Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Piwoteka & Jan Olbracht Pasaż Róży | Brokreacja Stockholm Syndrome #2 »
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine

Pinta Hop Tour Argentina Ryewine

% alk. 12.9
Blg 30.0
Uwarzone przez Browar Pinta w ramach akcji Pinta Hop Tour. Oficjalna premiera została zaplanowana na 5 kwietnia 2017 w Katowicach w Klub Podróżników - Namaste. Argentina Ryewine to płynny owoc naszej podróży do Ameryki Południowej - najmocniejsze piwo jakie do tej pory uwarzyliśmy - pełne żyta i patagońskiego chmielu Traful, Catarata, Mapuche i Cascade.
Pinta Hop Tour - przemierzamy świat w poszukiwaniu nowych odmian chmielu i nowych piwowarskich doświadczeń. W listopadzie 2016 r. odwiedziliśmy chmielniki w Argentynie i kraftowe browary na szlaku od Bue​​nos Aires - przez Patagonię - do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Na pamiątkę pierwszej ekspedycji PINTA Hop Tour uwarzyliśmy Ryewine Argentina - żytnie, bardzo mocne piwo chmielone odmianami przywiezionym z chmielników w okolicach patagońskiego El Bolson. Lupulo znaczy chmiel. Na zdrowie! Salut!
Piwo dostępne będzie w butelkach 330 ml. W wersji z beczki tylko podczas premiery w Katowicach i na Warszawski Festiwal Piwa (6-8 kwietnia 2017).
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-04-21 10:06:28

Oceny

Użytkownicy 7,6 / ilość: 15
Goście 0 / ilość: 0
średnia 7,6/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:
Barbarossa

Piwo wygląda jak barley wine, nie ma co ku temu wątpliwości. Piany brak, także nie ma co oblepiać. Piwo ciemny bursztyn, syropowate, nieprzejrzyste.
W aromacie winne nuty, suszone owoce, trochę żywiczne. Alkohol jest wyczuwalny, ale jest w przyjemny sposób wyczuwalny, jakbym sięgał po łyk jakiegoś dobrego destylatu. Aż kąsa nas w nozdrza.
W smaku jest susz, owoce, nuty winne. Chmiele są faktycznie wyczuwalne, dosyć mocno wyczuwalne. Nie pożałowali. Trzeba sobie umieć wyobrazić barley wine z dużą ilością chmielu na goryczkę. Jest to szczypiące, rozpływające się w ustach, zalegające, lekko łodygowe co mi się nie podoba. Goryczka jest w kierunku średniej wysycenia nie ma. Piwo z pewnością ciekawe. Ma te cechy barley wine, ale w gierunku właśnie tej chmielowej goryczkowości z dodatkiem tej alkoholowej i syropowatej mocy drugiego gatunku. Jest to piwo z bagatela 13% alkoholu w całkiem rozsądnej cenie, która nie jest słodkim ulepkiem. Niezła próba.
2017-08-28 01:27:01
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )

Thesloma

Ciekawe mocno winne piwo , bardziej degustacyjne przez woltaż. W smaku coś wychodzi po za winem jakieś suszone owoce. Warto spróbować , jest gęste i przyjemne.
2017-05-22 23:28:05
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

Shinodin

Piana bardziej beżowa niż biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, ale nie o pianę tu chodzi, lacing w formie szczątkowej. Barwa ciemniejsza rubinowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, dość mocno zmętnione. W zapachu aromatyczne, wytrawne winne nuty, suszone owoce, subtelne żytnie klimaty, minimalnie wyczuwalny alkohol. W smaku konkretne, susz i winność dominują na podniebieniu, alkohol pomimo wysokiego woltażu nie przeszkadza w degustacji, przyjemnie kwaskowe, szczypie w język, goryczka adekwatna do stylu, dobra kontra słodowa, oleista struktura, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Pinta, etykieta w argentyńskich barwach, ciekawie wykonana graficznie i bardzo dokładnie opisana. Warka 30.03.2019. Rzadko mam okazję spróbować czegoś o tak wysokim ekstrakcie jak 30 plato, tym razem padło na żytniego winea od Pinty, ciekawa pozycja. Wytrawne i konkretne pije je się jak dobre wino, powoli i niespiesznie, rozkoszując każdym kolejnym łykiem. Świetnie zamaskowany alkohol jak na prawie 13 % woltażu chapeau bas, już podoba mi się projekt Pinta Hop Tour, argentyńskie chmiele jak najbardziej na plus, 8 z dużym plusem dla świetnego wyrobu i już nie mogę doczekać się następnych piw z tej serii. Polecam!
2017-05-14 21:14:05
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:


« Piwoteka & Jan Olbracht Pasaż Róży | Brokreacja Stockholm Syndrome #2 »
wykonanie choruzy.pl © 2010