Na Jurze Jurajskie z Ostropestem
Na Jurze Jurajskie z Ostropestem
Na Jurze Jurajskie z Ostropestem
Spice/Herb/Vegetable
% alk. 4.0
Blg 11.5
IBU 35
brak kodu


Uwarzone przez Browar Na Jurze z Zawiercia. Jest to piwo jasne z dodatkiem ostropestu plamistego.

Skład: woda źródlana, słody: pilzneński, monachijski, wiedeński, chmiele: Marynka, Citra, Amarillo, oraz drożdże i ziarno ostropestu plamistego.
Piwo to jest filtrowane i pasteryzowane.
Zalecana temperatura serwowania to przedział: 5-8°C.
Barwa złota, klarowna. Piana biała, drobnoziarnista, wysokość około centymetra przy nalewaniu. Bardzo szybko się dziurawi i po chwili zostaje w postaci grubego pierścienia oraz porwanej warstwy. Piana pozostawia nierównomierne ślady na szkle. Posiada intensywny aromat, głównie specyficzny i lekko mdły zapach ziołowy, plus lekka chmielowość. W smaku dość oryginalny i goryczkowy posmak ziołowy, po chwili ujawnia się zdecydowana i bardzo trwała chmielowa goryczka o delikatnie cytrusowym zabarwieniu. Wysycenie średnie.
Dodał: Stacher93 - 2014-05-07 08:59:35

Oceny

Użytkownicy 7,16 / ilość: 81
Goście 8,09 / ilość: 57
średnia 7,54/10 / ilość: 138

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


nietzsche

2017-08-03 02:21:56
Kolor jasny lager, ale ładna puszysta piana i lacing.
Zapach landrynka i słodkie cytrusy i jakaś terpentyna, na szczęście jest słaby.
Smak. Jakie to piwo jest nude, Matko Boska. Smakuje jak woda z goryczką i lekkim posmakiem cytrysów. Pustka z goryczką. Zlew. Typowy marketing, czyli pusty lager z magicznym ostropestem bez smaku
Oceny tego użytkownika: 2 ( smak: 2, zapach: 2, wygląd: 6 )

Gość

2016-11-30 20:06:33
Cena nieadekwatna do jakości. Piwko jest dobre, ale w tej cenie można kupić duuuużo lepsze (choćby wspomnianą pierwszą pomoc / oki doki)

Gość

2016-09-11 19:07:54
Piwko jest bardzo smaczne, ale w cenie wyższej od Pierwszej Pomocy z Pinty... wybór dla mnie jest prosty. Dobre piwo vs rewelacyjne i tańsze...

Shinodin

2016-01-09 20:35:57
Piana drobnoziarnista, bielutka, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko opadająca, szczątkowy lacing. Barwa ciemniejsza miodowa w miarę klarowne i przejrzyste, brak zmętnienia. W zapachu cytrusy, egzotyczne owoce, amerykańskie chmiele, trochę kwiatowych akcentów. W smaku bardzo wyraźna kontra słodowo-kwiatowa, w miarę intensywna goryczka, nie wiem jakim smaku ma ostropest więc nie będę wypowiadał się czy co czuć w tym piwie czy nie, cytrusowe nuty utrzymują się na podniebieniu, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel od browaru na Jurze,etykieta nowa z fioletowymi wstawkami, chyba ładniejsza od poprzedniej. Interesujące piwo górnej fermentacji, ostropest mimo iż figuruje w nazwie w smaku nie odgrywa żadnej roli, jednak wartości odżywcze pozostają. W mojej opinii nieco przysłodki, a goryczka mogła by być większą, delikatnie egzotyczne, a niech stracę i dam 7 jednak z dużym minusem.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010