Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Fabryka Piwa Ibusaurus Americanus | PRL Piwo Jasne Niefiltrowane »
PRL Piwo Pełne Filtrowane
PRL Piwo Pełne Filtrowane
Standard American Lager
% alk. 5.8
Blg 12.0
brak kodu
orientacyjna cena: 4,99 zł
Piwo w stylu jasny lager uwarzone w tradycyjnych otwartych kadziach fermentacyjnych przez Browar Staropolski ze Zduńskiej Woli (województwo łódzkie). Jest to jedno z trzech piw z serii Wersja Reglamentowana. Piwa z tej kolekcji pojawiły się na półkach sklepowych w marcu 2016 roku.

Zespół piwowarów Browaru Staropolskiego podjął zobowiązanie do wykonania 300% normy produkcyjnej. W realizacji tego ambitnego celu pomagały zastępy ochotników z zakładów pracy z okolic całej Zduńskiej Woli. Czyn społeczny walecznych piwowarów został nagrodzony honorowym miejscem podczas pochodu pierwszomajowego. Kto pamięta czasy kartek na mięso i cukier ten na pewno zechce sięgnąć po nasze piwa z serii Wersja reglamentowana. Na zdrowie!
Pełne piwo jasne w wersji filtrowanej stanowiące pokrzepienie dla mas robotniczych wykuwających w codziennym trudzie przyszłość naszej Ojczyzny. Pełnię zbożowego smaku zapewnia mu jasny słód pilzneński sprowadzany do kraju w ramach bratniej współpracy z piwowarami Czechosłowacji.

Piwo jasne, pasteryzowane, filtrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, drożdże
Dostępne w butelkach bezzwrotnych z krachlą o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-03-04 10:16:56

Oceny

Użytkownicy 5,79 / ilość: 24
Goście 7,38 / ilość: 69
średnia 6,97/10 / ilość: 93

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość
2018-01-12 19:20:05

Generalnie jakość odrobinę wyższa niż piwo koncernowe ale o wiele niższa niż dowolne kraftowe czy sporo regionalnych. Gdyby cena była w okolicach 3 zł to bym nie odradzał, niestety w cenie 4-5 zł znajdzie się mnóstwo o wiele lepszych piw.

Piwo bardzo nierówne. Najpierw uderza w kubki smakowe potężna słodowość z karmelem, potem ustępuje przyzwoitej goryczce, żeby na finiszu wyszły niestety nuty bimbrowo-alkoholowe. Wolałbym żeby słodowość nie wychodziła tak mocno na pierwszy plan, lub żeby została skontrowana większą goryczką. Największa zaleta to wygląd. Piękny klarowny bursztyn, oraz znakomita gęsta piana która utrzymuje się bardzo długo. Niestety piwko aż się prosi o większe nagazowanie, bo po paru łykach mam wrażenie że całe CO2 wyparowało, przez co profil piwa szybko się spłaszcza. Aromat jest mdły, jakby lekko palono-miodowy, ale bez charakteru. Mimo wszystko wyczuwalny a więc na pewno lepszy niż w koncerniakach.

Gość
2017-08-31 12:10:51

dobre piwko ogólnie POLSKI browar ze ZDUŃSKIEJ WOLI wymiata nie to co oklepane z kampanii piwowarskiej z ZAGRANICZNYM KAPITAŁEM TYLKO te " mniejsze " POLSKIE zostały nasze

tomucho77
2017-08-09 18:36:07

Piwo przejrzyste, bez zmętnień; kolor cudowny, głęboki bursztyn; piana: kremowa, biała w szkle uniosła się do poziomu dwóch palców i opadła po kilku chwilach; lacing - bardzo ładny; aromat: słodki i intensywnie słodowy w tle majaczy podpieczony chleb, miód wielokwiatowy, delikatny karmel i lekkie ziółka; smak: pełny, treściwy i bardzo zbliżony do aromatu - na początku mocno słodowy w tle czuć miodek, karmel i wiosenne kwiaty; goryczka: genialna trzy etapowa delikatnie rozkładająca się po języku i podniebieniu (czuć chmiel Magnum); alkohol - nie wyczuwalny; wysycenie - optymalne; opakowanie: biało-czerwona krachla, etykiety ładne i klimatyczne rodem z PRL-u (wielki minus za bardzo niechlujne naklejenie etykiet) i genialna stylizowana PRL-owska butelka ze zgrubioną szyjką. Reasumując niesamowicie orzeźwiający, wysoko pijalny, pełny i treściwy lagerek - idealny na letnie upały.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

prisoner
2017-07-29 16:44:15

Zimne do obiadu oczywiście podejdzie bez grymaszenia. Trochę pachnie karmelem. Butelka oczywiście się przyda na inne piwka własnego wyrobu.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
« Fabryka Piwa Ibusaurus Americanus | PRL Piwo Jasne Niefiltrowane »
wykonanie choruzy.pl © 2010