zamknij Zostań patronem na patronite
Pinta Havana Stout
Pinta Havana Stout
Pinta Havana Stout
% alk. 6.5
Blg 16.5
5905331025652addbarcode
ulubione: 6


Uwarzone przez kontraktowy browar Pinta w Browarze na Jurze z Zawiercia, w ramach akcji Pinta Miesiąca. PINTA Miesiąca - specjalna akcja piwowarska - co miesiąc prezentujemy zupełnie nowe piwo. Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy. Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą - informacji szukajcie m.in. na kalendarzach dostępnych w pubach serwujących PINTĘ Miesiąca.
Nazwa: PINTA Havana Stout
Styl: Tropical Foreign Extra Stout 16,5°Plato / 6,5 % alk.obj.
Premiera: 15 października 2015 r. - Warszawski Festiwal Piwa.
Ciemno, mocno, aromatycznie - PINTA Havana Stout - mocniejsza i tropikalna wersja Stoutu czyli Foreign - w naszej wersji doprawiony nierafinowanym, brązowym cukrem Muscovado oraz czystą melasą. Aromatyzowany w leżaku dębiną macerowaną w 80% rumie Stroh. Zacierany z użyciem angielskich słodów Maris Otter i Venture. Chmielenie po angielsku z użyciem odmian: Flyer, East Kent Golding i Fuggles. PINTA Havana Stout 16.5° - przygoda należy się o każdej porze roku. ;-) Premierowo od 15 października - stoisko PINTY - Warszawski Festiwal Piwa Zaraz potem - tylko z beczki - w ok. 80 lokalach biorących udział w akcji PINTA Miesiąca.
Na zdrowie!

Dodał: Kaente - 2015-10-29 16:40:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,55 / ilość: 51
Goście 8,33 / ilość: 18
średnia 7,75/10 / ilość: 69

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
szab12
starstarstarstarstar

2018-06-30 19:31:48
Bardzo dobry Tropical Foreign Stout, choć trochę tropiki mniej odczuwalne. Kolor czarny, zapach palonego jęczmienia i jakby kawy zbożowej. W smaku spora goryczka, do tego kawa z bardzo gorzką czekoladą. Niestety intensywność spada wraz ze spożyciem. Piwo jest bardzo gęste, degustacyjne. Cena 9,3 zł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2018-04-02 20:35:44
Kolor ciemnowiśniowy / brązowy. Piana bezowa z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając dziurawiła. Na szkle pozostał drobny ślad a na powierzchni piwa ? krążek i minimalna warstwa pośrodku.
Aromat słodów palonych kawowo-czekoladowych osłodzonych wanilią i kawa zbożową. Nikła wręcz nuta drewna i szlachetnego alkoholu dopełnia reszty. Nad tym unosi się zapach tytoniowo-ziołowy (angielskie chmiele?).
W smaku znów pierwsze skrzypce grają ciemne i palone słody z nieodzowną kawa i czekoladą z kwaskiem na finiszu. Jest też słodsza cześć: cukrowanej kawy, melasy i już chyba raczej na zasadzie autosugestii: rumu i drewna. Goryczka palono-ziołowa, średnio-intensywna lekko zalega, odczuwalna popiołowość. Mimo sporego ekstraktu jest lekko wodniste.
Wytrawny FES z lekko zaznaczonym akcentem kubańskim w postaci nut rumu i ten dziwny, przyjemny tytoniowy akcent.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-02-25 21:26:16
Barwa Ciemno-Brunatna Nieprzejrzyste w Aromacie Kawa Czekolada Paloność Rum Oraz Akcenty Drzewne w Smaku Głównie Czekoladowe Wyczuwalne Paloność Akcenty Kawy i Rumu Jest Wytrawnie Średnia Goryczka Alkohol Minimalnie Wyczuwalny Bardzo Dobry Treściwy Rozgrzewający Stout Polecam z Czystym Sumieniem.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Gulek
starstarstarstarstar

2017-12-26 13:38:59
Świetne piwo. W aromacie typowa kawa. W smaku kawa / gorzka czekolada. Goryczka dość niska, piwo przez to bardzo pijalne. Piana drobnopęcherzykowa, która szybko opada. Ode mnie 9 / 10.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010