Perun Sabat Czarownic
Perun Sabat Czarownic
Perun Sabat Czarownic
% alk. 5.8
Blg 13.0
5903292264035addbarcode


Produkt browaru kontraktowego Perun, uwarzone dla Browaru Franciszków z Piaseczna, przez Browary Regionalne Wąsosz. Głównym piwowarem i autorem receptury jest Adam Czogalla. Sabat Czarownic to ciemne piwo pszeniczne w
niemieckim stylu Dunkelweizen. W zapachu bananowo-goździkowe, w smaku dodatkowo subtelna czekolada i herbatniki. Słodkie, ale z wytrawnym finiszem i minimalną goryczką.

Skład piwa na butelce podany w ubogiej wersji, dokładny skład na stronie internetowej: słody: Pilzneński, Pszeniczny, Karmelowy, Czekoladowy; chmiele: Sybilla, Iunga; drożdże: WB06.

Barwa ciemnego bursztynu, zmętniona. Piana o ciemniejszym odcieniu bieli. Po nalaniu utworzyła się nierówna około centymetrowa warstwa, składająca się z rozmaitej wielkości pęcherzy. Prędko się podziurawiła. Pozostała skromna obręcz, która zostawiała niezbyt równe i trwałe ślady na szkle. Aromat średnio-intensywny. Wyraźna nuta słodu pszenicznego w połączeniu z karmelem, do wyłapania też goździki i nuta drożdżowa. Zapach ten jest słodki i przyjemny. W smaku treściwe. Ponownie słód pszeniczny dobrze współgra ze słodowo-karmelową bazą. Piwo to jest słodkie, chwilami pojawia się delikatna kwaskowość pochodząca od pszenicy. Nasycenie średnie, prawidłowe.
Dodał: Stacher93 - 2014-11-04 11:14:26

oceny Oceny

Użytkownicy 6,93 / ilość: 94
Goście 7,34 / ilość: 29
średnia 7,02/10 / ilość: 123

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Bavking
starstarstar

2018-09-28 21:19:47
Mocny zawód. Jak na Peruna to słabe piwo. Piwo trochę jak jeździec bez głowy- bardzo dużo aromatów, ale żaden dominujący. Nie piło się zbyt przyjemnie.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2018-08-20 19:29:26
Aromat ładny bananowy, czekolada w tle i skórka od chleba, ciekawie. W smaku zdradliwie na początku słodko po czym od razu kwaskowe, taki kwaskowy banan. Lekko pikantna goryczka, całkiem fajne piwko.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-01-14 21:32:34
Lekki zawód, bardzo mało charakteru weizena w tym piwie. O dziwo w smaku czuć głównie goryczkę (raczej nie od chmielu), oraz lekkie aromaty dunkelowe (cukier brązowy, ciastka). Pijalność dość dobra. Zapach sprawia odmienne wrażenia, tutaj jest bardzo dobrze: Głównie banan, trochę goździka i brązowego cukru. Niestety ale nie jest to dunkel najwyższych lotów, może trafiłem na jakąś słabą warkę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-08 11:50:28
Ładny ciemno miedziany kolor, dużo ciemniejsze od typowych dunkel weizenów, mętne, ładna czapa piany.
Zapach to bajka: dekokcyjna skórka chleba, pszenica, chlebuś, banany, goździki, drożdże.
Gęściutkie piwo pszeniczne i ciemne jednocześnie, słodowe, pszeniczne, bananowe, chlebowe (ciemne i jasne, pumperniklowe), jest spieczona skórka chleba, drożdże, karmel, delikatna paloność, poza bananami może mało owocowe na tle swych bawarskich kuzynów, jest pikantne i lekko przyprawowe, może ciut bardziej kwaskowate niż przeciętny dunkel, ale ono jest dwa razy pełniejsze od typowych koncernowych Bawarczyków, na minus może zbyt chamsko metaliczna goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010