Pinta Imperator Bałtycki Sherry Oloroso Barrel Aged
Pinta Imperator Bałtycki Sherry Oloroso Barrel Aged
Pinta Imperator Bałtycki Sherry Oloroso Barrel Aged
Baltic Porter Barrel Aged
% alk. 9.1
Blg 24.7
5905331025638
orientacyjna cena: od 23 zł


Do starzenia użyliśmy 20 świeżo opróżnionych, cudownych beczek po Oloroso - każda po 250 litrów. Wybraliśmy beczki po Sherry nie dlatego, że są najdroższe. Ani nie dlatego, że mamy coś do wanilii z burbona. Otóż próby, które prowadziliśmy na żywych Imperatorach i różnych alkoholach starzonych w drewnie wykazały, że nasz intensywnie nachmielony, imperialny porter najlepiej rozumie się z owocowo-rodzynkowym i orzechowym charakterem aromatycznego, ciężkiego, hiszpańskiego wina. Taniny z dębu, z którego zrobione są beczki nadały przyjemny, charakterystyczny "szlif BA" - to co miłośnicy starzenia w drewnie lubią najbardziej.

Ważne. Imperator Bałtycki to lager - jak każdy klasyczny "Bałtyk". I bardzo chcieliśmy, aby również w wersji Barell Aged Imperator zachował charakter ułożonego, harmonijnie zbalansowanego, dobrze wyleżakowanego lagera. Przed napełnieniem beczki po winie przeszły jeszcze delikatne zabiegi pod prysznicem, aby uniknąć zakażenia, które wywróciłyby nasze sensoryczne plany do góry nogami. Do starzenia przeznaczyliśmy Imperatora po wcześniejszym, 4 miesięcznym leżakowaniu w klasycznym stalowym tanku. Napełnione beczki zapakowaliśmy na kolejne 4 miesiące do pełnomorskiego, klimatyzowanego kontenera - tak by podczas starzenia temp. nie wzrosła powyżej 10*C. Piwo oprócz wzbogacenia aromatu i smaku zyskało również solidniejsza teksturę - jest jeszcze bardziej gęste i treściwsze.

Premiera piwa miała miejsce na Warszawskim Festiwalu Piwa we czwartek 6 kwietnia 2017 roku.
Dodał: Barcelonismo - 2017-04-23 11:45:25

Oceny

Użytkownicy 9,11 / ilość: 28
Goście 2,4 / ilość: 131
średnia 3,58/10 / ilość: 159

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


prisoner

2018-02-09 19:52:24
Aromat przyjemny bardzo: likierowy, wiśnie w czekoladzie w smaku czuć beczkę, gorzka czekolada, kawkai goryczka z nutami paloności. Dobre, gęste, oleiste piwko. Cena 24,99.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )

Brodzisław

2018-01-20 23:03:38
Kolor ciemno-brązowy, wpadający w czarny. Piana beżowa, obfita z początku, z drobnych i średnich pęcherzy, opadła do minimalnej warstwy dziurawiąc. Pozostał ślad na szkle.
Aromat likierowy, waniliowo-sherry, słodkawo od suszonych owoców: rodzynki, śliwka. Dalej trochę nut drewna, tanin i ciemne słody z (słodką) czekoladą. Całość intensywna i niezwykle przyciągająca nos!
W smaku gęste i dobrze zbalansowane. Podstawa słodowa: kawa, czekolada, karmelek plus wanilia, nuty sherry, drewna dębowego i likierowy (czekoladowy) alkohol. Goryczka narasta, ziołowo-palona, zakrywa z czasem słodycz. Efekt ściągania podniebienia wyczuwalny jest po kilku łykach.
Podstawową wersję, bardzo dobrego imperialnego BP bije na głowę. Piwo wybitne.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )

jover

2018-01-20 20:19:11
zapach czuć ze jest to wersja BA, wyczuwalne nuty pochodzące z mocniej alkoholowych trunków, stłumione nuty żywiczno-sosnowe, wanilia, paloność, winne klimaty, minimalny ale wyczuwalny alkohol, w smaku mega słodycz o wiele mocniejsza niż w zwykłym, sprawia wrażenie jeszcze bardziej gęstego, gładkie, kawa, paloność, gorzka czekolada jest ale taka przesiąknięta alkoholem jak z alkoholowej bombonierki, wysyceni niskie, niższe niż w zwykłym, gorycz średnia-, z żywicznej przeszła w bardziej kawową, paloną, gorzko czekoladową, ogólnie piwo dużo zyskało dzięki beczce, stało się mniej "amerykańskie", pijalność nadal wysoka, pomimo że wersja zwykła i BA są w czołówce polskich porterów bałtyckich to chyba lepiej przypadła mi do gustu zwykła wersja, cena 24zł

Bob

2018-01-11 17:32:20
Gdyby nie tak przygniatająca goryczka to piwo byłoby rewelacyjne, tak to efekt trochę jest przygaszony. Oprócz tego dominuje spalenizna/spalone ciastka. Wyraźna kawa, kakao, gorzka czekolada oraz bardzo dużo rodzynek i skórki od wiśni. Alkohol perfekcyjnie ułożony, piwo trochę cierpkie od tych rodzinek i wiśni. Zapach rewelacja, pachnie jak dobry Barleywine lub słodkie wino, czuć moc tego piwa w zapachu bardziej niż w smaku. Bardzo dobre piwo, polecam.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 10 )

berto
2018-01-11 17:32:20
Mam bardzo podobne odczucia. W wersji podstawowej też była konkretna goryczka ale tu jest znacznie mocniejsza i do tego niestety mocno zalegająca. Alkohol w ogóle niewyczuwalny. Smak jak i aromat mocno złożony ale wersja podstawowa zrobiła na mnie większe wrażenie.
Oceny użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010