą, niesamowite, pachnie słodko
Kolor taki wręcz pomarańczowy, mętne, piana niezbyt obfita, za to delikatna i stosunkowo trwała, taka na 1,5 cm, więc i taki też lacing, ale za to śliczny, jak szron.
W smaku genialnie złamana słodkość i kwaśność, tak właśnie jak w świeżym soku pomarańczowym, ale tu wyraźne jest jeszcze mango i ananas. Goryczka pojawia się tuż przed finiszem, wyraźna, ale oczywiście nie ma szans wykazać się w tak potężnym piwie. Jest mega pełne, dodatkowo puszyste od pszenicy, chlebowe, czerstwy chleb jak w Helles Bocku, trochę melanoidynowe, lekko zbożowe, lekko karmelowe. Pyszne.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )

oranjefan

2016-07-21 21:21:27
Warka 01/12/2016

Średnio intensywny aromat w butelce. Na pewno można powiedzieć o nim że jest złożony i wielowymiarowy. Zarówno nuty piwa kwaśnego jak i piwa w stylu IPA są na miejscu i ładnie się tutaj między sobą przeplatają. Z jednej strony mamy nuty amerykańskiego chmielu, z drugiej strony nuty kwasu mlekowego. Całość średnio intensywna, zwłaszcza nuty kwaśne co jak dla mnie jest wielkim plusem. Nie ma tu zapachu kiszonych ogórków, kapusty albo zepsutego mleka. Nuty kwaśne raczej uzupełniają słodkie aromaty amerykańskiego chmielu (aromaty brzoskwini, winogron, nieco marakui) i sprawiają że ów owoce wydają się być jeszcze lekko niedojrzałe. Po przelaniu do szkła aromat jest o wiele ciekawszy i bardziej intensywny. Nuty kwaśne tylko delikatnie obecne, dodają orzeźwienia. Całość pachnie teraz mocno brzoskwiniowo - morelowo. Ekstra.

Piwo o pomarańczowej barwie, lekko zmętnione. Piana niezbyt obfita. Stworzyłą się kilku centymetrowa warstewka dopier podczas gwałtowniejszego nalewania. Jej barwa to jasna biel. Zbudowana z drobnych bąbelków dość szybko opada ale ładnie zdobi szkło.

Piwo o bardzo niskim wysyceniu, ale jakże pełnej, gładkiej i gęstej fakturze. Odnosi się wrażenie że oblepia jamę ustną. Zdradziecko pijalne. Piwo sprawia wrażenie lekkiego i jest bardzo orzeźwiające. W smaku lekko winne odnoszę wrażenie. Dużo natomiast nut grejfprutowych oraz innych owoców cytrusowych, zwieńczone delikatną żywiczną goryczką. Goryczka niezbyt intensywna, dziwie się że aż tyle IBU napisali na etykiecie. Kwaśność występuje tutaj raczej jako dodatek, jest nisko-średnio intensywna. W to mi graj.
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 8 )
4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010