Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Dagon Lager Beer | Bavaria Lager Shandy »
Manufaktura Piwna Porter Podbity Śliwką

Manufaktura Piwna Porter Podbity Śliwką

Imperial Baltic Porter
% alk. 9.9
Blg 25.0
orientacyjna cena: 15,00 zł
Totalnie limitowana Edycja. 10-miesięczny Imperial Baltic Porter.
Do picia wyłącznie w Snifterze, przy dźwiękach Lowercase Ambient.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Monachijski, Pilzneński, Wiedeński, Karmelowy; słód żytni: Palony; dodatki: cukier; chmiele: Aurora, Sybilla; inne dodatki: naturalna wędzona śliwka 2%.
Podawać w temperaturze 14°Rø (skala Rømera).
Dodał: Shinodin - 2017-03-16 21:23:16

Oceny

Użytkownicy 8,54 / ilość: 28
Goście 8,71 / ilość: 14
średnia 8,6/10 / ilość: 42

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:
Lukasz

Butelka bardzo ładna i wykonana z pomysłem. Piwo po odkapslowaniu zachwyca aromatem. Śliwka, dym, rodzynki, paloność. Piana brązowa, rzadka, gruboziarnista, nietrwała. Barwa czarna. W smaku dominuje śliwka i wędzonka. Później delikatna kwaskowość palonych słodów i gasnąca goryczka. Rozgrzewa przełyk, ale w przyjemny sposób.Gładkie, oleiste, średnio wysycone. Dobrze ułożone. Piwo godne swojej ceny.
2017-10-10 19:56:37
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 9, wygląd: 8 )

Brodzisław

Kolor ciemno-brunatny przechodzący w czerń, nieprzenikniony. Piana beżowa z drobnych i średnich pęcherzyków, opadając tworzyła małe dziurki. Ostała się minimalna warstwa na powierzchni.
W aromacie uderza od pierwszej sekundy dobrze uwędzona/suszona śliwka. Do tego nuta szynki i ogniska. Dalej są nuty kawowo-czekoladowe i likierowe.
W smaku piwo jest gęste, lekko skierowane ku wytrawności. Baza ciemnych słodów: czekolada, kawa i karmelek. Miesza się z wędzoną śliwką i śliwką w likierze. Narasta alkoholowość, kwasek od palonych słodów. Goryczka palono-alkoholowa i nieco też ziołowości.
Wysycenie powyżej średniego, trochę przeszkadza w degustacji. Podobnie wkurwia mnie karmelek. A poza tym piwo jest wybitne.
2017-09-26 22:01:17
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 10, wygląd: 8 )

Gość

w jakim stopniu to piwo jest podobne do 9 Porter też z Manufatury Piwnej Jabłonowa? Bo skład poza śliwką w zasadzie taki sam
2017-08-12 20:31:36

Marianek

Oko: całkowicie czarne, piana bezowa (ciemna) dość wysoka, ładnie się prezentuje, ale też stosunkowo szybko redukuje się do małego krążka, zostawia solidny ślad na szkle.
Nos: urzekający aromat wędzonej śliwki wymieszany z gorzka czekolada, kawą, palonymi słodami oraz suszone ciemne owoce. Śliwka dominuje lekko, ale nie zakrywa całkowicie innych aromatów, szczególnie ze szkła bukiet jest bogatszy, choć z butelki znacznie silniejszy.
Smak: doskonały porter bałtycki. Jest gesty, wręcz wylepiający usta. Nie brakuje słodyczy (pewnie ten słód karmelowy i resztki cukrowe), ale ponownie główne skrzypce gra wędzona śliwka do tego solidna podstawa słodowa typowo porterowa: czekolada (deserowa), kawa, skórka chleba pumpernikiel. Ma się wrażenie picia likieru kawowo-czekoladowego z suszonymi Owocami. Nie brakuje kwaskowości zarówno od wędzonej śliwki jak i słodów, a finisz jest lekko goryczkowy. Alkohol po trzecim łyku czasie objawia się jako przyjemne grzanie w gardle, a po kilku kolejnych lekko szczypie w język, ale bardzo przyjemnie. Przypomina szlachetny trunek typu ciemny rum.
Doskonały porter bałtycki, leżakowanie 10 mcy i wsad śliwkowy sprawiły, że to nieprzeciętny trunek.
2017-07-16 22:52:06

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:


« Dagon Lager Beer | Bavaria Lager Shandy »
wykonanie choruzy.pl © 2010