Nepomucen & Funky Fluid Lets Get Hazy No. 5
Nepomucen & Funky Fluid Lets Get Hazy No. 5
Nepomucen & Funky Fluid Lets Get Hazy No. 5
% alk. 8.2
Blg 21.0
IBU 50
5907709756762addbarcode
ulubione: 1

Styl: Double Dry Hopped, Imperial / Triple, New England / Hazy, India Pale Ale (DDH TNEIPA)
Chmiele: Citra & Mosaic & Waimea & Ella
Hop Rate: 23 g/L
Drożdże: London Fog
IBU: 50
Kooperacja: Nepomucen & Funky Fluid

Piąteczka przy piąteczku! W przyszłym tygodniu będzie miała premierę kolejna odsłona naszych wariacji z hejzi ipkami warzonymi w kooperacji z naszymi przyjaciółmi z Funky Fluid. LET’S GET HAZY No. 5 – DDH TRIPLE HAZY IPA – 21,0°Blg, 8,2% alk. , 50 IBU. Piwo fermentowaliśmy jednym z naszych ulubinych szczepów drożdży London Fog. Chmielone dwa razy na zimno odmianami; Citra, Mosaic, Waimea, Ella. Znów jest bardzo aromatycznie, soczkowo i bardzo bardzo intensywnie chmielowo – rekordowy dla tej serii HopRate 23 g/l.
Dodał: JP2137 - 2020-11-14 20:13:06

oceny Oceny

Użytkownicy 8,07 / ilość: 14
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia8,13 / ilość: 16

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2021-03-02 18:54:24
Aromat cytrusy i też trochę owoce tropikalne. Czuć tutaj, że będzie słodko :P Piana niska,drobnopęcherzykowa. Ciemnożółte, soczyste, hazy. W szkle owoce, głównie cytrusy, tu pomarańcze. Spoko, ale brakuje buchania chmielem. Wysycenie średnie. Ciało dobre. Piwo gładkie. Fajna owocowość. Taka nieoczywista, po tym co było w aromacie. Czuć owoce tropikalne, takie jak mango i marakuja. Myślałem, że piwo będzie słodsze. Jest słodkie, to oczywiste, ale nie mocno. Goryczka niska, zaznaczona, lekko zalegająca i taka cytrusowa. Nie ma żadnych nut typowych dla Triple IPA. Piwo pijalne. Alkohol wręcz niewyczuwalny, co w porównaniu do Let's Get Hazy No.4 wydaje się śmieszne, bo zasyp był te sam, tylko inne chmiele. Poziom serii zachowany, smaczne puwi ;)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2021-02-28 13:11:01
Na oko jak sok pomarańczowy. I trochę białej piany z różnej wielkości oczek. Aromat kwaśnych cytrusów.
Na maksa gładkie. Słodowe mocno. Owocowe średnio. Słodkawe. Ale zanim słodycz się rozkręci dopada ją zestowa goryczka. Jest lekkie rozgrzewanie od alkoholu. Piwo zawiesiste, mięsiste, trochę ciężkie. Ale wiosna jeszcze nie przyszła więc do aury pasuje.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
stresS
starstarstarstarstar

2021-02-27 23:52:24
Bardzo dobre piwko, w ogóle nie czuć tych 8% alkoholu. Aromat cytrusy, czuć słodycz jakby anansową. Barwa żółta, mętne. Piana niewielka z drobnymi oczkami. W smaku gładkie, goryczka wyraźna, ale nie zalegająca. Nepomucen po raz kolejny nie zawodzi i moim zdaniem coraz bardziej liczy się w walce o top3 najelpszych browarów kraftowych w Polsce. Nawet powiedziałbym, że obecnie dla mnie: Trzech kumpli/Nepomucen/Pinta.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2021-02-12 17:33:34
Zdecydowanie lepsza kooperacja niż z pintą (collab)prawdopodobnie przez to, że udało się precyzyjniej ukryć alkohol (mimo, że wyższe Blg i %) Prawdopodobnie przez zastosowanie chmieli dających smak i aromat cytrusowy. Wyszła bardzo przyjemna (choć zdradliwa) dedeha. Ode mnie 9
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.