zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Pinta HopLaaga
Pinta HopLaaga
Pinta HopLaaga
% alk. 6.5
Blg 16.1
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Uwarzone przez kontraktowy browar Pinta, prawdopodobnie w Browarze na Jurze z Zawiercia. Jest to piwo uwarzone na miesiąc lipiec, w ramach akcji piwowarskiej Pinta miesiąca. Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy. Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji - aktualna lista poniżej. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą - informacji szukajcie m. in. na kalendarzach dostępnych w pubach serwujących PINTĘ Miesiąca. Styl: India Pale Lager 15,1°Plato / 6,5 % alk. obj. Premiera: II połowa lipca 2015 r. Uwaga! Uczymy się prawidłowej wymowy nowego lagera w stylu niemieckim - nachmielonego po amerykańsku. --- Hoplaaga. --- Hoplaaga. --- Hoplaaga. PINTA Miesiąca - Sierpień - Hoplaaga. Słody, zacieranie, fermentacja, leżakowanie (45 dni) - po Zeus, Citra, Simcoe. Premiera: II połowa lipca 2015 r. Dostępne w lipcu w 80 pubach w Polsce.
Dodał: stacher93 - 2015-07-27 12:01:19

oceny Oceny

Użytkownicy 7,86 / ilość: 22
Goście 8,33 / ilość: 6
średnia 7,96/10 / ilość: 28

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
piwnysmakosz
starstarstarstarstar

2018-05-14 20:58:19
Aromat jest bardzo przyjemny i intensywny, można wyczuć różne cytrusy, dominuje mango i ananas, choć też są inne owoce i aromaty.
Piana prezentuje się cudownie, utrzymuje się dość długo, ładnie zdobi szkło, dodatkowo jest solidny lacing.
W smaku występuje pełne bogactwo, na początku jest mango i ananas, później dominuje grejfrut, goryczka niestety dla mnie jest zbyt intensywna (atak chmielu przy tym wydaje się z 2-3x mniej goryczkowy), obstawiam, iż trafiłem na mocno goryczkową partię. Ciekawie się to wszystko komponuje, żywiczność, owoce, solidna goryczka, a później taki lekko słodowy lagerowy posmak + lekka kremowość. Piwo jest na pewno ciekawe i warte wypicia, zapewnia bogate spektrum smaków, niestety dla mnie goryczka jest zbyt mocna i pod koniec zdominowała to piwo.

oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2018-02-16 21:47:53
Bardzo ciekawe połączenie, ale w smaku i aromacie amerykański chmiel dominuje. W zapachu są cytrusy i drożdże, a piwo jest pijalne jak typowy lager.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2017-10-11 01:40:50
Kapitalne piwo, goryczka w ostatniej warce niższa niż w tych pierwszych, ale może to i dobrze.
Zapach to głównie grejpfrut, limonka oraz duża dawka słodkich owoców. Mango? Brzoskwinia? Rewelacja, mało które piwo może pochwalić się tak intensywnie cytrusowym aromatem.
Zaskakująco pełne i słodkie w smaku, z tego co kojarzę, to pierwsze warki były bardziej wytrawne. Ale to dobrze, bo ta pełność spełnia swoje zadanie. Piwo mimo tego jest niesłychanie pijalne i dobrze nachmielone, goryczka średno-wysoka, szybko opadająca. W smaku oczywiście występuję też multum owoców, chyba nie spotkałem się z tak owocowym piwiem. Znakomite piwo, chyba najlepsze "IPA" od Pinty.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
marcin21592
starstarstarstarstar

2016-04-16 18:16:03
Wygląd: Barwa słomkowa, bardzo intensywne zmętnienie przywodzące na myśl piwo pszeniczne. Piana na początku drobnopęcherzykowa, obfita, jednak dość szybko powstają większe pęcherze, które psują jej konstrukcję. Podczas picia pozostaje jednak pokaźna obręcz tworząca lacing.

Aromat: Z butelki nozdrza dosłownie zapycha zapach amerykańskich chmieli, głównie owoców tropikalnych - mango, grejpfruta, ale także sosnowej żywicy - wszystko to bardzo intensywne i niezwykle przyjemne. Ze szkła oczywiście aromat nieco słabnie, jednak nadal jest doskonały i nie daje od siebie oderwać nosa.
Emotikon heart


Smak: Na początku pojawia się owocowa słodycz, by za chwilę przejść w średnio-wysoką goryczkę, która pozostaje gdzieś z tyłu podniebienia, jednak niczego nie wykręca - bardzo orzeźwiające i smakowite doświadczenie. Dodatkowo niskie wysycenie sprawia, że HopLaaga pije się w zasadzie sama. Największą wadą tego piwa jest, że z każdym łykiem trochę go ubywa...

Naprawdę doskonały produkt piwowarskiego rzemiosła - ciekawa barwa oraz wspaniały amerykański aromat i smak czynią z HopLaagi bardzo pijalne piwo, które mogę polecić każdemu dla kogo IPA jest za ciężka lub zbyt gorzka. Moja ocena: 9 / 10.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010