Pinta & Amarcord Bałtyk Adriatico 22°
Pinta & Amarcord Bałtyk Adriatico 22°
Pinta & Amarcord Bałtyk Adriatico 22°
% alk. 9.0
Blg 22.0
brak koduaddbarcode


Kolejna kooperacja Browaru Pinta, której efektem jest Porter Bałtycki. Tym razem (poprzednio był to japoński Baird) współpraca została nawiązana z włoskim Birra Amarcord. Piwo zostało uwarzone, fermentowane i lagerowane właśnie w górach u wybrzeży Adriatyku.

Bałtyk-Adriatico to połączenie polskiej tradycji i włoskiego stylu - w składzie m.in. czarny włoski ryż i polskie odmiany chmielu: Marynka, Lubelski i Puławski.

Premiera piwa odbyła się w Dzień Porteru Bałtyckiego czyli 21 stycznia 2017 roku.
Dodał: Barcelonismo - 2017-01-17 15:34:34

oceny Oceny

Użytkownicy 6,96 / ilość: 26
Goście 6,81 / ilość: 16
średnia 6,9/10 / ilość: 42

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-07-03 22:59:28
Oko: prawie czarne (b. ciemny brąz), piana bezowa średniowysoka, ładna choć niezbyt trwała. Dobrze się prezentuje.
Nos: średnie natężenie palonych słodów typowych dla BP ? pumpernikiel, kawa, gorzka czekolada, troszkę śliwki.
Smak: najpierw sporo słodyczy typu karmelizowany cukier, karmel, ale zaraz do akcji wchodzą ciemne słody typowo porterowe. Z czasem (ogrzewanie) coraz bogatszy bukiet, pojawiają się ciemne owoce, także troszeczkę orzechowe (powiedzmy orzechy włoskie). Finisz bardzo ciekawy. Bardzo palony (kakao) ale także chmielowy ? nuty ziołowo-korzenne. Alkohol początkowo niewyczuwalny (trochę przetrzymałem piwo po reckach), z czasem objawia się jako szczypanie w język, ale niedokuczliwe.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
tomucho77
starstarstarstarstar

2017-06-26 15:41:29
Piwo przejrzyste, bez zmętnień (oczywiście pod światło); kolor: brunatny z refleksami ciemnego rubinu; piana: beżowa, dość ładna w szkle uniosła się do poziomu dwóch palców i opadła po minucie; lacing - cudowny; aromat: ciemne słody, przypalany chleb, śliwka i wiśnia; smak: mocno palony pumpernikiel, śliwka i wiśnia (w pierwszym łyku wyczułem czarny włoski ryż), lekko słodki; goryczka konkretna pozostająca na języku około minuty; alkohol - minimalnie wyczuwalny niesamowicie uderzający do głowy; wysycenie - optymalne; opakowanie: gdyby nie goły czarny kapsel można by powiedzieć że opakowanie to majsterszyk ! a tak na pochwałę zasługuje cudowna butelka i skromna lecz bardzo dobrze opisana etykieta. Reasumując interesujący i agresywny porter z dość ciekawym smakiem - dla mnie bardzo udana kooperacja.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-04-22 11:16:17
Ciemny nie przejrzysty, ładna piana, tylko szybko opadająca i zostająca w formie pierścienia, wysycenie średnie. W zapachu gorzka czekolada, paloność, przypieczony chleb, dość słodki zapach. W smaku podobnie, sporo się dzieje, bardzo zostająca gorzka czekolada, czuć alkoholowość, grzeje po przełyku, w taki trochę likierowy sposób, ale w żaden sposób nie gryzie. Jest to poprawny porter, za mało jest czuć ten Włoski "styl", ale jest wyczuwalne coś takiego innego w tym piwie niż w innych porterach.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-02-11 22:02:40
Kolor brunatny wpadający w czerń, pod światło - rubinowy, klarowny. Piana beżowa z drobnych pęcherzyków, szybko opadła do minimalnej warstwy.
Aromat z butelki ciemne słody, palone. W szkle palone słody i czarne pieczywo - pumpernikiel. Alkoholowe nuty oraz suszonej śliwki wyłażą po ogrzaniu trunku.
W smaku wyraźnie czuć palone nuty: kawy, pumpernikla. Podbija to paloną i ziołową goryczkę, osiadającą na języku od niemal pierwszego łyku. Kontrę stanowią likierowe nuty śliwkowe, do tego odrobina deserowej czekolady.
Piwo jest jednowymiarowe, przede wszystkim w nutach palonych, doprawione solidną goryczką, ze zgrabnie ukrytym alkoholem i z nieco za-wysokim jak na styl wysyceniem. Ciało średnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010