Perun Braggot
Perun Braggot
Perun Braggot
% alk. 12.4
Blg 25.0
5903292264349addbarcode


Braggot to fuzja miodu pitnego i piwa. Mocny, intensywny trunek, który długo dojrzewa i nabiera smaku. Zwyczajowo do jego produkcji używa się więcej miodu niż słodu, u nas (ze względów prawnych i akcyzowych) napój musiał pozostać piwem, stąd dodatek Barley Wine świadczący o przewadze słodu. W sumie 1100 kg miodu - 800 kg gryczanego, 300 kg wielokwiatowego, ok. 40% cukrów pozyskanych z miodu. Aromat i smak nie pozostawia złudzeń – miód odgrywa tu pierwsze skrzypce. W drugim planie chlebowa, lekko podpiekana słodowość i umiarkowana goryczka z wyczuwalną, gryczaną cierpkością. Rozgrzewające i zdradliwe.
Dodał: Miran125 - 2017-03-01 00:22:59

oceny Oceny

Użytkownicy 8,33 / ilość: 21
Goście 9,11 / ilość: 19
średnia 8,7/10 / ilość: 40

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
marcin729
starstarstarstarstar

2018-12-09 08:56:30
Świetne połączenie piwa z miodem pitnym(a propos bardzo dobrym) może to już bardziej miód pitny niż piwo. Dużo alkoholu, czuć w głowie.Jako fan również miodów pitnych jestem bardzo na tak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-12-07 21:59:16
Aromat bardzo intensywnie kwiatowy, miodowy, słodkawy. Poza tym przypieczony karmel, nuta pumperniklowa, ciemnego pieczywa. Czuć nutę klasycznego angielskiego barley wine'a wzbogaconą o bardzo intensywnie miodowo kwiatowy aromat. Wyczuwalny też alkohol, nuta miodu pitnego, nalewki.

W kolorze ciemnobursztynowe, brązowawe, klarowne z niską i szybciutko opadającą pianą z syczącym dźwiękiem.

Pół słodkie, z niską słodową pełnią i ciałem, jednak bardzo wyraziste w smaku. Słodycz miodu pitnego, nuty kwiatowe, wyraźnie chlebowe, średnio intensywna goryczka i dość znacznie wyczuwalny alkohol zarówno w smaku jak i w postaci ogrzewania w przełyku. Finish cierpki, gorzkawy, faktycznie na modłę miodu gryczanego. Specyficzny.

Mógłbym rzec - w nienawiści do miodu gryczanego - tak zostałem wychowany. Nie mniej jednak pod postacią miksu miodu i piwa - cechy miodu gryczanego fajnie uzupełniają ów trunek. Piwo jest słodkawe, o intensywnie kwiatowo miodowym aromacie, z charakterystyczną chlebowo karmelową, piwną nutą klasycznego barley wine'a. Niska pełnia, niezbyt wyraziste ciało, zdradliwie pijalne ale wyraziste w smaku - miodowe, kwiatowe, karmelowe, lekko cierpkie i niestety alkoholowe. Warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-10-27 22:33:21
Wygląd: kolor ciemno miedziany, specyficznie nieklarowne, pływają w nim całe ławice zawiesiny,
Zapach: Klękajcie narody, miód pitny, taki na gryczanym, z fajnym chmielem, takim trochę herbacianym, trochę a?la suszony liść jeżyny, lekka zbożowość, w dużej mierze pachnie miodem pitnym, nie piwem
Smak: Piwo pełne, wyklejające, nie spodziewałem się tego, patrząc na parametry to tu cukry resztkowe powinny być znikome. Smakuje jak miód pitny, taki pomiędzy trójniakiem a dwójniakiem nawet. Słodkie, miodowe, lekko chmielowe, zbożowe, bardzo mocny miód gryczany, mój ulubiony, wysycenie minimalne, więc tym bardziej mamy wrażenie, że obcujemy z miodem pitnym. O ile Perun robi mega chujowe piwa standardowe (te 0,5), które w najepszym przypadku potrafią być najwyżej poprawne (wyjątek to pierwsza warka Młota Swaroga, zapewne wypadek przy pracy, bo druga to już był dramat) to 0,33 potrafi zaskoczyć. Inna sprawa, że dawno miodu pitnego nie piłem, kto wie, czy gdybym otworzył jakiegoś trójniaka za 12 zł to by się nie okazało, że podniecam się przeciętnym miodem ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 9, wygląd: 7 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-10-15 09:27:13
Oko: kolor mahoniowy z miedzianymi przebłyskami. Piana écru, niska i nietrwała, zostawia na szkle drobny ślad.
Nos: z butelki uderzenie w nozdrza miodu gryczanego i lekko nuta kwiatowa. Ze szkła bukiet bogatszy, bo mamy oprócz miodu podstawę słodową typowa dla barley wine, czyli karmel, toffi.
Smak: bardzo słodki, a na finiszu cierpkość od gryki. Zmów dominacja miodu gryczanego, ale wyraźnie są akcenty miodu kwiatowego, do tego w tle nuty charakterystyczne dla barle wine, czyli karmel, trochę melasy, rodzynki. Bardzo treściwe, alkohol czuć jedynie w postaci miłego ogrzewania przełyku. Nie jest łatwo pijalne, bo z czasem robi się mulące. Wybitnie do degustacji i to małymi łykami. Mnie znudziło trochę. O ile pierwsze łyki były fantastycznymi doznaniami, to potem efekt ?wow? zanikł.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010