zamknij Zostań patronem na patronite
Pinta Koniec Świata
Pinta Koniec Świata
Pinta Koniec Świata
% alk. 7.9
Blg 19.1
5905331025164addbarcode
ulubione: 34
cena: 8,90 zł


Gęsty zacier powoli przesącza się przez warstwę świeżo ściętych gałęzi jałowca. Filtrat nie jest gotowany, ale od razu szczepiony gęstwą drożdżową. Po kilkunastu dniach mętne, nienagazowane i cholernie mocne „prapiwo” można chochlą nalewać do kubków. Można się rozgrzać. Tak Finowie warzą swoje Sahti od setek lat. Tak Sahti nawarzyła PINTA. Koniec Świata. Piwo pasteryzowane, fermentowane z użyciem drożdży piekarskich w temp. pokojowej. Do jego wyrobu użyto słody jęczmienne i żytni, gałęzie jałowca, owoce jałowca. W zapachu intensywnie bananowe. W smaku dominują również banany, upodabniając to piwo do pszenicznego koźlaka. Goryczka właściwie nie występuje. Piwo bardzo treściwe, mocne, chociaż nieco zdradliwe, bo ta moc nie jest od razu wyczuwalna.
Dodał: ryszard_o - 2012-12-08 09:43:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,44 / ilość: 186
Goście 7,95 / ilość: 110
średnia 7,63/10 / ilość: 296

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2018-09-29 22:29:58
Barwa jasno pomarańczowa, bardzo mętne. Piana znika bardzo szybko i do zera. Aromat to z jednej strony nuty typowe dla pszeniczniaków, odrobina wędzonki i w tle majaczy lekką nutką alkoholową. Smak nie przypomina mi żadnego piwa które piłem do tej pory, a wrażenie picia czegoś nietypowego potęguje praktyczny brak gazu, wysycenie jest bliskie zera. Miks pszeniczniaka (banan, zioła), mocnego lagera (potężna podbudowa słodowa z lekką alkoholowością) oraz grodziskiego (delikatną wędzonka). O dziwo połączenie te jest strawne i pijalne. Piwo nietypowe, acz udane. Pinta rzadko zawodzi.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Chrisrks
starstarstarstarstar

2018-07-29 16:18:50
Zagadkowe piwo.Aromat,smak nawiązuje do Hefeweizena.Mocno estrowe,fenolowe,brak goryczki zastąpiło lekkie szczypanie w język i podniebienie alkoholu.Przy tych parametrach wyczuwalnego w smaku.Mało nasycone,ale pijalne.Na pewno do zapamiętania poprzez mocno drożdżowy,chlebowy smak.Ja to kupuję!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
deseis
starstarstarstar

2018-04-10 13:56:15
Kurcze, absolutnie nie oceniam jako piwo bo myśle że to w tym przypadku niewłaściwe. Tak jak pisali moi poprzednicy; pszenica, banan, bardzo ulotne. Finisz alkoholowy. Praktycznie brak gazu, piany i goryczki, co nie czyni tego piwa kobiecym z uwagi na moc, która jest spora. Polecam jako grzaniec, z dodatkiem tylko i wyłącznie goździka. Ogólnie fajna sprawa i coś ciekawego.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 9, zapach: 6, wygląd: 6 )
awatar
Jacelinho
starstarstarstarstar

2018-02-24 19:21:41
Bardzo fajne piwo , ciekawa ciekawostka. Podobne do weizena i roggenbier'a . Nie ma goryczki i gazu i tak ma być w tym stylu. Jest za to aromat jak w piwie pszeniczny i w żytnim. Potem aromat owocowy pewnie jałowiec. W ustach czuć tylko troszkę szczypanie na języku od alko ale nie dziwie się bo jest prawie 8 %. I piwo w ustach ma gęstą fakturę. Nie wiem jaką notę dać wyglądowi tego piwa , bo piana jest niska i słabo trwała ale w sumie jak może byc inaczej skoro nie ma gazu i w tym stylu to normalne. Jak bym miał porównanie z innymi piwami w tym stylu to bym wiedział a tak dam solidną 7 za barwę. piękny zmętniony bursztyn. Ogólnie piwo bardzo smaczne i zdradliwe bo łatwo wypić 3 i się nawalić jak świnia. Uważam że każdy geek powinien wypić.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010