zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Mazurskie India Pale Ale
Mazurskie India Pale Ale
Mazurskie India Pale Ale
% alk. 6.0
Blg 14.0
5906874812129addbarcode
ulubione: 3

Piwo to posiada piękną jasno-miedzianą barwę oraz drobno-pęcherzykowatą pianę.
Zapach owoców tropikalnych, cytrusów i marakuji pochodzi z zastosowania najlepszych odmian amerykańskich chmieli Mosaic, Cascade, Amarillo oraz australijskiego Galaxy. Dla wzmocnienia tego efektu piwo dodatkowo chmielone jest na zimno.
W smaku dominuje słodowa pełnia oraz nuty karmelowe pochodzące ze słodu karmelowego, które zbalansowane są przyjemną, intensywną, charakterystyczną dla stylu goryczką.
Mazurskie IPA jest piwem niepasteryzowanym i niefiltrowanym, chmielonym na zimno.
Najlepiej smakuje serwowane w temperaturze 10-12 stopni Celsjusza oraz jako dodatek do potraw z grilla, ostrej kuchni meksykańskiej oraz indyjskiej.
Składniki: woda (mazurska); słody jęczmienne: Pale Ale, Pilzneński, Karmelowy; słody pszeniczne: Pszeniczny jasny; chmiele: Galaxy, Mosaic, Amarillo, Cascade; drożdże górnej fermentacji US-05.
Dostępne w bezzwrotnej półlitrowej butelce.
Cena 7,20zł
Goryczka 4/5
Dodał: Fester - 2018-02-26 07:44:18

oceny Oceny

Użytkownicy 6,7 / ilość: 10
Goście 8,5 / ilość: 2
średnia 7/10 / ilość: 12

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2019-05-15 22:42:16
Piana biała, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca jako taki lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, w miarę klarowne i przejrzyste, nieznacznie tylko zmętnione. W zapachu wyraźne nuty żywiczne, karmelowe klimaty, ziołowe aromaty, może nawet suszone owoce, podbudowa słodowa. W smaku żywica przede wszystkim, sporo karmelu, goryczka lekko zalegająca o profilu ziołowym, niezła kontra kwaskowa, trochę zbożowości i kwiatów, wysycenie na średnim poziomie. Kapsel od browaru Mazurskiego, etykieta bardzo przyjemnie wykonana graficznie, w miarę dobrze choć nie wyczerpująco opisana. Warka 02.11.2019. Solidna IPA, aczkolwiek nie wyróżniająca się niczym specjalnym. Jest żywica, karmel, nieco ziołowości. Jak na browar Mazurski to udany wyrób, może nie górnolotny, aczkolwiek całkiem smaczny. Moja ostateczna ocena w tym przypadku to 6 z plusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-01-01 08:43:11
Piwo bardzo pieniące się. Chyba jedne z najbardziej jakie piłem do tej pory. Smak goryczki wyczuwalny,ale jak dla mnie lekko kwaskowaty. Mało słodkie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2018-10-01 18:05:01
Zapach : sporo karmelowości chociaż przebijają się również owoce tropikalne , ogółem aromat jest słodki i bardzo przyjemny co zachęca do degustacji (Galaxy gra tutaj pierwsze skrzypce)

Smak : dość karmelowe , goryczka występuje chociaż nie jest gryząca i agresywna , jest cytrusowo i tropikalnie.

Dobra IPA chociaż taka która delikatnie się skrada odnośnie goryczki. Pierwszy wyrób browaru z Ełku który mi pasuje , oby więcej takich piw , oby tak dalej.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
BRYNIU
starstarstarstarstar

2018-07-17 15:30:15
Piana w odcieniu jasnego beżu. Gruba struktura bąbelkowa piany. Opadła do 1cm kożucha... Lacing szczątkowy. Barwa bursztynowa - zmętniona. W aromacie bardzo słodkie nuty landrynkowo-karmelowe. Pojawia się również żywiczność chmieli amerykańskich jak i powiew owoców dojrzałych, tropikalnych w tym wykonaniu... W smaku jak na IPA delikatne w sensie goryczki... Goryczka jest, owszem - występuje ale nieco gładsza, delikatniejsza, bardzo smaczna nie zalegająca. Bardzo dobra IPA, wyrazista z delikatniejszą, gładszą goryczką.
Wysycenie: średnie
Warka do: 17.09.2018r
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010