zamknij Zostań patronem na patronite
Obołoń Białe
Obołoń Białe
Obołoń Białe
% alk. 5.0
Blg 11.5
4820002710433addbarcode


Piwo Obołoń Białe niefiltrowane, przygotowywane jest z wysokiej jakości składników z użyciem specjalnych drożdży, które nadają mu wyszukanego smaku i aromatu. Technologia przygotowania piwa pozwala na pominięcie procesu filtracji, dzięki czemu zachowuje ono wiele cennych witamin z grupy B. Specyficzny smak Obolon Bile zawdzięcza dodatkowi kolendry, chmielowi, a także dwóm gatunkom słodu: pszenicznemu i jęczmiennemu.
Obolon Bile poleca się spożywać w wysokiej szklance po uprzednim schłodzeniu.
Dodał: admin - 2010-10-13 12:01:17

oceny Oceny

Użytkownicy 7,51 / ilość: 234
Goście 7,98 / ilość: 1150
średnia 7,9/10 / ilość: 1384

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
marcin729
starstarstarstarstar

2018-12-16 16:11:09
Po prostu dobre.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2018-10-30 22:44:09
Piana praktycznie żadna, biała, gruboziarnista, dziurawiąca się momentalnie po przelaniu piwa z butelki do szkła i nie pozostaje już pod zupełnie żadną postacią, następstwem czego brak lacingu. Barwa jaśniejsza piaskowa, mocno zmętnione, zupełnie nieklarowne i nieprzejrzyste. W zapachu wyraźna kolendra, nuty pszeniczne, lekkie goździki oraz drożdże, skórka pomarańczowa, zbożowe klimaty. W smaku kolendra nadal na pierwszym planie, goryczka adekwatna do stylu o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, czuć zbożowość, pojawia się subtelna landrynka i cytrusy, wysycenie na zaskakująco niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły złoty, etykieta w zielonej kolorystyce, klasycznie wykonana graficznie, w miarę dobrze opisana. Warka 06.06.2019. Nie jest to najlepszy witbier jakiego piłem, aczkolwiek jest solidnym przedstawicielem swojego stylu. Jak na koncernowy ukraiński wyrób w tej cenie naprawdę nie jest źle. W moim egzemplarzu 4,7% woltażu, a oceniam na mocne 6 z plusem. Całkiem orzeźwiający Wit spełniający swoją rolę.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2018-07-18 21:38:25
Aromat średnio intensywny, poprawny jak dla stylu - kolendrowo zbożowy, pszenny i drożdżowy. Troszkę brakuje cytrusa i lekkości, jest raczej słodko. W pewnym sensie kolendra budzi tutaj też skojarzenia z wędliną. Delikatny też wpływ zielonej butelki i naświetlenia.

Piwo bardzo jasne, zmetnione, o słomkowej jasnej barwie. Nieprzejrzyste, mleczne, z obfitą drobnopęcherzykową śnieżnobiałą pianką która powoli opada i ładnie zdobi szkło.

Niesamowicie gładkie, bardzo treściwe, smukłe, średnio-nisko nasycone dwutlenkiem węgla. Słodkie, pełne jak na witbiera i na ten ekstrakt. Mimo to bardzo pijalne, orzeźwiające i niesamowicie szybko znikające ze szkła. W smaku pszenne, można by rzec mączne, mleczne i kolendrowe. Goryczka niska. Finisz przyprawowy, długo pozostający.

Nie dziwota że przed piwną rewolucją Kopyr zachwycał się Białym Obolonem. Jest to bardzo dobre piwo, a w kategorii witbier - co najmniej dobry. Kilka rzeczy można by poprawić, ale gładkość, smukłość, i treściwość jest bez wątpienia do pozazdroszczenia przez inne piwa w tym stylu z rodzimych browarów rzemieślniczych. Czego chcieć więcej za 4 zł?
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 10 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar
2018-07-18 21:38:25
Nie wiem, czy Białe nie było wtedy po prostu zwykłym pszeniczniakiem, ale owszem i Bile i Weizen trzymają wciąż poziom
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
JOKER_
starstarstarstarstar

2018-06-28 21:29:25
piana: średnio ziarnista puszysta wolno opadająca.
Kolor: taki biały mętny cytrynowy jasny.
Zapach: mocna nuta pszeniczna z elementami słodkimi.
Smak: mocno orzeźwia delikatny smak niewielka goryczka.wyczuwamy nuty pszeniczne jak i jęczmienne.Chmiele belgijskie tradycyjne piwko.Bardzo dobre polecam!!!
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010