zamknij Zostań patronem na patronite
Maryensztadt Sweet Sixteen
Maryensztadt Sweet Sixteen
Maryensztadt Sweet Sixteen
% alk. 6.0
Blg 16.0
5905669542050addbarcode


Browar Maryensztadt to nowa jakość na warszawskim rynku piw. Warzone z pasją i pomysłem oraz szacunkiem dla przyrody, z której czerpiemy aromat i niepowtarzalny smak, aby cieszyć zmysły każdym łykiem.

Sweet Sixteen to kolejne piwo z browaru, w stylu Milk Stout. Jest to delikatna, słodsza wersja klasycznego Stouta, w aromacie piwa dominują kawowe i czekoladowe nuty. W smaku zaś wyczuwalna jest goryczka, pochodząca przede wszystkim od palonych słodów, złagodzona poprzez dodanie laktozy. Płatki owsiane sprawiają, że piwo jest gładkie i kremowe.

Skład: woda; słody: jęczmienne, pszeniczne; płatki owsiane; laktoza; chmiel; drożdże.
Piwo pasteryzowane, niefiltrowane.
Dodał: oranjefan - 2016-03-29 18:22:33

oceny Oceny

Użytkownicy 6,7 / ilość: 43
Goście 7,69 / ilość: 16
średnia 6,97/10 / ilość: 59

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Holsten_SA
starstarstarstarstar

2017-10-28 21:16:33
Świetny stout. W smaku kawa z mlekiem i czekolada. Piwo jest aksamitne, kremowe, przyjemnie delikatnie słodkie, ale wytrawna to słodycz i podąża za nią ziołowa goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2017-10-20 22:31:33
Kolor ciemnobrązowy, wpadający w czarny, pod światło tworzy rubinowe refleksy. Piana obfita, beżowa, utworzyła zwartą czapę, drobnopęcherzykowa. Opadając zostawiła ślad na szkle.
Aromat niezbyt intensywny: kawa i czekolada, słodsza wersja plus wyraźna laktoza i zbożowość. Laktozy trochę za dużo.
Smak lekko wytrawny: kawowo-czekoladowy. Dochodzi też trochę kawy zbożowej, czarnego chleba i na finiszu kwasek. Całość wygładza wsad owsiankowy. Goryczka palona, głównie za sprawą ciemnych słodów. Czy jest tu chmiel? Wysycenie pomiędzy niskim a średnim, nawet pasuje. Pijalność średnia.
Poprawne, w stylu piwo, do degustacji.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2017-09-17 15:06:33
Oko: piwo czarne, nieprzejrzysta czerń, piana wysoka, beżowa, trwała, zostawia silny ślad na szkle.
Nos: Z butelki od razu palone nuty dają znać o sobie ? kawa, słodko czekolada, do tego słodycz laktozy i nawet w tle chmielu typu ziołowo-kwiatowego (b. subtelnie czyli słabo). Do tego Ze szkła słabsze nuty, bo piana robi za filtr.
Smak: Wiadomo, że mamy do czynienia ze stoutem ? kawa, trochę czekolady, wszystko z dodatkiem mleka. Płatki owsiane robią robotę ? jest aksamitnie, nie ma mowy o wodnistości, jest wręcz kremowość, aż po jogurtowość. Jest dobra podstawa słodowa, lekka kwaskowość, nie brak słodyczy, ale ta nie dominuje za bardzo. Do tego po kilku łykach narasta goryczka ziołowa (najpierw mamy goryczkę palonych słodów ? kakao). Smak ma szeroki profil, tylko ponarzekać można na małą ich intensywność.
Generalnie bardzo pijalne i dobre w stylu piwo. Nie za słodkie, dostarcza wrażeń, aczkolwiek subtelnych.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 9 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2017-09-13 21:19:37
Piana beżowa, drobnoziarnista, dość szybko dziurawiąca się i opadająca, nie pozostawiająca trwałego lacingu na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieznacznie zmętnione, nie do końca przejrzyste i klarowne. W zapachu nuty czekoladowe i kawowe, w tle akcenty karmelowe, palone klimaty, po ogrzaniu ujawniają się lekkie alkoholowe wonie. W smaku wybitnie deserowe, słodziutkie, przyjemny palony i mleczny posmak jakiś czas pozostaje na kubkach smakowych, kawa i czekolada nadal aktualne, słabsza kontra kwaskowa, goryczka adekwatna do stylu, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Maryensztadt, etykieta w czarnej kolorystyce, graficznie bez zarzutu, w miarę dobrze opisana. Warka 15.04.2018. Naprawdę smaczny Milk Stout, chyba jeden z lepszych na polskim rynku. Zawiera wszystko to co powinien zawierać ten styl, notabene mocno deserowy styl. Trochę nie moja bajka, ale potrafię docenić dobre rzemiosło, laktoza, paloność, kawa i czekolada, jak najbardziej jestem na tak. Mocna 7 to moja propozycja dla Sweet Sixteen.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010