Czy wiesz, że...

Piwo nie powoduje bezpośrednio tycia, czy też powstawania "mięśnia piwnego", gdyż ma podobną ilość kalorii co sok, czy mleko.

Najnowsze komentarze

Lewiatan Goldbrayner Premiumawatar
Gość
Lewiatan Goldbrayner Premium
Edit. ja niezorientowany co do biedronki. Teraz jest kustosz jasny od van pura (stalowe puszki), i tak samo jak boorg piwo ma teraz 6%. Co do smaku trzeba by porównać 1:1. Natomiast goldbrayner mimo oficjalnie "tylko" 4,5% alk, jest smaczne. Absolutnie nie jest wodniste i puste. Jest obecnie (przynajmniej w tej partii) pijalne i smaczne. Polecam jeszcze w tej cenie. Tatra np. to alkoholowe paskudztwo przy goldbraynerze premium :-)
2019-07-16 12:09:05
Lewiatan Goldbrayner Premiumawatar
Gość
Lewiatan Goldbrayner Premium
Wczoraj kupowane na szybko, z innymi zakupami. I pite jako pierwsze przed żateckim od carlsberga. I powiem wam drodzy piwosze, że to piwko było smaczne. W przeciwieństwie do żateckiego od carlsberga. Goldbrayner lekko schłodzony był bardzo smaczny, żateckie jako drugie piwo z niesmakiem męczyłem. Cenowo goldbrayner premium 1,89zł, żateckie 2.99 - 3,50zł (w zależności od sklepu). Więc po co przepłacać i się męczyć z piwem?
Kiedyś tuż po wyjściu żateckie było bardzo dobre. Moje ulubione piwko było. Obecnie żateckie jest niesmaczne/niedobre szkoda na nie pieniędzy. Natomiast goldbrayner jak najbardziej polecam. Muszę jeszcze dorwać vipa z biedronki (o ile jeszcze jest, jak nie to chyba fasberg) i porównać. Bo np. z netto boorg jasny od van pura, to inne piwo. Mocniejsze bo 6%. A ten goldbrayner 4,5% bardziej mi smakuje od boorga. Krótko mówiąc polecam na upały. Wersja strong goldbraynera, nie jest już tak pijalna i smaczna. Czuć już tam mocniej alkohol. Wersji 9% nawet nie próbowałem.
2019-07-16 11:46:01
Warka Strongawatar
Gość
Warka Strong
Żywiecka Warka Strong straciła to co ją wyróżniało czyli słodkawy smak teraz smakuje jak zwykle piwo myślę że powinniście zmienić Kipera.nie da się tego pić
Klienci którzy lubią piwo o słodkawym smaku mogą na rynku znaleźć wiele piw o smaku miodowym przypominający dawny smak Warki Strong i z pewnością to czynią.
Pozdrawiam Sebastian
2019-07-16 11:24:56
Grodzisk & Live Oak Grodziskie Imperialneawatar
Gość
Grodzisk & Live Oak Grodziskie Imperialne
Nie podeszło mi. Nie dopiłem.
Nie, żeby to piwo było źle zrobione. Po prostu nie mój smak. Tak jak znajomy po łyku Porteru zamierzał wylać do zlewu, a ja uwielbiam.
2019-07-16 07:42:01
Wrężel Tropical Black IIPAawatar
inf-blazej
starstar
Wrężel Tropical Black IIPA
Zacznę od pochwalenia etykiety, bo ta robi ogromne wrażenie i rzuca się w oczy na sklepowej półce.

Warka do 27.08.19. Degustacja 15.07.19.
Barwa ciemnobrązowa, całkowicie nieprzejrzysta. Piana słaba o kolorze ecru. Wizualnie piwo podobne do porteru bałtyckiego lub lżejszego stoutu. Przy chłodnym piwie aromat nie jest zbyt intensywny i dominuje lekko palona czekolada. W smaku paloność z delikatną kwaskowatością w tle. Alkohol niewyczuwalny. W miarę ogrzewania aromat zaczął wzbogacać się o obiecane owoce: ananas i pomarańczę, lecz mango nie było wyczuwalne. Pojawił się również lekki alkohol, ale dodaje on charakteru tej imperialnej ipie. Po ujrzeniu na etykiecie 110 IBU spodziewałem się że gorycz będzie ordynarna i zalegająca, a tu niespodzianka. Goryczka jest idealnie dobrana do tego ekstraktu i tworzy w piwie zgrany balans i przyjemny posmak. Zaraz po otwarciu piwo niezbyt do mnie przemawiało, bardzo brakowało treściwości, jednak po upływie kilkunastu minut piwo ujawniło swoje walory i muszę powiedzieć że jest całkiem ciekawe.

