Perun Dziedzictwo Marynka
Perun Dziedzictwo Marynka
Perun Dziedzictwo Marynka
Pale Ale Single Hop
% alk. 5.6
Blg 13.0
IBU 45
5903292264172
orientacyjna cena: 7 zł


Single Hop warzony przez kontraktowy browar Perun w browarach Regionalnych Wąsosz. Browar Perun, który istnieje od roku 2014 tworzą cztery osoby. Niektórych z nas łączą więzy rodzinne, innych „braterstwo dusz”. Wszystkich razem połączyła wspólna pasja i dążenie do upragnionego celu, którym jest tworzenie PERUŃSKO DOBREGO piwa. Zaczynamy jako browar kontraktowy. Równolegle z wejściem na rynek z naszym piwem, budujemy swój własny browar na Mazowszu. Jak wszystko pójdzie zgodnie z planem, w II kwartale 2016 roku będziemy mogli zaoferować piwo z własnego browaru. Marynka Pale Ale Single Hop - nasze pierwsze piwo z serii Dziedzictwo. Piwa z tej serii to single hopy uwarzone tylko i wyłącznie na polskich chmielach. Pale Ale Single Hop - chmielony jedną, polską odmianą chmielu. Wyraźnie chmielowe, korzenne i lekko cytrusowe. W smaku delikatna słodowość z karmelową nutą i konkretną goryczką. Orzeźwiające piwo prezentujące walory chmielu Marynka.

Skład: woda; słód: Jęczmienny; chmiel: Marynka; drożdże górnej fermentacji.
Piwo pasteryzowane i niefiltrowane.
Receptura i wykonanie Adam Czogalla.
Piwo to miało swoją premierę na Warszawskim Festiwalu Piwa - 15 października 2015 roku.
Dodał: Kaente - 2015-10-29 16:31:41

Oceny

Użytkownicy 7,55 / ilość: 38
Goście 8,94 / ilość: 33
średnia 8,2/10 / ilość: 71

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Shinodin

2018-03-05 20:56:26
Piana biała, drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, dość powoli dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca całkiem ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu przyjemne nuty żywiczne i iglaste, karmelowe akcenty, podbudowa słodowa. W smaku aromatyczna żywica, sosna, w tle cytrusy, goryczka delikatnie zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, występuje natomiast dobra karmelowa kontra słodowa, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Perun, etykieta w biało-zielonej kolorystyce, w miarę dobrze i wyczerpująco opisana. Warka 11.07.2018. Single Hop z którego zostały wyciągnięte chyba wszystkie zalety chmielu Marynka. Świetna żywica połączona z sosnowymi woniami, do tego dobrze wyważony karmel, a w tle cytrusowość. Jest to moje drugie po Pulaskim piwo z serii Dziedzictwo, póki co trzymają wysoki poziom, więc szukam kolejnych wyrobów od Peruna z polskim chmielem w nazwie. Za Marynkę jestem w stanie dać 7 z dużym plusem.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )

Bob

2017-10-07 21:00:31
Bardzo ziołowe piwo, w zapachu dające rumiankiem? Nie jestem wstanie dokładnie określić co to za zioło, ale zapach jest bardzo wyrazisty. Goryczka wysoka, przyjemna, niezalegająca. Słodycz niska, piwo dobrze pijalne. Pierwszy raz piję tak mocno ziołowe piwo, aż dziw, że nie ma tam żadnych dodatków.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

Thesloma

2017-07-13 19:48:59
Zapach : sosnowy głównie i lekko cytrusowy

Smak : podobnie jak w zapachu sosna , iglaki i cytrusy . Goryczka przyjemna odczuwalna ale nie zalegająca

Piwo dość ciekawe które pokazuje że z polskim chmielem można naprawdę dobre piwo zrobić.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )

oranjefan

2017-01-21 22:59:33
Aromat nawet nieco cytrusowy! Wow, czegoś takiego się nie spodziewałem. W aromacie dominuje chmiel w postaci wspomnianych nut cytrusowych, tropikalnych oraz delikatnie trawiastych i ziemistych. Poza tym nieco słodowości. Aromat pół-słodki ale sprawia wrażenie lekkiego i orzeźwiającego.
W szkle pojawia się wyraźna nuta pieprzu i pewnego rodzaju przyprawowość.

Piwo o ciemno złotej, miodowej barwie. Mocno opalizujące a można by rzec że lekko zmętnione wręcz. Piana obfita, biała, drobno i średnio bąbelkowa. Opada powoli do grubej warstwy a po każdym łyku zostawia ślad na szkle.

W smaku piwo jest lekkie i wytrawne. Owocowe, nawet nieco przyprawowe znów. Przywodzi na myśl nieco witbiera choć piwo jest od niego sporo pełniejsze, bardziej słodowe i goryczkowe. Nie mniej jednak da się wyczuć taką cytrusowo/pomarańczową nutę przełamaną przez przyprawowe akcenty. Pełnia średnia, wysycenie raczej niskie. Goryczka również na średnim poziomie.
Nie czuję żadnych wspomnianych niżej przez użytkowników nut karmelowych, ani w zapachu ani w smaku. Może Perun zmienił nieco recepturę bo piwo nie jest też bursztynowe w swoim kolorze. Piwo jest lekkie i orzeźwiające, z fajnym owocowo przyprawowym aromatem i smakiem.
Bardzo fajne SHIPA. Może nieco mało aromatyczne i goryczkowe, ale Marynka ma potencjał.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 10 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010