Lidskoje Aksamitne
Lidskoje Aksamitne
Lidskoje Aksamitne
% alk. 4.8
Blg 12.0
IBU 16
4810285000239addbarcode

Piwo ciemne pasteryzowane Lidskoe Aksamitne - głosi polsko-rosyjski opis na polskiej naklejce na etykiecie (choć po rosyjsku to piwo nazywa się Lidskoe Barchatnoe, a po polsku winno być po prostu Lidzkie Aksamitne).
Lidskae Aksamitnae (białorus. Лідскае Аксамітнае) to ciemny lager z jednego z najbardziej znanych i największych białoruskich browarów w Lidzie.
Składniki: woda, słód jęczmienny browarny jasny, słód jęczmienny browarny karmelowy, cukier, ekstrakt słodu, syrop cukrowy karmelizowany, chmiel.
IBU 14-16.
Piwo dwukrotnie zostało nagrodzone brązowym medalem podczas International Beer Challenge w Londynie, w 2014 i 2015 roku.
Dodał: nietzsche - 2018-07-28 22:02:46

oceny Oceny

Użytkownicy 5,33 / ilość: 3
Goście 8 / ilość: 2
średnia6,4 / ilość: 5

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2018-09-14 20:03:21
Trafilem na nie przypadkiem ( miałem już brać koźlaka Ambera ) i powiem tak nie dość że byłem głodny to miałem ochotę na piwo ( świeża buła z serem ) i no zaskoczyło mnie to połączenie... Zapach słodki czyli słody .. do tego piana jak wąż z butelki wyszła..w smaku nie ma wyraźnej goryczy za to bardziej czuć słody..do tego ten ciemny chleb doprawia całości.. ogólnie amberowski koźlak bardzie chmielem idzie i bardziej to tłumi słody a w ciemnym piwie ich szukam ( kto jadł porządnego razowca wie że potrafi być słodki ) naprawdę świetne piwo aż do dna... Cena też ~ 3.8zł.
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2018-08-19 21:41:53
Wygląd: kolor brunatno-rubinowy, ale naprawdę ciemne i całkowicie klarowne, piana ładna, spora, niezbyt trwała, więc i lacing niezbyt efektowny, beżowa
Zapach: pachnie jak te nasze krajany i Witnice, czyli karmel z DMS, przy czy tu nie jest tak odrzucający jak np. Witnica właśnie, coś jakby cola
Smak: smakuje jak czeskie, choć raczej słowackie tmave, czyli jest lekkie (polskie dunkele są zwykle ciężkie i słodkie), mocno nagazowane, mocno diacetylowe, delikatny karmel, kawa zbożowa, tu jeszcze kola, schłodzone, w taki upalny dzień wchodzi dobrze, ale czy jest się nad czym rozwodzić. Taki białoruski Zlaty Bażant Tmavy (tyle że tamten ma niższe parametry), choć za DMS, czyli gotowane warzywka obniżę.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.