PINTA American Barleywine Grand Prix!
PINTA American Barleywine Grand Prix!
PINTA American Barleywine Grand Prix!
American Barley Wine
% alk. 8.1
Blg 22.0
IBU 120
brak kodu


PINTA American Barleywine Grand Prix to efekt współpracy PINTY z Warszawskim Konkursem Piw Domowych oraz Polskim Stowarzyszeniem Piwowarów Domowych. Browar PINTA jest partnerem Konkursu i zgodnie z umową warzymy Grand Prix wspólnie z piwowarem domowym - autorem najlepszej receptury.

A zatem American Barleywine Grand Prix to mocne piwo górnej fermentacji uwarzone ściśle na podstawie mistrzowskiej receptury Łukasza Kubickiego, który wygrał Warszawski Konkurs Piw Domowych edycja jesień 2015.

PINTA American Barleywine Grand Prix - bezkompromisowo chmielone podczas gotowania oraz na zimno amerykańskimi odmianami Centennial, Columbus i Simcoe® - większość chmielu użyta została na ostatnie 5 dni leżakowania w tanku.

Zgodnie z oryginalną recepturą, aromat uzupełniony został nutami drewnianej beczki, uzyskanymi dzięki płatkom dębiny American Bourbon.
Dodał: ark00 - 2016-04-06 23:55:11

Oceny

Użytkownicy 7,75 / ilość: 32
Goście 7,86 / ilość: 7
średnia 7,77/10 / ilość: 39

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Brajan36

2016-08-18 22:29:45
Cena : 10,90
Warka : 05/10/16

Barwa: dużo drobinek , miedziany

Piana :jaso kremowa , droba i średnie oczka , powoli opada , jeszcze wolniej pęka ,

Aromat : z butelki: cytrusy , lekko przypalany jakby słód oraz woń trawiasta wg. mnie ; ze szkła :nuta ciasteczkowa , potem zapach estrów ( w przewadze jabłka prażonego bym tak powiedział ) , zdecydowanie po zamieszaniu te jabłko ;

Smak : karmel lekko przypalany , półpełne ,ogólnie najmocniejsza Eniglish Pale Ale , wiec jest i posmak biszkoptowy;

Pinta zawsze na poziomie , moim skromnym zdaniem dobra propozycja od Pinty

Gość

2016-08-07 22:11:50
Ledwie mój drugi AMBW w życiu. Świetnie zbalansowana słodowość, chmielowość i niewyczuwalny alkohol. W piwie dużo się dzieje i można się doszukać wielu smaków.. Słodkie owoce, lekkie cytrusy, żywica, chociaż jego słodycz nieco muli i raczej nie dałbym rady wypić dwóch pod rząd. Doskonałe wrażenia smakowe zostały niestety przytłumione przez wrażenia wzrokowe. Piwo miało niesamowitą wręcz ilość grubo zbitego osadu. Jak do tej pory nie spotkałem się z takimi grudami w żadnym piwie, co dziwi, ponieważ piwo nie było refermentowane w butelce, tylko pasteryzowane i filtrowane (zgodnie z napisem na etykiecie). Info dla wrażliwych- pić z zamkniętymi oczami. Smak-zapach 9/10 wygląd 5/10

turbomaszkiet

2016-06-27 22:26:03
słaby ze mnie sensoryk, nie sugeruję się nigdy Kopyrem, nie znam się na wadach w piwie, no ale w aldehyd octowy jest tutaj tak wyraźny, że piwo staje się bardzo męczące...
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )

marcin21592

2016-05-30 21:34:55
Wygląd: Barwa miedziana, intensywne zmętnienie. Piana na początku dość obfita, jednak nietrwała i opada szybko. Mimo to pozostawia zauważalną i ładną koronkę.

Aromat: Bardzo złożony - przede wszystkim słodowy, lekko herbaciany, biszkoptowy, owocowy. Jest również słodki, co wynika z użycia amerykańskich odmian chmielu. No a jak amerykańskie chmiele, to oczywiście tropiki i żywica. Dosłownie aromatyczna bomba łącząca słodowość z chmielem.

Smak: Znów, przeważa słodowość - nuty słodkiej herbatki, ciastek. Później do głosu dochodzi mocna, zalegająca goryczka z amerykańskich odmian chmielu. Utrzymuje się bardzo długo na podniebieniu, wręcz oblepia usta (ekstrakt 22 stopnie robi swoje). Przepyszna podróż po różnych stylach piwnych.

Piwo doskonałe, będące połączeniem angielskiego stylu Barleywine - mocno słodowego, słodkiego, o ciekawym aromacie i smaku z amerykańskich chmielem, nadającym piwu goryczki oraz tropikalno-sosnowego charakteru. Początkujacym raczej nie polecam, bo może ich przerazić te 120 IBU, jednak wyjadaczom zasmakuje z całą pewnością. Moja ocena: z czystym sercem 10/10.
Oceny tego użytkownika: 10 ( smak: 10, zapach: 10, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010