Pinta / Amarcord Bałtyk Adriatico 22°
Pinta / Amarcord Bałtyk Adriatico 22°
Pinta / Amarcord Bałtyk Adriatico 22°
% alk. 9.0
Blg 22.0
8034013020658addbarcode
ulubione: 3

Kolejna kooperacja Browaru Pinta, której efektem jest Porter Bałtycki. Tym razem (poprzednio był to japoński Baird) współpraca została nawiązana z włoskim Birra Amarcord. Piwo zostało uwarzone, fermentowane i lagerowane właśnie w górach u wybrzeży Adriatyku.

Bałtyk-Adriatico to połączenie polskiej tradycji i włoskiego stylu - w składzie m.in. czarny włoski ryż i polskie odmiany chmielu: Marynka, Lubelski i Puławski.

Premiera piwa odbyła się w Dzień Porteru Bałtyckiego czyli 21 stycznia 2017 roku.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-17 15:34:34

oceny Oceny

Użytkownicy 6,96 / ilość: 27
Goście 6,62 / ilość: 13
średnia 6,85/10 / ilość: 40

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-01-11 22:42:28
Piana beżowa, drobnoziarnista, dość szybko dziurawiąca się i opadająca po przelaniu piwa z butelki do szkła, nie pozostająca pod trwałą postacią lacingu. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu nuty karmelowe, suszone owoce, palone klimaty, w tle kawa oraz czekolada, podbudowa słodowa. W smaku dość słodkie karmelowe, suszone owoce obecne przy każdym łyku, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, drugi plan to subtelna paloność i iluzoryczna czekolada połączona z lekką alkoholową wonią, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, natomiast etykieta i butelka co najmniej eleganckie. Warka 09.01.2019. Leżakowane prawie dwa lata, degustowane nieznacznie po terminie przydatności. Leżak ułożył te piwo, które jest solidnym porterem bałtyckim, ale doprawdy oprócz butelką nie wyróżniający się niczym specjalnym. Dodatek czarnego ryżu? Fajnie, ale gdzie jest on wyczuwalny w smaku czy fakturze? Zdecydowanie przewaga formy nad treścią, choć na minimalnie 7 w mojej opinii zasługuje, gdyż jest udanym przedstawicielem swojego stylu, nudnawym, lecz udanym. Jedynie kwestia stosunku ceny do jakości pozostawia do życzenia...
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-07-03 22:59:28
Oko: prawie czarne (b. ciemny brąz), piana bezowa średniowysoka, ładna choć niezbyt trwała. Dobrze się prezentuje.
Nos: średnie natężenie palonych słodów typowych dla BP ? pumpernikiel, kawa, gorzka czekolada, troszkę śliwki.
Smak: najpierw sporo słodyczy typu karmelizowany cukier, karmel, ale zaraz do akcji wchodzą ciemne słody typowo porterowe. Z czasem (ogrzewanie) coraz bogatszy bukiet, pojawiają się ciemne owoce, także troszeczkę orzechowe (powiedzmy orzechy włoskie). Finisz bardzo ciekawy. Bardzo palony (kakao) ale także chmielowy ? nuty ziołowo-korzenne. Alkohol początkowo niewyczuwalny (trochę przetrzymałem piwo po reckach), z czasem objawia się jako szczypanie w język, ale niedokuczliwe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
tomucho77
starstarstarstarstar

2017-06-26 15:41:29
Piwo przejrzyste, bez zmętnień (oczywiście pod światło); kolor: brunatny z refleksami ciemnego rubinu; piana: beżowa, dość ładna w szkle uniosła się do poziomu dwóch palców i opadła po minucie; lacing - cudowny; aromat: ciemne słody, przypalany chleb, śliwka i wiśnia; smak: mocno palony pumpernikiel, śliwka i wiśnia (w pierwszym łyku wyczułem czarny włoski ryż), lekko słodki; goryczka konkretna pozostająca na języku około minuty; alkohol - minimalnie wyczuwalny niesamowicie uderzający do głowy; wysycenie - optymalne; opakowanie: gdyby nie goły czarny kapsel można by powiedzieć że opakowanie to majsterszyk ! a tak na pochwałę zasługuje cudowna butelka i skromna lecz bardzo dobrze opisana etykieta. Reasumując interesujący i agresywny porter z dość ciekawym smakiem - dla mnie bardzo udana kooperacja.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-04-22 11:16:17
Ciemny nie przejrzysty, ładna piana, tylko szybko opadająca i zostająca w formie pierścienia, wysycenie średnie. W zapachu gorzka czekolada, paloność, przypieczony chleb, dość słodki zapach. W smaku podobnie, sporo się dzieje, bardzo zostająca gorzka czekolada, czuć alkoholowość, grzeje po przełyku, w taki trochę likierowy sposób, ale w żaden sposób nie gryzie. Jest to poprawny porter, za mało jest czuć ten Włoski "styl", ale jest wyczuwalne coś takiego innego w tym piwie niż w innych porterach.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010