Piwo zakupiłem za 8,99 w ramach Winnicy Lidla.
2019-07-15 23:49:25
Žatecký Světlý Ležákawatar
Gość
Žatecký Světlý Ležák
Było fajne i dobre, ale popsuło się
2019-07-15 23:27:00
Raduga Wrarg Wyrwiwiązawatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar
Raduga Wrarg Wyrwiwiąz
Przedstawiciel rzadkiego i młodego gatunku. Trudno dostać. Wrarg łączy zalety piwa typu IPA z dodatkami jak przy Witbier. Nie pieni się mocno, za to smak wielowątkowy jak przy porterach. Kwiatowy, cytrusowy słodkawy na początku gorzki na koniec przy piciu. Zdecydowanie na tak.
2019-07-15 23:22:43
Tatra Jasne Pełneawatar
Gość
Tatra Jasne Pełne
Browar Elbląg puszka- piwo jakby skisłe poszło do zlewu. Bezdomnemu bym tego nie dał. Ogólnie ostatnio loteria ze smakiem, po paru latach powoli odchodzę od Tatry
2019-07-15 23:21:26
Steam Brew Imperial Stoutawatar
Gość
Steam Brew Imperial Stout
W tej cenie zajebiste
2019-07-15 23:17:26
Steam Brew Session IPAawatar
Gość
Steam Brew Session IPA
Kolego, wiesz co to znaczy IPA?
2019-07-15 23:14:08
Perlenbacher Premium Pilsawatar
Gość
Perlenbacher Premium Pils
Piwo smaczne, ale bez rewelacji. Lekkie, słomkowe i dobre na upalne dni. Piwo przyzwoite, dzięki cenie staje się wysoce atrakcyjne - w promocjach Lidla kosztuje mniej niż pół butelki polskich, koncernowych, jakościowo podobnych lub gorszych odpowiedników.
2019-07-15 23:12:33
Żywiec APAawatar
inf-blazej
starstar
Żywiec APA
Warka do 6.12.2019 r. Degustacja w dniu 10.07.19.

Przy otwieraniu butelki uniósł się intensywny przyjemny aromat cytrusów.
Barwa pomarańczowa, nieprzejrzysta. Piana typowa jak na koncerniaka. Podczas picia aromat cytrusów nie jest już tak intensywny i jest na granicy wyczuwalności. Goryczka ziołowo-cytrusowa, mogłaby być nieco wyraźniejsza. Podczas dalszego spożycia staje się lekko garbnikowa i nieprzyjemna. Trochę brakuje głębi, co przy takim stopniu odfermentowania jest zrozumiałe. Piwo wydaje się lekko wodniste. Potem doszedł jakiś dziwny posmak odbierający całkowicie chęć do brania kolejnych łyków.

Trafiłem na jakąś niezbyt udaną warkę, bo o braku świeżości nie można tu mówić - piwu zostało prawie pół roku terminu przydatności. Piłem to piwo już kilka razy, wcześniej było lepsze. Jednak mimo wszystko uważam że trafione z dobrej warki jest idealnym piwem do grilla, które można żłopać litrami, nawet z osobami przyzwyczajonymi do jasnego pełnego.
2019-07-15 23:08:52
Perlenbacher Mount Eagleawatar
Gość
Perlenbacher Mount Eagle
Straszny sikacz. Pierwszy i ostatni raz kupilem
2019-07-15 22:46:55
Pinta & Beer Bastards Bikini Islandawatar
oranjefan
starstarstarstarstar
Pinta & Beer Bastards Bikini Island
Piwo, a może bardziej soczek z chmielową goryczką? Słodkawe, troszkę mdłe, ze smakiem mango, melona, mocno dojrzałych gruszek. Pije się przyjemnie, jest bardzo owocowe, soczkowe, ale brakuje gładkości, smukłości i czegoś co by to piwo wyróżniało a nawet czegoś co by sprawiało że mogło by to być jakiś konkurent dla dobrych New Englandów. Tymczasem ot IPA z dodatkiem z mango. Piwo jakich pełno na polskim rynku.
2019-07-15 22:34:22
Wrężel Calamipaawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Wrężel Calamipa
Wygląd: kolor pomarańczowy, piana słaba
Zapach: no, to jest dowcip, piwo ma termin do maja 2020, żeby nie było, nie ma grama aromatu chmielu, a nazywanie go DDH to już jest jakaś kpina z konsumenta, owszem, czuć sok kalamondyny, z grubsza mandarynkowy, w tym jej skórki
Smak: słabizna okrutna, jeżeli nad Salamander się znęcałem, to co napisać o tym, jak byk na ecie jest DDH nawet z rozwinięciem, że podwójnie chmielone na zimno, a chmielu tu nie ma grama, piwo wodniste, nie ma nawet tekstury milkshake IPA, po prostu czuć że dodano soku kalamondyny, jest od niej kwaskowate, delikatną goryczkę ma tez od niej, smakuje jak wheat z sokiem kwaśno-gorzkiego cytrusa i kroplą laktozy.
2019-07-15 22:19:42
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPA
Tekstura piwa to nie ciało
2019-07-15 21:55:36
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPAawatar
nietzsche
starstarstarstarstar
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPA
Wygląd: bardzo zmętnione, więc kolor niemal pomarańczowy, piana żadna
Zapach: zbożowy, czuć delikatnie cytrusy i żywiczność, może i jakąś jagodę, ale zapach jest dosyć iluzoryczny
Smak: Bardzo często miewałem zastrzeżenia do piw ze 100 mostów o zbyt niskie lub żadne wysycenie i myślałem, że to mój pech, źle okapslowane, nieszczelność, ale to jest z puszki, więc muszę mieć wybitnego pecha xD Jak na piwo 17 Plato to dosyć słabiutko, trochę jakbym pił witka z laktozą (tę na szczeście w smaku juz czuć) i aromatem kompotu. Truskawki niestety średnio się w piwie udają, w polskim krafcie kojarzą mi się tylko z porażkami, nawet w przypadku milkshake'ów, wliczając w to Pintę, a wystarczyłoby zamienić jeden z amerykańskich chmieli ze sztampowego zestawu na czeskiego Sladka, ale to akurat najmniejszy zarzut. To piwo jest po prostu zbyt wodniste i puste, ratuje je tylko spore nachmielenie na aromat, co nie zmienia faktu, że jest nudne, nie tego oczekuję po piwie o nazwie milkshake, jakbym chciał takiego wodniaka, to kupiłbym bym byle wheata.
2019-07-15 21:53:56
Kormoran Krzepkieawatar
Gość
Kormoran Krzepkie
W smaku bardzo dobre jedno z lepszych piw Polecam
2019-07-15 21:48:01
Halne Mega Mocneawatar
Gość
Halne Mega Mocne
W sklepach Mila pojawia się.
Nie jest w stałej sprzedaży, ale upolować można.
2019-07-15 21:38:36
Starovar Premiumawatar
SoupDog
starstarstarstarstar
Starovar Premium
Wygląd: całkiem fajne, ciemna słomka, konkretna, gęsta piana wysoka na 3 cm.
Zapach: Sfermentowany słód, bardzo mokry karton oraz skunks, chociaż ten skunks po jakimś czasie zanika.
Smak: słodkie, słodowe, powiedziałbym, że miodowe, ale to byłby komplement. Ta słodycz jest brudna i ciężka, jakby zmieszana z mydlinami po wypraniu starych gaci. Goryczka ledwie wyczuwalna. Wysycenie niskie.
Piwo ma coś z czeskiego pilsnera, ale za dużo jest w tym polskiej, kiepskiej jakości.
2019-07-15 21:33:42
ocen piwo
© ocen-piwo.pl 2017

