Maryensztadt Sweet Sixteen
Maryensztadt Sweet Sixteen
Maryensztadt Sweet Sixteen
% alk. 6.0
Blg 16.0
5905669542050addbarcode
ulubione: 5

Browar Maryensztadt to nowa jakość na warszawskim rynku piw. Warzone z pasją i pomysłem oraz szacunkiem dla przyrody, z której czerpiemy aromat i niepowtarzalny smak, aby cieszyć zmysły każdym łykiem.

Sweet Sixteen to kolejne piwo z browaru, w stylu Milk Stout. Jest to delikatna, słodsza wersja klasycznego Stouta, w aromacie piwa dominują kawowe i czekoladowe nuty. W smaku zaś wyczuwalna jest goryczka, pochodząca przede wszystkim od palonych słodów, złagodzona poprzez dodanie laktozy. Płatki owsiane sprawiają, że piwo jest gładkie i kremowe.

Skład: woda; słody: jęczmienne, pszeniczne; płatki owsiane; laktoza; chmiel; drożdże.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: oranjefan - 2016-03-29 18:22:33

oceny Oceny

Użytkownicy 6,77 / ilość: 48
Goście 7,5 / ilość: 18
średnia 6,97/10 / ilość: 66

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-02-21 18:40:30
Bardzo dobry stout.
Nisko nasycony, zero poczucia pełnego bębna. Ciemnobrazowy, wręcz czarny. Ładna jasnobrazowa pianka. W aromacie głównie kawa i kwaskowosc pszenicy. W smaku natpmiast czuć wyraźnie laktoze. Bardzo przyjemnie rozchodzi sie po języku. Nie obrazilbym sie na ciut więcej goryczy, niemniej jednak jeden z lepszych stoutow jakie piłem.
awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2017-10-28 21:16:33
Świetny stout. W smaku kawa z mlekiem i czekolada. Piwo jest aksamitne, kremowe, przyjemnie delikatnie słodkie, ale wytrawna to słodycz i podąża za nią ziołowa goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-10-20 22:31:33
Kolor ciemnobrązowy, wpadający w czarny, pod światło tworzy rubinowe refleksy. Piana obfita, beżowa, utworzyła zwartą czapę, drobnopęcherzykowa. Opadając zostawiła ślad na szkle.
Aromat niezbyt intensywny: kawa i czekolada, słodsza wersja plus wyraźna laktoza i zbożowość. Laktozy trochę za dużo.
Smak lekko wytrawny: kawowo-czekoladowy. Dochodzi też trochę kawy zbożowej, czarnego chleba i na finiszu kwasek. Całość wygładza wsad owsiankowy. Goryczka palona, głównie za sprawą ciemnych słodów. Czy jest tu chmiel? Wysycenie pomiędzy niskim a średnim, nawet pasuje. Pijalność średnia.
Poprawne, w stylu piwo, do degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-17 15:06:33
Oko: piwo czarne, nieprzejrzysta czerń, piana wysoka, beżowa, trwała, zostawia silny ślad na szkle.
Nos: Z butelki od razu palone nuty dają znać o sobie ? kawa, słodko czekolada, do tego słodycz laktozy i nawet w tle chmielu typu ziołowo-kwiatowego (b. subtelnie czyli słabo). Do tego Ze szkła słabsze nuty, bo piana robi za filtr.
Smak: Wiadomo, że mamy do czynienia ze stoutem ? kawa, trochę czekolady, wszystko z dodatkiem mleka. Płatki owsiane robią robotę ? jest aksamitnie, nie ma mowy o wodnistości, jest wręcz kremowość, aż po jogurtowość. Jest dobra podstawa słodowa, lekka kwaskowość, nie brak słodyczy, ale ta nie dominuje za bardzo. Do tego po kilku łykach narasta goryczka ziołowa (najpierw mamy goryczkę palonych słodów ? kakao). Smak ma szeroki profil, tylko ponarzekać można na małą ich intensywność.
Generalnie bardzo pijalne i dobre w stylu piwo. Nie za słodkie, dostarcza wrażeń, aczkolwiek subtelnych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010