Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Piwoteka & Jan Olbracht Pasaż Róży | Brokreacja Stockholm Syndrome #2 »
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
% alk. 12.9
Blg 30.0
brak kodu
Uwarzone przez Browar Pinta w ramach akcji Pinta Hop Tour. Oficjalna premiera została zaplanowana na 5 kwietnia 2017 w Katowicach w Klub Podróżników - Namaste. Argentina Ryewine to płynny owoc naszej podróży do Ameryki Południowej - najmocniejsze piwo jakie do tej pory uwarzyliśmy - pełne żyta i patagońskiego chmielu Traful, Catarata, Mapuche i Cascade.
Pinta Hop Tour - przemierzamy świat w poszukiwaniu nowych odmian chmielu i nowych piwowarskich doświadczeń. W listopadzie 2016 r. odwiedziliśmy chmielniki w Argentynie i kraftowe browary na szlaku od Bue​​nos Aires - przez Patagonię - do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Na pamiątkę pierwszej ekspedycji PINTA Hop Tour uwarzyliśmy Ryewine Argentina - żytnie, bardzo mocne piwo chmielone odmianami przywiezionym z chmielników w okolicach patagońskiego El Bolson. Lupulo znaczy chmiel. Na zdrowie! Salut!
Piwo dostępne będzie w butelkach 330 ml. W wersji z beczki tylko podczas premiery w Katowicach i na Warszawski Festiwal Piwa (6-8 kwietnia 2017).
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-04-21 10:06:28

Oceny

Użytkownicy 7,6 / ilość: 20
Goście 8 / ilość: 1
średnia 7,62/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Brodzisław
2018-01-03 00:19:43

Kolor miedziany, zmętniony. Piana écru z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając do minimalnej warstwy, dziurawiła.
Aromat intensywny, czuć słodkawe słody w nucie owoców tropiku (morela, brzoskwinia pomarańcz i mandarynka), karmelku, landrynek i gumy balonowej oraz ziołowo-żywiczne nuty od chmieli.
W smaku gęste, likierowe. Ponownie wyczuwalne są słodkawe nuty od słodów na czele z karmelkiem, do tego chlebek i owoce. Jest też likierowa alkoholowość. Kontrę stanowi goryczka ziołowo-pestkowa. Piwo na szczęście jest zbalansowane a goryczka z czasem, w połączeniu z alkoholem, daje efekt pikantności.
Całość dopełnia średnie wysycenie. Pijalność zaskakująco wysoka.
Wzorcowy barley wine.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

Marianek
2017-10-23 21:01:14

Oko: mętne ciemno herbaciane, piana bardzo słaba, niska i szybko ginie zostawia ślad na szkle.
Nos: aromat bardzo intensywny. Owocowy, dojrzałe brzoskwinie, pomarańcza do tego inne słodkie akcenty ? rodzynki, figi, toffi. W tle nuty winne.
Smak: bardzo gęste, oleiste, syropowate. Początkowo uderzenie słodyczy typowej dla Barley Wine (owocowe plus lekka nuta miodowa), a po chwili kontra goryczkowa od chmieli, typu żywiczno-ziemistego, bardzo ciekawa, nie zalega. alkoholu nie czuć, tylko powoduje przyjemne grzanie w gardło. Do tego od słodu żytniego lekki posmak kwaskowy chleba. Ciekawa odmiana BW, z dużą ilością chmielu.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 5 )

Bob
2017-10-14 02:06:02

W porównaniu do Komesa to jest lekka bieda. Goryczka zbyt wysoka, mało słodyczy. Na plus mogę zaliczyć pyszne owoce, szczególnie rodzynki. Jak na 30 blg to raczej słabo, piwo niczym nie zachwyca.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )

Barbarossa
2017-08-28 01:27:01

Piwo wygląda jak barley wine, nie ma co ku temu wątpliwości. Piany brak, także nie ma co oblepiać. Piwo ciemny bursztyn, syropowate, nieprzejrzyste.
W aromacie winne nuty, suszone owoce, trochę żywiczne. Alkohol jest wyczuwalny, ale jest w przyjemny sposób wyczuwalny, jakbym sięgał po łyk jakiegoś dobrego destylatu. Aż kąsa nas w nozdrza.
W smaku jest susz, owoce, nuty winne. Chmiele są faktycznie wyczuwalne, dosyć mocno wyczuwalne. Nie pożałowali. Trzeba sobie umieć wyobrazić barley wine z dużą ilością chmielu na goryczkę. Jest to szczypiące, rozpływające się w ustach, zalegające, lekko łodygowe co mi się nie podoba. Goryczka jest w kierunku średniej wysycenia nie ma. Piwo z pewnością ciekawe. Ma te cechy barley wine, ale w gierunku właśnie tej chmielowej goryczkowości z dodatkiem tej alkoholowej i syropowatej mocy drugiego gatunku. Jest to piwo z bagatela 13% alkoholu w całkiem rozsądnej cenie, która nie jest słodkim ulepkiem. Niezła próba.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
« Piwoteka & Jan Olbracht Pasaż Róży | Brokreacja Stockholm Syndrome #2 »
wykonanie choruzy.pl © 2010