Najnowsze komentarze

Lewiatan Goldbrayner Premium
awatar
Gość
Lewiatan Goldbrayner Premium
Edit. ja niezorientowany co do biedronki. Teraz jest kustosz jasny od van pura (stalowe puszki), i tak samo jak boorg piwo ma teraz 6%. Co do smaku trzeba by porównać 1:1. Natomiast goldbrayner mimo oficjalnie "tylko" 4,5% alk, jest smaczne. Absolutnie nie jest wodniste i puste. Jest obecnie (przynajmniej w tej partii) pijalne i smaczne. Polecam jeszcze w tej cenie. Tatra np. to alkoholowe paskudztwo przy goldbraynerze premium :-)
2019-07-16 12:09:05
Lewiatan Goldbrayner Premium
awatar
Gość
Lewiatan Goldbrayner Premium
Wczoraj kupowane na szybko, z innymi zakupami. I pite jako pierwsze przed żateckim od carlsberga. I powiem wam drodzy piwosze, że to piwko było smaczne. W przeciwieństwie do żateckiego od carlsberga. Goldbrayner lekko schłodzony był bardzo smaczny, żateckie jako drugie piwo z niesmakiem męczyłem. Cenowo goldbrayner premium 1,89zł, żateckie 2.99 - 3,50zł (w zależności od sklepu). Więc po co przepłacać i się męczyć z piwem?
Kiedyś tuż po wyjściu żateckie było bardzo dobre. Moje ulubione piwko było. Obecnie żateckie jest niesmaczne/niedobre szkoda na nie pieniędzy. Natomiast goldbrayner jak najbardziej polecam. Muszę jeszcze dorwać vipa z biedronki (o ile jeszcze jest, jak nie to chyba fasberg) i porównać. Bo np. z netto boorg jasny od van pura, to inne piwo. Mocniejsze bo 6%. A ten goldbrayner 4,5% bardziej mi smakuje od boorga. Krótko mówiąc polecam na upały. Wersja strong goldbraynera, nie jest już tak pijalna i smaczna. Czuć już tam mocniej alkohol. Wersji 9% nawet nie próbowałem.
2019-07-16 11:46:01
Warka Strong
awatar
Gość
Warka Strong
Żywiecka Warka Strong straciła to co ją wyróżniało czyli słodkawy smak teraz smakuje jak zwykle piwo myślę że powinniście zmienić Kipera.nie da się tego pić
Klienci którzy lubią piwo o słodkawym smaku mogą na rynku znaleźć wiele piw o smaku miodowym przypominający dawny smak Warki Strong i z pewnością to czynią.
Pozdrawiam Sebastian
2019-07-16 11:24:56
Grodzisk & Live Oak Grodziskie Imperialne
awatar
Gość
Grodzisk & Live Oak Grodziskie Imperialne
Nie podeszło mi. Nie dopiłem.
Nie, żeby to piwo było źle zrobione. Po prostu nie mój smak. Tak jak znajomy po łyku Porteru zamierzał wylać do zlewu, a ja uwielbiam.
2019-07-16 07:42:01
Wrężel Tropical Black IIPA
Wrężel Tropical Black IIPA
Zacznę od pochwalenia etykiety, bo ta robi ogromne wrażenie i rzuca się w oczy na sklepowej półce.

