Petrus Aged Red
Petrus Aged Red
Petrus Aged Red
Sour Red Ale
% alk. 8.5
brak kodu


Jedno z siedmiu piw z serii Petrus, belgijskiego rodzinnego Brouwerij De Brabandere z miasta Bavikhove. Browar ten został założony w roku 1894. Przez wiele pokoleń właścicielami browaru była rodzina De Brabandere, z tego względu też w roku 2014 nazwa browaru uległa zmianie, z Brouwerij Bavik na Brouwerij De Brabandere. Browar należy do grupy Belgian Family Brewers, zrzeszającej wszystkie belgijskie, rodzinne browary. Petrus Aged Red to perfekcyjne połączenie smaku wielokrotnie nagradzanego ciemnego piwa z kwaskowością piwa wiśniowego dojrzewającego w dębowych beczkach. W rezultacie powstaje wyjątkowy, niezwykle złożony rubinowy klejnot.
Zawiera słód jęczmienny, oraz 10% soku wiśniowego. Jest to najmocniejsze piwo z serii Petrus. Hasłem, które mieści się na każdej etykiecie piw Petrus jest The Key To Heven, czyli Klucz do Nieba.
Piwo dostępne jedynie w butelce o pojemności 0,33l.
Dodał: Shinodin - 2015-05-27 11:22:46

Oceny

Użytkownicy 7,05 / ilość: 38
Goście 8,53 / ilość: 15
średnia 7,47/10 / ilość: 53

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-05-03 11:45:23
Świetne piwo zarówno w smaku jak i zapachu. Jeżeli chce ktoś wypić sobie ciekawe piwko o wiśniowym smaku jak najbardziej polecam, zawsze miła odmiana.

Jacelinho

2018-03-17 20:54:06
Ładna barwa ciemny rubin , ma beżową pianę która jest nawet trwała i ma lacing. W zapachu jest wiśnia tak jak poniżej niczym z syropu. Przypomina mi się Fortuna Wiśniowa. W smaku jest dobre , nie czuć że to ma 8,5 % co jest dla mnie szokujące. Szkoda że mała butelka i pewnie cena większa niż Fortuna więc dam niższa ocenę bo smakuje wg mnie identyczne.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

bezi2612

2017-06-04 11:39:34
Barwa rubinowa, zapach takiego syropu wiśniowego, smak:na pierwszy rzut kubków smakowych narzuca się syrop wiśniowy lekko takiego samego posmaku jak było w przypadku Fortuny o tym samym dodatku tudzież wiśni... Alkohol był wyczuwalny razem z sokiem... Lekka kwasowość również się tutaj nasuwa. Zauważyłem że nie jestem zwolennikiem wiśniowych specjałów piwnych. Bardziej lubuję się w dodatkach typu suszone śliwki lub bardziej chyląc się przy tropikalnych owocach.... Lecz nie był to najgorszy piwny trunek jaki miałem okazję wypić.
Oceny tego użytkownika: 5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

Brajan36

2017-05-26 01:11:14
Warka: 14/03/2019

Barwa : rubinowa , klarowna ;

Piana : była nie zbyt wysoka , dość szybko zniknęła, pozostawiła pokaźny pierścień i chmurki na tafli tworzące wyspy wciąż przemieszczające się i zmieniające swoja powierzchnię ;

Aromat : z butelki : wyraźna wiśnia , nawet powiedziałbym syrop wiśniowy , gęsty do rozrobienia z wodą ; ze szkła : wiśniowo-landrynokwe nuty przede wszystkim , nawet jestem skłonny napisać że cukrowy ten zapach , sam aromat jest bardzo bardzo intensywny ;

Smak: bardzo słodki mimo swej Krikowości , i niby kwaśności to naprawdę aż zalepiająco słodki , syropowy , powiedzieć można że wychodzi jakaś dziwna nuta co mi się kojarzy z niby alkoholem ale chyba to nie to ;

Przesłodzony że tak Kriek który z czym innym mi sie kojarzy ale przynajmniej można spróbować czegoś innego
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010