Pinta & Nepomucen Viva Śliwa
Pinta & Nepomucen Viva Śliwa
Pinta & Nepomucen Viva Śliwa
% alk. 3.9
Blg 9.9
5905279959613addbarcode
ulubione: 5

Browar Nepomucen i Browar PINTA - połączyliśmy doświadczenia i zaszaleliśmy na temat klasyki polskiego piwowarstwa.
Oto Grodziskie, które po zakończonej fermentacji przez kilka tygodni aromatyzowaliśmy wędzona śliwką - oryginalna suską sechlońską. Efekt to oryginalne, intensywnie owocowe i wędzone lekkie piwo pszeniczne.
Dodał: ark00 - 2017-07-11 20:59:50

oceny Oceny

Użytkownicy 7,5 / ilość: 38
Goście 7,71 / ilość: 7
średnia 7,53/10 / ilość: 45

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2019-11-27 14:53:37
Drobno-pęcherzykowa, puszysta piana nie do końca białej barwy. Lekko i bardzo powoli dziurawiąca się. Utrzymująca się nieco dłużej. Po dłuższej chwili opadła do puszystego kożucha. Lacing bardzo ładny, mianowicie w postaci subtelnych, małych kleksów. Barwa słomkowa - zmętniona. W aromacie jak na grodziskie przystało sporo wędzonki. Śliwka lekko wyczuwalna. Zdominowana przez słód wędzony drewnem dębowym. Wyczuć można, też subtelne powiewy zbożowe... W smaku sporo wędzonki typu (szynka, boczek...). Śliwka bardzo delikatna. Goryczka na niskim poziomie. Minimalna kontra kwaskowa pochodząca z owocu. Podsumowując: traktuję jako kolejną ciekawostkę, lecz nie moje klimaty. Wszystko dobrze tu współgra, ze sobą. Konkretne ułożenie jak i zasyp, aczkolwiek moim skromnym zdaniem, gdyby zmniejszyć znacznie wędzoność słodu, śliwka byłaby bardziej wyrazista.
Wysycenie: średnie
Warka do: 26.11.2019
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-09-08 20:44:13
zapach intensywna przyjemna wędzonka, suszone owoce, śliwka, dym, wysycenie średnie-, w smaku dym, sadza, popiół, śliwka, wodniste, lekko słodkie ale i tak w stronę wytrawnego, gładkie, po postaniu wychodzi ładna kwasowość, gorycz bardzo niska, popiołowy aftertase, ogólnie bardzo dobre, cena 8,95zł
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2019-06-06 21:51:36
Aromat intensywnie wędzony, dymny, ogniskowy a w tle z kolei czuć nutę suszu wigilijnego, tj. suszone owoce. Łatwo domyślic się skąd pochodzi ów nuta - suszona śliwka.

Piwo bardzo jasne, o słomkowej, lekko opalizującej barwie. Piana średnioobfita, biała, drobnopęcherzykowa, zbudowana w równomierny sposób stworzyła około centymetrową warstewkę. Opada powoli.

Lekkie, ze średnio wyczuwalną słodową pełnią. Pół-słodkie, na pewno nie wodniste. Lekko owocowe, śliwkowe, znów w typie suszu wigilijnego. Mocno wędzone, z wytrawnym oraz lekko kwaskowatym finishem. Goryczka - jak na piwo w tym stylu - wyczuwalna, zaznaczona i przyjemnie wieńcząca całość.

Grodziskie w nieco odmienionej formie, ale dopracowane do perfekcji. Dlaczego nieco odmieniona forma? Piwo nie jest puste, wodniste, a przyjemnie pół-słodkie i owocowe dzięki dodatkowi suszonej śliwki. Wędzonka bardzo wyraźna, ale przyjemna, dymno ogniskowa, a także w typie suszu wigilijnego. Wyższa jak na styl goryczka i wytrawny, lekko kwaskowy finish dopełniają całości. Super piwo.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2019-06-06 21:59:49
choć z racji na swój mocno wędzony charakter, i większa pełnie i słodycz, piwo nie jest na tyle orzeźwiające i pijalne co oryginalne grodziskie
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-05-20 18:01:47
W aromacie bardzo intensywna wędzonka. Jasnezłoto, jest mętne. Piana obfita, drobnopęcherzykowa.
Delikatnie w tle jest wyczuwalna sechlońska. Aromat zdominowany przez dym i wędzonkę.
Piwo jest bardzo kremowe i smukłe. Jest delikatnie słodko. Finisz jest piękny, taka wędzoność na 100%.
Wysokie wysycenie. Delikatnie kwaskowa śliwka fajnie się łączy z wędzonym charakterem Grodzisza.
Dobre, choć nie w moim stylu.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010