Warka do 27.08.19. Degustacja 15.07.19.
Barwa ciemnobrązowa, całkowicie nieprzejrzysta. Piana słaba o kolorze ecru. Wizualnie piwo podobne do porteru bałtyckiego lub lżejszego stoutu. Przy chłodnym piwie aromat nie jest zbyt intensywny i dominuje lekko palona czekolada. W smaku paloność z delikatną kwaskowatością w tle. Alkohol niewyczuwalny. W miarę ogrzewania aromat zaczął wzbogacać się o obiecane owoce: ananas i pomarańczę, lecz mango nie było wyczuwalne. Pojawił się również lekki alkohol, ale dodaje on charakteru tej imperialnej ipie. Po ujrzeniu na etykiecie 110 IBU spodziewałem się że gorycz będzie ordynarna i zalegająca, a tu niespodzianka. Goryczka jest idealnie dobrana do tego ekstraktu i tworzy w piwie zgrany balans i przyjemny posmak. Zaraz po otwarciu piwo niezbyt do mnie przemawiało, bardzo brakowało treściwości, jednak po upływie kilkunastu minut piwo ujawniło swoje walory i muszę powiedzieć że jest całkiem ciekawe.

Piwo zakupiłem za 8,99 w ramach Winnicy Lidla.
2019-07-15 23:49:25
Žatecký Světlý Ležák
awatar
Gość
Žatecký Světlý Ležák
Było fajne i dobre, ale popsuło się
2019-07-15 23:27:00
Raduga Wrarg Wyrwiwiąz
Raduga Wrarg Wyrwiwiąz
Przedstawiciel rzadkiego i młodego gatunku. Trudno dostać. Wrarg łączy zalety piwa typu IPA z dodatkami jak przy Witbier. Nie pieni się mocno, za to smak wielowątkowy jak przy porterach. Kwiatowy, cytrusowy słodkawy na początku gorzki na koniec przy piciu. Zdecydowanie na tak.
2019-07-15 23:22:43
Tatra Jasne Pełne
awatar
Gość
Tatra Jasne Pełne
Browar Elbląg puszka- piwo jakby skisłe poszło do zlewu. Bezdomnemu bym tego nie dał. Ogólnie ostatnio loteria ze smakiem, po paru latach powoli odchodzę od Tatry
2019-07-15 23:21:26
Steam Brew Imperial Stout
awatar
Gość
Steam Brew Imperial Stout
W tej cenie zajebiste
2019-07-15 23:17:26
Steam Brew Session IPA
awatar
Gość
Steam Brew Session IPA
Kolego, wiesz co to znaczy IPA?
2019-07-15 23:14:08
Perlenbacher Premium Pils
awatar
Gość
Perlenbacher Premium Pils
Piwo smaczne, ale bez rewelacji. Lekkie, słomkowe i dobre na upalne dni. Piwo przyzwoite, dzięki cenie staje się wysoce atrakcyjne - w promocjach Lidla kosztuje mniej niż pół butelki polskich, koncernowych, jakościowo podobnych lub gorszych odpowiedników.
2019-07-15 23:12:33
Żywiec APA
Żywiec APA
Warka do 6.12.2019 r. Degustacja w dniu 10.07.19.

Przy otwieraniu butelki uniósł się intensywny przyjemny aromat cytrusów.
Barwa pomarańczowa, nieprzejrzysta. Piana typowa jak na koncerniaka. Podczas picia aromat cytrusów nie jest już tak intensywny i jest na granicy wyczuwalności. Goryczka ziołowo-cytrusowa, mogłaby być nieco wyraźniejsza. Podczas dalszego spożycia staje się lekko garbnikowa i nieprzyjemna. Trochę brakuje głębi, co przy takim stopniu odfermentowania jest zrozumiałe. Piwo wydaje się lekko wodniste. Potem doszedł jakiś dziwny posmak odbierający całkowicie chęć do brania kolejnych łyków.

