Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
% alk. 12.9
Blg 30.0
5905331026086


Uwarzone przez Browar Pinta w ramach akcji Pinta Hop Tour. Oficjalna premiera została zaplanowana na 5 kwietnia 2017 w Katowicach w Klub Podróżników - Namaste. Argentina Ryewine to płynny owoc naszej podróży do Ameryki Południowej - najmocniejsze piwo jakie do tej pory uwarzyliśmy - pełne żyta i patagońskiego chmielu Traful, Catarata, Mapuche i Cascade.
Pinta Hop Tour - przemierzamy świat w poszukiwaniu nowych odmian chmielu i nowych piwowarskich doświadczeń. W listopadzie 2016 r. odwiedziliśmy chmielniki w Argentynie i kraftowe browary na szlaku od Bue​​nos Aires - przez Patagonię - do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Na pamiątkę pierwszej ekspedycji PINTA Hop Tour uwarzyliśmy Ryewine Argentina - żytnie, bardzo mocne piwo chmielone odmianami przywiezionym z chmielników w okolicach patagońskiego El Bolson. Lupulo znaczy chmiel. Na zdrowie! Salut!
Piwo dostępne będzie w butelkach 330 ml. W wersji z beczki tylko podczas premiery w Katowicach i na Warszawski Festiwal Piwa (6-8 kwietnia 2017).
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-04-21 10:06:28

Oceny

Użytkownicy 7,62 / ilość: 21
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia 7,7/10 / ilość: 23

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


prisoner

2018-03-09 21:15:33
Konsystencja bardzo syropowa na początku nie jest słodko, później robi się słodko i trochę zaczyna męczyć ale generalnie do przeżycia. Dużo żytnich klimatów, chmielu i owoców. Bardzo rozgrzewa. Cena 20 złotych. Wysoki woltaż i jest on mało wyczuwalny w tym piwie.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )

Brodzisław

2018-01-03 00:19:43
Kolor miedziany, zmętniony. Piana écru z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając do minimalnej warstwy, dziurawiła.
Aromat intensywny, czuć słodkawe słody w nucie owoców tropiku (morela, brzoskwinia pomarańcz i mandarynka), karmelku, landrynek i gumy balonowej oraz ziołowo-żywiczne nuty od chmieli.
W smaku gęste, likierowe. Ponownie wyczuwalne są słodkawe nuty od słodów na czele z karmelkiem, do tego chlebek i owoce. Jest też likierowa alkoholowość. Kontrę stanowi goryczka ziołowo-pestkowa. Piwo na szczęście jest zbalansowane a goryczka z czasem, w połączeniu z alkoholem, daje efekt pikantności.
Całość dopełnia średnie wysycenie. Pijalność zaskakująco wysoka.
Wzorcowy barley wine.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )

Marianek

2017-10-23 21:01:14
Oko: mętne ciemno herbaciane, piana bardzo słaba, niska i szybko ginie zostawia ślad na szkle.
Nos: aromat bardzo intensywny. Owocowy, dojrzałe brzoskwinie, pomarańcza do tego inne słodkie akcenty ? rodzynki, figi, toffi. W tle nuty winne.
Smak: bardzo gęste, oleiste, syropowate. Początkowo uderzenie słodyczy typowej dla Barley Wine (owocowe plus lekka nuta miodowa), a po chwili kontra goryczkowa od chmieli, typu żywiczno-ziemistego, bardzo ciekawa, nie zalega. alkoholu nie czuć, tylko powoduje przyjemne grzanie w gardło. Do tego od słodu żytniego lekki posmak kwaskowy chleba. Ciekawa odmiana BW, z dużą ilością chmielu.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 5 )

Bob

2017-10-14 02:06:02
W porównaniu do Komesa to jest lekka bieda. Goryczka zbyt wysoka, mało słodyczy. Na plus mogę zaliczyć pyszne owoce, szczególnie rodzynki. Jak na 30 blg to raczej słabo, piwo niczym nie zachwyca.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010