zamknij Zostań patronem na patronite
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
Pinta Hop Tour Argentina Ryewine
% alk. 12.9
Blg 30.0
5905331026086addbarcode


Uwarzone przez Browar Pinta w ramach akcji Pinta Hop Tour. Oficjalna premiera została zaplanowana na 5 kwietnia 2017 w Katowicach w Klub Podróżników - Namaste. Argentina Ryewine to płynny owoc naszej podróży do Ameryki Południowej - najmocniejsze piwo jakie do tej pory uwarzyliśmy - pełne żyta i patagońskiego chmielu Traful, Catarata, Mapuche i Cascade.
Pinta Hop Tour - przemierzamy świat w poszukiwaniu nowych odmian chmielu i nowych piwowarskich doświadczeń. W listopadzie 2016 r. odwiedziliśmy chmielniki w Argentynie i kraftowe browary na szlaku od Bue​​nos Aires - przez Patagonię - do Ushuaia na Ziemi Ognistej. Na pamiątkę pierwszej ekspedycji PINTA Hop Tour uwarzyliśmy Ryewine Argentina - żytnie, bardzo mocne piwo chmielone odmianami przywiezionym z chmielników w okolicach patagońskiego El Bolson. Lupulo znaczy chmiel. Na zdrowie! Salut!
Piwo dostępne będzie w butelkach 330 ml. W wersji z beczki tylko podczas premiery w Katowicach i na Warszawski Festiwal Piwa (6-8 kwietnia 2017).
[opis producenta, fb]
Dodał: Barcelonismo - 2017-04-21 10:06:28

oceny Oceny

Użytkownicy 7,61 / ilość: 23
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia 7,68/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
wandzebok
star

2018-09-27 23:16:27
Pierwsze wrażenie po wlaniu do szkła? Likier. Brak piany, intensywny zapach przede wszystkim winny, pomarańczowy, karmelowy. Smakowo alkohol nie był mocno wyczuwalny, dość ciężkie i "ostre". Dla mnie nie było dość pijalne. Pół godziny to za mało na 330ml. Piwo dla fanów Barley Wine, niestety tym razem nie dla mnie ;) Jednak te 12zł można zainwestować z czystej ciekowości.
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-03-09 21:15:33
Konsystencja bardzo syropowa na początku nie jest słodko, później robi się słodko i trochę zaczyna męczyć ale generalnie do przeżycia. Dużo żytnich klimatów, chmielu i owoców. Bardzo rozgrzewa. Cena 20 złotych. Wysoki woltaż i jest on mało wyczuwalny w tym piwie.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-01-03 00:19:43
Kolor miedziany, zmętniony. Piana écru z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając do minimalnej warstwy, dziurawiła.
Aromat intensywny, czuć słodkawe słody w nucie owoców tropiku (morela, brzoskwinia pomarańcz i mandarynka), karmelku, landrynek i gumy balonowej oraz ziołowo-żywiczne nuty od chmieli.
W smaku gęste, likierowe. Ponownie wyczuwalne są słodkawe nuty od słodów na czele z karmelkiem, do tego chlebek i owoce. Jest też likierowa alkoholowość. Kontrę stanowi goryczka ziołowo-pestkowa. Piwo na szczęście jest zbalansowane a goryczka z czasem, w połączeniu z alkoholem, daje efekt pikantności.
Całość dopełnia średnie wysycenie. Pijalność zaskakująco wysoka.
Wzorcowy barley wine.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-10-23 21:01:14
Oko: mętne ciemno herbaciane, piana bardzo słaba, niska i szybko ginie zostawia ślad na szkle.
Nos: aromat bardzo intensywny. Owocowy, dojrzałe brzoskwinie, pomarańcza do tego inne słodkie akcenty ? rodzynki, figi, toffi. W tle nuty winne.
Smak: bardzo gęste, oleiste, syropowate. Początkowo uderzenie słodyczy typowej dla Barley Wine (owocowe plus lekka nuta miodowa), a po chwili kontra goryczkowa od chmieli, typu żywiczno-ziemistego, bardzo ciekawa, nie zalega. alkoholu nie czuć, tylko powoduje przyjemne grzanie w gardło. Do tego od słodu żytniego lekki posmak kwaskowy chleba. Ciekawa odmiana BW, z dużą ilością chmielu.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010