Trafiłem na jakąś niezbyt udaną warkę, bo o braku świeżości nie można tu mówić - piwu zostało prawie pół roku terminu przydatności. Piłem to piwo już kilka razy, wcześniej było lepsze. Jednak mimo wszystko uważam że trafione z dobrej warki jest idealnym piwem do grilla, które można żłopać litrami, nawet z osobami przyzwyczajonymi do jasnego pełnego.
2019-07-15 23:08:52
Perlenbacher Mount Eagle
awatar
Gość
Perlenbacher Mount Eagle
Straszny sikacz. Pierwszy i ostatni raz kupilem
2019-07-15 22:46:55
Pinta & Beer Bastards Bikini Island
Pinta & Beer Bastards Bikini Island
Piwo, a może bardziej soczek z chmielową goryczką? Słodkawe, troszkę mdłe, ze smakiem mango, melona, mocno dojrzałych gruszek. Pije się przyjemnie, jest bardzo owocowe, soczkowe, ale brakuje gładkości, smukłości i czegoś co by to piwo wyróżniało a nawet czegoś co by sprawiało że mogło by to być jakiś konkurent dla dobrych New Englandów. Tymczasem ot IPA z dodatkiem z mango. Piwo jakich pełno na polskim rynku.
2019-07-15 22:34:22
Wrężel Calamipa
Wrężel Calamipa
Wygląd: kolor pomarańczowy, piana słaba
Zapach: no, to jest dowcip, piwo ma termin do maja 2020, żeby nie było, nie ma grama aromatu chmielu, a nazywanie go DDH to już jest jakaś kpina z konsumenta, owszem, czuć sok kalamondyny, z grubsza mandarynkowy, w tym jej skórki
Smak: słabizna okrutna, jeżeli nad Salamander się znęcałem, to co napisać o tym, jak byk na ecie jest DDH nawet z rozwinięciem, że podwójnie chmielone na zimno, a chmielu tu nie ma grama, piwo wodniste, nie ma nawet tekstury milkshake IPA, po prostu czuć że dodano soku kalamondyny, jest od niej kwaskowate, delikatną goryczkę ma tez od niej, smakuje jak wheat z sokiem kwaśno-gorzkiego cytrusa i kroplą laktozy.
2019-07-15 22:19:42
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPA
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPA
Tekstura piwa to nie ciało
2019-07-15 21:55:36
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPA
Stu Mostów Salamander Strawberry Milkshake IPA
Wygląd: bardzo zmętnione, więc kolor niemal pomarańczowy, piana żadna
Zapach: zbożowy, czuć delikatnie cytrusy i żywiczność, może i jakąś jagodę, ale zapach jest dosyć iluzoryczny
Smak: Bardzo często miewałem zastrzeżenia do piw ze 100 mostów o zbyt niskie lub żadne wysycenie i myślałem, że to mój pech, źle okapslowane, nieszczelność, ale to jest z puszki, więc muszę mieć wybitnego pecha xD Jak na piwo 17 Plato to dosyć słabiutko, trochę jakbym pił witka z laktozą (tę na szczeście w smaku juz czuć) i aromatem kompotu. Truskawki niestety średnio się w piwie udają, w polskim krafcie kojarzą mi się tylko z porażkami, nawet w przypadku milkshake'ów, wliczając w to Pintę, a wystarczyłoby zamienić jeden z amerykańskich chmieli ze sztampowego zestawu na czeskiego Sladka, ale to akurat najmniejszy zarzut. To piwo jest po prostu zbyt wodniste i puste, ratuje je tylko spore nachmielenie na aromat, co nie zmienia faktu, że jest nudne, nie tego oczekuję po piwie o nazwie milkshake, jakbym chciał takiego wodniaka, to kupiłbym bym byle wheata.
2019-07-15 21:53:56
Kormoran Krzepkie
awatar
Gość
Kormoran Krzepkie
W smaku bardzo dobre jedno z lepszych piw Polecam
2019-07-15 21:48:01
Halne Mega Mocne
awatar
Gość
Halne Mega Mocne
W sklepach Mila pojawia się.
Nie jest w stałej sprzedaży, ale upolować można.
2019-07-15 21:38:36
Starovar Premium
Starovar Premium
Wygląd: całkiem fajne, ciemna słomka, konkretna, gęsta piana wysoka na 3 cm.
Zapach: Sfermentowany słód, bardzo mokry karton oraz skunks, chociaż ten skunks po jakimś czasie zanika.
Smak: słodkie, słodowe, powiedziałbym, że miodowe, ale to byłby komplement. Ta słodycz jest brudna i ciężka, jakby zmieszana z mydlinami po wypraniu starych gaci. Goryczka ledwie wyczuwalna. Wysycenie niskie.
Piwo ma coś z czeskiego pilsnera, ale za dużo jest w tym polskiej, kiepskiej jakości.
2019-07-15 21:33:42
Brewer Mocne
Brewer Mocne
Test produktów z Połczyna-Zdroju 2 z 3.

Jestem zaskoczony. Zwykły lager tego browaru, o nazwie Brewer Export (6,0%), powinien być słabszą i lepszą wersją mocnego. A jednak Mocne (6,2%) jest bardziej lightowe od Exportu, mniej wali wódą i nawet nie pali w język.

