Pinta Havana Stout
Pinta Havana Stout
Pinta Havana Stout
% alk. 6.5
Blg 16.5
5905331025652addbarcode
ulubione: 8

Uwarzone przez kontraktowy browar Pinta w Browarze na Jurze z Zawiercia, w ramach akcji Pinta Miesiąca. PINTA Miesiąca - specjalna akcja piwowarska - co miesiąc prezentujemy zupełnie nowe piwo. Eksperymentujemy z recepturami i surowcami, kooperujemy z pasjonatami z Polski i zagranicy. Przygotowujemy jednorazowo nie więcej niż 100 beczek - piwo dostępne jest wyłącznie w beczkach w pubach biorących udział w akcji. Nie wykluczamy, że piwa które wzbudzą pozytywne emocje będą warzone na większą skalę i będą w przyszłości dostępne w regularnej sprzedaży - w beczkach i butelkach. Premiera każdego piwa planowana jest w II połowie miesiąca - od lutego do grudnia. Nazwę oraz styl każdego nowego piwa ogłaszamy kilka dni przed premierą - informacji szukajcie m.in. na kalendarzach dostępnych w pubach serwujących PINTĘ Miesiąca.
Nazwa: PINTA Havana Stout
Styl: Tropical Foreign Extra Stout 16,5°Plato / 6,5 % alk.obj.
Premiera: 15 października 2015 r. - Warszawski Festiwal Piwa.
Ciemno, mocno, aromatycznie - PINTA Havana Stout - mocniejsza i tropikalna wersja Stoutu czyli Foreign - w naszej wersji doprawiony nierafinowanym, brązowym cukrem Muscovado oraz czystą melasą. Aromatyzowany w leżaku dębiną macerowaną w 80% rumie Stroh. Zacierany z użyciem angielskich słodów Maris Otter i Venture. Chmielenie po angielsku z użyciem odmian: Flyer, East Kent Golding i Fuggles. PINTA Havana Stout 16.5° - przygoda należy się o każdej porze roku. ;-) Premierowo od 15 października - stoisko PINTY - Warszawski Festiwal Piwa Zaraz potem - tylko z beczki - w ok. 80 lokalach biorących udział w akcji PINTA Miesiąca.
Na zdrowie!

Dodał: Kaente - 2015-10-29 16:40:40

oceny Oceny

Użytkownicy 7,63 / ilość: 67
Goście 7,89 / ilość: 18
średnia 7,68/10 / ilość: 85

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-11-27 20:54:02
Czuć fajną czekoladę i paloność. W dodatku czuje wanilię, to pewnie z tych płatków dębowych. Nuta rumu też jest
wyczuwalna. No ciekawa rzecz. Piana niska, drobnopęcherzykowa. Piwo jest praktycznie czarne, nieprzejrzyste.
W szkle aromat rumu wzmocnił się. W połączeniu z wanilią daje bardzo ciekawy efekt. Można to piwo wąchać
i wąchać, takie jest przyjemne. No rewelka, skojarzenie z Tropical, a tymbardziej z Kubą ewidentne. Aromat jest naprawdę rewelacyjny. Szkoda, bo w smaku już nie jest tak intensywnie. Niskie wysycenie. Fajne ciało. Piwo nie jest jakoś bardzo gęste, ale gęste jest. Słodyczy praktycznie nie ma. Piwo jest wytrawne. Brakuje mi akcentów słodowych, jak czekolada czy kawa. Goryczka też niska. Niemniej ta wanilia i ten Stroh fajnie grają w piwie. Chyba oczekiwałem czegoś innego. To wkońcu FES a nie RIS. Niemniej piwo jest ciekawe i interesujące.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
roxxel
starstarstarstarstar

2019-09-14 22:32:46
Piwo robi wrażenie.Dla mnie to połączenie kubańskich klimatów z najlepszymi cechami stouta.Melasa sprawia,że w tym piwie czuć tak naprawdę Pinacoladę a do tego świetnie współgra aromat Rumu.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
zbieraczek
starstarstarstarstar

2019-05-22 22:00:43
Piana wysoka, beżowa, drobno i średniopęcherzykowa.
Barwa bardzo ciemna z rubinowymi refleksami.
Zapach: bardzo wyraźnie wyczuwalny rum Stroh, ma tak specyficzny zapach, że ciężko pomylić go z czymś innym, dodatkowo kawa, karmel, beczka.
W smaku tak samo jak w zapachu: bardzo wyraźnie wyczuwalny posmak rumu Stroh - jeśli ktoś kiedyś próbował, nie pomyli z niczym innym - dodatkowo trochę posmaku wędzonego, pojawia się drewno-beczka, specyficzny, słodki posmak melasy i muscovado, na końcu trochę kawy. Piwo gładkie, kremowe, dość mocne, alkohol wyczuwalny ale bardziej przez smak rumu a nie wprost z piwa
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-03-31 22:26:45
Zapach palony.Smak porter bałtycki egzotyczny. Nie ma kokosa, ale cały czas miałem takie złudzenie, jak piłem. Piwo intensywne w swoim oryginalnym smaku. Lekko słodkie, trochę goryczkowe. Aromat rumu w tle.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010