zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Perun Kraina Welesa
Perun Kraina Welesa
Perun Kraina Welesa
% alk. 8.2
Blg 19.0
5903292264219addbarcode
ulubione: 9

Russian Imperial Stout, z kontraktowego browaru Perun. Piwo uwarzone w Browarach Regionalnych Wąsosz, w tym Browarze Perun warzy wszystkie swoje piwa. Browar Perun istnieje od 2014 roku, tworzą go cztery osoby: Tomasz Mojsa, Adam Czogalla, Tomasz Grzybowski oraz Iwona Mojsa-Grzybowska. Niektórych z nas łączą więzy rodzinne, innych „braterstwo dusz”. Wszystkich razem połączyła wspólna pasja i dążenie do upragnionego celu, którym jest tworzenie PERUŃSKO DOBREGO piwa. Chcemy warzyć bezkompromisowe i dobre piwo (oparte wyłącznie na naturalnych składnikach), nie stroniąc od mniej znanych i mniej popularnych styli. A może nawet egzotyczne eksperymenty, nietypowe łączenie smaków? Sami jeszcze nie wiemy, gdzie poniesie nas fantazja i jakie inspiracje będą płynęły od Was. Jedno jest pewne, chcemy aby nasze piwa cieszyły się uznaniem, a marka PERUN była synonimem wysokiej jakości. Zaczynamy jako browar kontraktowy. Równolegle z wejściem na rynek z naszym piwem, budujemy swój własny browar na Mazowszu. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w II kwartale 2016 roku będziemy mogli zaoferować piwo z własnego browaru. Piwo w stylu Russian Imperial Stout. Mocne, złożone piwo: czekolada, kawa, nuty palone, delikatnie karmelowe i ciasteczkowe, z wyraźną, kontrującą goryczką. Łagodnie rozgrzewa, zapewniając niebagatelne doznania smakowe. Receptura i wykonanie: Adam Czogalla. Piwo pasteryzowane i niefiltrowane. Skład bez konkretów: woda, słody jęczmienne, słody pszeniczne, jęczmień palony, płatki owsiane, chmiele, drożdże górnej fermentacji. Piwo dostępne w bezzwrotnej, brązowej butelce o pojemności 0,5l, zamknięte czarnym kapslem z logo browaru Perun. Premiera piwa odbyła się 10 grudnia 2015 roku, wraz z inną nowością z tego browaru - Puławski Single Hop Pale Ale.
Dodał: doktor_piwo - 2015-12-17 21:05:25

oceny Oceny

Użytkownicy 7,54 / ilość: 71
Goście 8,37 / ilość: 19
średnia 7,71/10 / ilość: 90

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Lukasz
starstarstarstarstar

2018-01-09 20:49:24
W aromacie ekstremalna wędzonka. Dym, szynka, bardzo aromatyczne. Barwa nieprzejrzyście czarna. Piana kremowa, beżowa. Rozmiar i trwałość jak na gatunek ok. Utrzymuje się cieniutka warstewka z pierścieniem.
Jak na 19° wydaje się dosyć gęste. W smaku wędzonka, paloność, kawa, czekolada, bardzo delikatna kontra kwaskowo-goryczkowa. Piwo bardzo dobrze ułożone. Alkohol nie pali, jest schowany.
Niedrogi RIS, a bardzo udany.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2017-12-10 20:14:58
Dużo kawy i mlecznej czekolady w aromacie, paloność, jest sporo też wędzonki, gdzieś tam w dali nuty suszonych owoców. W smaku nie jest wodniste, nawet treściwe, ciut kwaskowe ale z fajną deserowo - paloną goryczką.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
szab12
starstarstarstarstar

2017-11-18 16:11:47
Ciemny, intensywny kawowy i czekoladowy z lekkim posmakiem kwasku.
Alkohol niewyczuwalny, piękny kolor.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-10-04 23:43:54
Wygląd: Kolor ciemno brunatny, piana bez szału ciemno beżowa, jakiś lacing.
Zapach: Chmiel aromatyczny, z jakimś refleksem porzeczki, trochę lukrecji, palony
Smak: Wodniste i dosyć jednowymiarowe, co prawda parametry ma bardziej na FES, ale nawet jako FES nie znalazłby się wśród tych lepszych, do RISów to lepiej w ogóle go nie porównywać. Nic się tu nie dzieje, dominuje alkohol, termin ma do stycznia 2018, ale się nie ułożył, bo nie bardzo miał z czym, piwo jest puszyste, pewnie od jakichś płatków, zbożowe, palone, kawa zbożowa, odrobina mlecznej czekolady, ale bardzo wodniste, byle american stout wydaje się pełniejszy i treściwszy.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010