Można wypić, pod warunkiem, że nie mamy wygórowanych oczekiwań i nie przeszkadza nam zapaszek gnijącego słodu.
2019-07-15 21:20:46
Dębowe Dojrzałe Mocne
awatar
Gość
Dębowe Dojrzałe Mocne
Piwo znakomite lecz nie wiem dlaczego tak mało popularne. Jedno z lepszych. Polecam
2019-07-15 21:18:06
Osowa Góra Fresh Edycja z Marakują
Osowa Góra Fresh Edycja z Marakują
Woda z kwaskiem cytrynowym. Na tym mógłbym zaprzestać komentarza. Chmielu nie wyczujesz, goryczki zero, kwasota i w moim odczuciu nie od owoców a z kwasku cytrynowego, trochę jak lemoniada tylko gorsze. Po wcześniejszych piwach z osowej spodziewałem się czegoś więcej.
2019-07-15 21:16:28
Kasztelan Niepasteryzowane
awatar
Gość
Kasztelan Niepasteryzowane
Kupiłem bo kiedyś mi zasmakowało a teraz to szkoda gadać. Najgorszemu menelowi bym tego nie polecił. Popsuliście się.
2019-07-15 21:15:58
Waszczukowe Grażyna Sprężyna
awatar
Gość
Waszczukowe Grażyna Sprężyna
Wylane do zlewu po 3 łykach,chciałem dać Grażynie szansę, ale cóż było poprostu złe i słabe. Nazwy z Waszczuków, są komiczne ale to tylko jeden plus tej zabawy.
2019-07-15 21:12:44
Lapin Kulta 5,2%
awatar
Gość
Lapin Kulta 5,2%
"cięższe" niż się spodziewałem. Lekko słodki posmak. 4zł za butelkę 0,33 w Aldi to za wysoka cena.
2019-07-15 20:58:39
Birbant Sour Hour
Birbant Sour Hour
W aromacie piwo jest subtelnie kwaśne, kwaskowe. Czuć nutę marakui, niedojrzałego, barzdo niedojrzałego zielonego melona, niedojrzałych cytrusów a zwłaszcza cytryn czy limonek. Całość jest lekka, zwiewna.

Piwo o żółtej, odrobinę burej barwie. Zmętnione w równomierny sposób, pod światło ładnie słonecznie żółte. Piana niezbyt obfita, biała, średnio pęcherzykowa opadająca w średnim tempie niemal doszczętnie ale w końcu to kwas.

Kwaśne, orzeźwiające, z chmielowym, granulatowym posmakiem. Pół-wytrawne, z wysoką, świerkowo grejpfrutową goryczką. W smaku róównież czuć cytrusy, nuty świerkowo sosnowe, oraz owoców tropikalnych.

Ładnie zbilansowane piwo pomiędzy soczystą, orzeźwiającą kwaśność, a goryczkowo chmielowy smak. Czuć dużo niedojrzałych cytrusów, odrobinę zielonego melona, oraz nut świerkowo sosnowych, a całość uzupełnia średnio intensywna, cytrusowa kwaśność zarówno w aromacie jak i smaku. Bardzo przyjemne
2019-07-15 20:56:48
Warka Jasne Pełne
awatar
Gość
Warka Jasne Pełne
Robią konkurs gdzie można wygrać piwo a jak się wygra to problem z odbiorem piwa, po kontakcie w celu wyjaśnienia problemu palą frana że nie dostali żadnej wiadomości,czas zmienić markę piwa...
2019-07-15 20:42:54
Pinta Atak Chmielu
Pinta Atak Chmielu
Zapach super, w smaku dla mnie zbyt goryczkowe, no ale chyba o to chodzi w dobrym piwie. Ja po prostu wolę "lżejsze" piwka.
2019-07-15 20:12:52
BeerLab Piaseczyńskie Pszeniczne
awatar
Gość
BeerLab Piaseczyńskie Pszeniczne
Piwo bardzo słabe, bardzo niskie nasycenie jak na piwo pszeniczne. Banan lekko wyczuwalny, goździk bardzo słabo (prawie wcale). Raczej nie wrócę do tego piwa. Jest dużo lepszych pszeniczniaków :)
2019-07-15 20:11:49
Zwierzyniec Pils
awatar
Gość
Zwierzyniec Pils
Bardzo dobre, jedno z lepszych jakie piłem w kraju. Szkoda, że nie można kupić go na mazowszu.
2019-07-15 20:06:54
Hopito Swizzy
Hopito Swizzy
Cena: 10 zł
Warka: 13.05.2020 r..

Barwa: mocno zmętniona w kolorze żółtego piasku;

Piana: białą, nie wysoka, szybko opada, nie za duży lacing, raczej dominują drobne oczka ,

Aromat: z butelki : mega owocowe / tropikalne ; ze szkła : całość tropików przede wszystkim uwidocznione puree z marakui , jest też nektarynka, brzoskwinia ananas , poza różnorodnością tropików pojawia się przyjemna nuta delikatnej zbożowości ;

