zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Perun Braggot
Perun Braggot
Perun Braggot
% alk. 12.4
Blg 25.0
5903292264349addbarcode
ulubione: 3

Braggot to fuzja miodu pitnego i piwa. Mocny, intensywny trunek, który długo dojrzewa i nabiera smaku. Zwyczajowo do jego produkcji używa się więcej miodu niż słodu, u nas (ze względów prawnych i akcyzowych) napój musiał pozostać piwem, stąd dodatek Barley Wine świadczący o przewadze słodu. W sumie 1100 kg miodu - 800 kg gryczanego, 300 kg wielokwiatowego, ok. 40% cukrów pozyskanych z miodu. Aromat i smak nie pozostawia złudzeń – miód odgrywa tu pierwsze skrzypce. W drugim planie chlebowa, lekko podpiekana słodowość i umiarkowana goryczka z wyczuwalną, gryczaną cierpkością. Rozgrzewające i zdradliwe.
Dodał: Miran125 - 2017-03-01 00:22:59

oceny Oceny

Użytkownicy 8,24 / ilość: 25
Goście 8,3 / ilość: 10
średnia 8,26/10 / ilość: 35

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-02-08 23:25:29
Piana praktycznie żadna, bardziej beżowa niż biała, dziurawi się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią. Barwa jaśniejsza rubinowa, nieklarowne i nieprzejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione, na powierzchni unoszą się drobinki drożdżowe. W zapachu karmel, suszone owoce, miodowe aromaty, doza winnych i wytrawnych akcentów, podbudowa słodowa. W smaku płynny miód o oleistej strukturze, alkohol subtelnie wyczuwalny, konkretnie rozgrzewa przełyk, suszone owoce grają główną rolę na podniebieniu, goryczka adekwatna do stylu, słabsza kontra kwaskowa, dużo, naprawdę dużo słodyczy, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru Perun, etykieta w czarnej kolorystyce, ciekawie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 07.02.2019. Leżakowane około półtora roku, dłużej chyba nie było sensu. Mój drugi braggot, jednak Bartnik od Profesji podszedł mi bardziej. Ten od Peruna jest o wiele słodszy i nie ma aż takiej głębi smaku, dodatkowo bardziej wyczuwam alkohol (pomimo niższego woltażu). Oczywiście nadal jest to świetny trunek, jednak jego jakość stawiam półkę niżej od Bartnika, czyli na mocne 7 z dużym plusem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
K.Czechowski
starstar

2019-01-19 12:08:32
Dla mnie jednak to chyba już nie piwo, zdecydowanie za słodkie, przyjemne aromaty ale słodycz niesamowita 100ml degustacyjnie OK ale im dalej w las tym gorzej miałem wrażenie że pije skoncentrowany sok z dodatkiem alkoholu.Ale jak ktoś lubi takie klimaty .
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 5, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
marcin729
starstarstarstarstar

2018-12-09 08:56:30
Świetne połączenie piwa z miodem pitnym(a propos bardzo dobrym) może to już bardziej miód pitny niż piwo. Dużo alkoholu, czuć w głowie.Jako fan również miodów pitnych jestem bardzo na tak.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-12-07 21:59:16
Aromat bardzo intensywnie kwiatowy, miodowy, słodkawy. Poza tym przypieczony karmel, nuta pumperniklowa, ciemnego pieczywa. Czuć nutę klasycznego angielskiego barley wine'a wzbogaconą o bardzo intensywnie miodowo kwiatowy aromat. Wyczuwalny też alkohol, nuta miodu pitnego, nalewki.

W kolorze ciemnobursztynowe, brązowawe, klarowne z niską i szybciutko opadającą pianą z syczącym dźwiękiem.

Pół słodkie, z niską słodową pełnią i ciałem, jednak bardzo wyraziste w smaku. Słodycz miodu pitnego, nuty kwiatowe, wyraźnie chlebowe, średnio intensywna goryczka i dość znacznie wyczuwalny alkohol zarówno w smaku jak i w postaci ogrzewania w przełyku. Finish cierpki, gorzkawy, faktycznie na modłę miodu gryczanego. Specyficzny.

Mógłbym rzec - w nienawiści do miodu gryczanego - tak zostałem wychowany. Nie mniej jednak pod postacią miksu miodu i piwa - cechy miodu gryczanego fajnie uzupełniają ów trunek. Piwo jest słodkawe, o intensywnie kwiatowo miodowym aromacie, z charakterystyczną chlebowo karmelową, piwną nutą klasycznego barley wine'a. Niska pełnia, niezbyt wyraziste ciało, zdradliwie pijalne ale wyraziste w smaku - miodowe, kwiatowe, karmelowe, lekko cierpkie i niestety alkoholowe. Warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010