Pinta Ce n’est pas IPA
Pinta Ce n’est pas IPA
Pinta Ce n’est pas IPA
Bière de Garde
% alk. 5.3
Blg 14.0
IBU 18
brak kodu
orientacyjna cena: 6,50 zł


Piwo w tradycyjnym francuskim stylu, który jest mało w Polsce znany, za sprawą Browaru Pinta po raz pierwszy pojawia się u nas. Piwo to charakteryzuję się bardzo niskim poziomem goryczki. Ciekawostką jest użycie do produkcji mąki z kasztanów, suszonej skórki pomarańczy, owoców mirtu, oraz użycie typowo francuskich rodzajów chmielu: Aramis oraz Strissepalter. Samo piwo jest dosyć mętne, barwy ciemnopomarańczowej. Piana dość gęsta, wysoka, oblepiająca ścianki, opada powoli i dostojnie do centymetrowego kożuszka. Zapach intensywny, budzi skojarzenia z pomarańczą, a także w głębi z ciemnymi owocami lasu, występuje w nim też pewna słodowość. Smak ze zdecydowanie naznaczonym akcentem słodowym, owoce (głównie pomarańcze) oraz posmaki drożdży. Goryczka niewielka, występuje raczej pod koniec picia. Jeśli ktoś ma ochotę na typowo francuskie piwo, jakim jest Bière de Garde - niech spróbuje wyrobu Pinty! Raczej się tym wyborem nie zawiedzie.
Dodał: doktor_piwo - 2013-09-06 09:55:00

Oceny

Użytkownicy 7,26 / ilość: 91
Goście 7,77 / ilość: 13
średnia 7,33/10 / ilość: 104

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


nietzsche

2017-03-11 05:22:53
Kolor słomka, lekko mętna, potężna czapa drobne piany, śliczny lacing.
Zapach pieprzu i przypraw ziołowych, ziele angielskie, choć i trochę gałki muszkatołowej), kwiatów pospolitych i łąki, odrobinę goździków, tylko w zapachu można się zakochać.
Smak bardzo długi gęsty, słodowy, ale nie słodki, lekka goryczka pojawia się gdzieś w połowie, mączne, drożdżowe, przyprawowe, pojawia się nawet lekka ?słoność?, każdy ze smaków idealnie współgra z innym. Pyszne.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

wojtekjan

2016-02-05 19:29:47
Warka do 01.03.2016 r. Piana znikoma, zapach typowego pszeniczniaka. W smaku przeciętne, po pierwszym łyku byłem kompletnie rozczarowany, ale następne trochę zmieniły opinie o tym piwie. Zapach słodowy, w smaku trochę goryczki, ale nie piwnej, wydaje mi się, że to wpływ mąki kasztanowej. Drugi raz nie kupię, ale nie dlatego, że mi nie smakowało, po prostu to nie mój styl.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 4, zapach: 7, wygląd: 7 )

Gogo

2015-10-10 16:53:06
Piwo które pachnie i smakuje jak płatki kukurydziane. Nie powiem, bardzo ciekawe przeżycie, aczkolwiek jako całość nie zachwyciło mnie to piwo. Raz na jakiś czas można wypić jako odskocznia od mocniej chmielonych piw albo ciemnych. Wyżej stawiam piwa w stylu saison.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 6 )

Czarny_Kapsel

2015-04-24 20:56:06
Kolor ciemnopomaranczowy (herbata z miodem;)),piana drobna uboga, szybko znikająca. w zapachu troche nijaki,nie ma wyraźnej nuty, troche jakby słody, przeplatany lekko słodkawym owocem. w smaku pierwsze odczucie to pszeniczniak wzbogacony nutą chmielową i słodkimi cytrusami. mamy tez troche goryczki, fajne chmiele.na koniec troche grzeje w język -tak jakby alkohol, choć to tylko 5.3
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 3, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010