Smak: pierwsze odczucie mocno związane z owocami z dalekich krajów, następnie nuta soczkowości trochę przypomina mi miejscami sok z ananasa takiego z puszki , ale to pierwsze mylne wrażenie zamienia sie przy kolejnych łykach w zdecydowanie marakują ucztę dla kubków smakowych, kończy się lekką kwaskowatością co zdecydowanie poprawia jego pijalność, mimo swoich 6 % pije się zupełnie jak lekkiego DDH np. z ale browaru, całkiem przyjemne , to drugie już spotkanie z tym piwem i tym razem chyba lepiej mi smakuje niż ok. 1.5 miesiąca temu
2019-07-15 20:03:21
Waszczukowe Figlarna Bożena
Waszczukowe Figlarna Bożena
Kolor miodowy, lekko zamglony. Piana écru, początkowo obfita, drobno i średnio-pęcherzykowa, z czasem opadła do minimalnej warstwy.
W aromacie uderzyły cytrusy i owoce tropiku (brzoskwinia i marakuja głównie). Gruszka wyszła po chwili. I trochę nafty. Ogólnie jest rześko.
W smaku wytrawnie. Nuty zbożowe, minimalny karmelek, kontrowany jest solidną goryczką, ziołowo-cytrusową. Do tego średnie wysycenie.
Przyjemna, sesyjna IPA.
2019-07-15 19:56:20
Brokreacja The Actor
Brokreacja The Actor
To chyba wszystko co można osiągnąć z Golden Ale. Bardzo dobrze pijalny, goryczka średnio-niska, lekko zalegająca. Bardzo przyjemny aromat chmielowy, taki cytrusowo-tytoniowy. Tytoniowość pochodzi zapewne od angielskich chmieli, dodaje też taką lekką słodką "cygarowatą" nutę, coś wspaniałego. Słodowość OK, czuć lekki biszkopt i nuty chlebowe. Karmelu nie ma za dużo. Za bardzo nic więcej nie mogę o tym piwie napisać...
2019-07-15 19:53:48
Gambrinus Originál 10° (Desítka)
awatar
Gość
Gambrinus Originál 10° (Desítka)
Ogólnie Gambrinus czy to 10, 11 czy 12 to raczej szału nie ma. W czeskich marketach jest o wiele lepszych i nawet tańszych piw.
2019-07-15 19:40:21
Kozel Cerny
awatar
Gość
Kozel Cerny
Piwo na spirytusie? Jeśli takie by było to musiałoby mieć banderolę a poza tym byłoby to nieopłacalne.
2019-07-15 19:36:12
Warka Jasne Pełne
awatar
Gość
Warka Jasne Pełne
wodka z woda wymieszana
2019-07-15 19:35:54
Kozel Cerny
awatar
Gość
Kozel Cerny
Jeśli chcecie się napić dobrego Kozla to tylko w Czechach i tylko z kija. To robione w Polsce jest już warzone na naszą modłę. Czyli mokry karton, skarpeta i zero piany.
2019-07-15 19:33:39
Żubr Ciemnozłoty
awatar
Gość
Żubr Ciemnozłoty
Rewelacja w smaku jak Komes Poczwórny
2019-07-15 19:33:05
Krušovice 10% Ze žateckeho chmele
awatar
Gość
Krušovice 10% Ze žateckeho chmele
Bardzo porządna "desitka". Lekkie w smaku ale goryczkę czuć i nawet lacing pozostaje. Złocisty kolor. Moim zdaniem Krušovice jest o niebo lepsze od Staropramena czy Budvara.
2019-07-15 19:31:02
Waszczukowe Janusz Moczywąs
Waszczukowe Janusz Moczywąs
Warka 14/03/2020

Kolor mocno słomkowy, dość mętne.
Goryczki prawie brak, w smaku słodowe, nieco ziemiste, ale wodnite.

Piana mocna, drobno-pęcherzykowa, szybko się redukuje, mocno nagazowane.

Lekkie i pijalne, poza tym nie ma jakiegoś większego zachwytu.
2019-07-15 19:14:54
Za Miastem Letnia Przygoda
Za Miastem Letnia Przygoda
Bardzo mętne, jasne, jednak mało w nim z typowego IPA.

Smak mocno pomarańczowy, sok przysłania piwo. W dodatku z trawą cytrynową przykrywa posmak typowy dla tej kompozycji chmielu. Z drugiej strony to właśnie dodatek soku pomarańczowego i trawy cytrynowej stoi za całą magią "Letniej Przygody", która jest dobrym Session IPA na wysokie temperatury.
2019-07-15 18:53:57
Łąkomin Basior
Łąkomin Basior
Słodowy aromat, słodkawy, z dodatkiem karmelu, owoców.

Piana beżowa, piwo w kolorze miedzianym, definitywnie nieklarowne.

Definitywnie przyjemny, treściwy smak, z bardzo aksamitnym posmakiem i nutami szkockiej. Jedyne co przeszkadzało to zbyt mocna gorycz i alkoholowe rozgrzanie, jednak o American Barelywine, o tym zapomnieć nie można ;)

Bardzo dobre, godne polecania piwo, szkoda, że w mojej okolicy coraz trudniej dostępne.
2019-07-15 18:49:17
Redd’s Sun
awatar
Gość
Redd’s Sun
Teraz jest redds mango i cytryna i moim zdaniem jest bardzo zbliżone do mojego ukochanego suna. Spróbujcie :-)
2019-07-15 18:22:55
Tyskie
Tyskie
Data degustacji: 2019-07-15
Data ważności: 2019-12-18
Słomkowo-złote lub jasnozłote. Klarowne. Po nalaniu piana biała, drobno i średniopęcherzykowa, szybko znikająca. Po kilku minutach praktycznie brak piany. Aromat słodowy z jakimiś nieprzyjemnymi nutami (ruski szampan). Chmiel zupełnie niewyczuwalny. W smaku słodowe, goryczka niska, brak większych wad ale tez niewiele się dzieje. Żółta woda. Opis "łagodny, chmielowy zapach, złocisty kolor oraz gęsta biała piana" to jakiś nieśmieszny żart.
2019-07-15 17:41:17
Kormoran Jasny
Kormoran Jasny
Data degustacji: 2019-07-15
Data ważności: 2019-09-29
Złote, klarowne. Piana lekko beżowa, po nalaniu średnio i niskopęcherzykowa, pozostawiająca ładną koronkę (lacing). Dość mocno nasycone. Przyjemny aromat, słodowo-chmielowy. Jakby nawet lekko cytrusowy. Goryczka ziołowa, średnia ale wyraźna. Nieco zalegająca. Pijalne i przyjemne. Bardzo poprawny pils.
2019-07-15 17:40:53
Pilsner Urquell
Pilsner Urquell
Data degustacji: 2019-07-15
Data ważności: 2019-11-29
Złote, klarowne. Piana biała, po nalaniu nisko i średniopęcherzykowa, niezbyt długo utrzymująca się. Przyzwoity lacing na szkle. Wyczuwalny diacetyl (nuty maślane, jogurtowe). Średnia goryczka, dość gładkie, średnio wysycone. Nawet pijalne, ale Pilsner już dawno przestał być synonimem dobrego Pilsa.
2019-07-15 17:40:27
Profesja Bard
Profesja Bard
Piwo o pomarańczowej barwie i obfitej, szybko opadającej pianie, mętne. Aromaty wyraźnie cytrusowe, grejpfrut, limonka,karmel, odrobina kwiatów. Goryczka umiarkowana, nie zalegająca, wysycenie średnie. Całość bardzo pijalna.
2019-07-15 16:26:38
Grybów Pilsweiser Exclusive
awatar
Gość
Grybów Pilsweiser Exclusive
Rewelacyjne piwo! 10/10
2019-07-15 16:12:55
Grybów Pilsweiser Bock
awatar
Gość
Grybów Pilsweiser Bock
Najlepsze piwo o podwyższonej zawartości alkoholu jakie piłem!
2019-07-15 16:12:21
Profesja Alchemik
Profesja Alchemik
Mętne, ciemno pomarańczowe piwo, o wysokiej pianie, która opadając zostawia ślad obrączki. W zapachu słodkie i owocowe, czuć ananasa, grejpfruta i limonkę. W smaku dosyć dzikie, cytrusy zapewniają kwaśność, czuć przyprawy. Goryczka średnia, wysycenie wysokie, gazu dużo.
2019-07-15 16:11:00
Profesja Inżynier
Profesja Inżynier
Piwo o ciemno złotawej barwie, z obfitą pianą, w smaku słodkawe z wyczuwalną kukurydzą. Aromat intensywny, lekko ziołowy, słodowy, chmiel przyjemnie wyczuwalny. Całość pełna, nie wodnista, o sporej goryczce.
2019-07-15 16:09:52
Profesja Smakosz
Profesja Smakosz
Piwo mocno owocowe, w smaku duży cytrusów, grejpfrut i limonka. Lekka goryczka, przełamana tropikalnym akcentem gujawy. Wysycenie średnie, piana zacna, całość przyjemnie rześka i orzeźwiająca. Jak dla mnie APA na medal.
2019-07-15 16:08:39
Kołobrzeskie Ciemne
awatar
Gość
Kołobrzeskie Ciemne
Za słodkie , dziwny ten smak zostaje w ustach ,po wypiciu, uważam że cena za wysoka jak na taką jakość
2019-07-15 16:04:06
Roztocze Pils
awatar
Gość
Roztocze Pils
Piwo to Pilsem nie jest bo brak duzej goryczki znanej z reszty Pilsów, za to jak juz zaczalem je pic, to sie nie moglem odessac. 5/5.
2019-07-15 15:52:05
Harpagan Kryptonim Kapibary
Harpagan Kryptonim Kapibary
Mega pijalne, świetnie zbalansowane, jedno z moich ulubionych piw.
2019-07-15 15:50:32
Perlenbacher Premium Pils
awatar
Gość
Perlenbacher Premium Pils
Tragiczny gorzki, nagazowany sikacz, nie polecam.
2019-07-15 14:15:03
Okocim Mocne Dubeltowe
awatar
Gość
Okocim Mocne Dubeltowe
Kasztelan mocny nawet do V ligi się nie kwalifikuje, ale taka Tatra Mocna jest nawet gorzka - co jak musicie uznać rzadko się zdarza u mocnych piw.
Okocim niestety przegrywa już z tanimi marketowymi Argusami, Kustoszami i Halnymi.
2019-07-15 13:40:27
Steam Brew Session IPA
Steam Brew Session IPA
Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, przyzwoita Ipka, za 3,50, w promocji raz na jakiś czas za 2,80, nic tylko kupować.
2019-07-15 11:08:04
Van Pur Super Mocne
Van Pur Super Mocne
Kopie niemiłosiernie ale ciężko wchodzi
2019-07-15 11:06:11
wykonanie choruzy.pl © 2010