zamknij Zostań patronem na patronite
Krajan Grejpfrutowe
Krajan Grejpfrutowe
Krajan Grejpfrutowe
% alk. 4.8
Blg 14.5
brak koduaddbarcode


Piwo jasne o smaku grejpfrutowym uwarzone przez Krajan Browary Kujawsko-Pomorskie. Browar Krajan został założony w 1993 roku i ma swoją siedzibę w miejscowości Trzeciewnica (powiat nakielski, województwo kujawsko-pomorskie). Krajan Grejpfrutowe zostało wprowadzone do sprzedaży 1 lipca 2015 roku.

Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, chmiel, naturalny sok grejpfrutowy, drożdże Mętność jest naturalną cechą produktu.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-02-22 10:42:40

oceny Oceny

Użytkownicy 4,67 / ilość: 3
Goście 8 / ilość: 2
średnia 6/10 / ilość: 5

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-08-15 01:31:50
Kolor: szok, naturalny kolor piwa, czyli sok zapewne naturalny, piękna piana, najładniejsza dzisiaj (wszystkie miały niezłą), śliczny firankowy lacing, mała uwaga, jak zwykle przy krajanie, nadużywają słodów ?ciemniejszych?, piana jest żółtawa. W piwie pływają farfocle, takie cząstki cytrusa, więc soku dodali przed butelkowaniem.
Zapach w ogóle nie grejpfrutowy, a? lekko melanoidynowy, czyli spieczona skórka chleba, jakiś spieczony pączek maślany, więc może trochę diacetylu, maślany tost.
Za dużo cukru dodano do piwa, bo byłoby idealnie, smakuje pełne jasne piwo, z posmakami pieczonymi, spieczony tost, spieczony spód ciasta, więc słód jakiś melanoidynowy, może karmelowy, monachijski, wiedeński, musiał być też i pilzneński, bo ten tost jest maślany, gdyby nie tak ilość cukru, to byłby to fajny niemieckie Lager, ale? piwo ma naprawdę sporo goryczkę, oczywiście ona jest zapewne chmielowa, ale z tym gorzkim grejpfrutem przeistacza się goryczkę grejpfrutową. Piwo słodkie i zarazem bardzo goryczkowe, a przy tym pełno słodowe, w którym nic nie zaburza tej słodowości, bo grejpfrut nie jest inwazyjny.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 4, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-09-18 13:43:28
Bardzo dobre piwo - chyba najlepsze jakie do tej pory piłam :)
awatar
GENzo
starstarstarstarstar

2016-06-29 08:13:35
W sumie to da sie wypic ,niestety nie jest to jakies zachwycajace piwo smakowe. Za słodkie jak dla mnie ,poza tym powinno byc odrobine mniej alkoholu.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2016-05-16 23:19:58
Piana żadna, momentalnie dziurawiąca się i nie pozostająca pod zupełnie żadną postacią. Barwa ciemniejsza słomkowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo zmętnione, małe drobinki unoszą się na powierzchni. W zapachu przyjemnie grapefruitowe, nie czuć chemii to najważniejsze, żadnych piwnych akcentów. W smaku słodziutkie, grapefruitowe, bez większej goryczki i kontry kwaskowej, spore wysycenie, piwa nie czuć tutaj wcale. Kapsel od browaru Krajan, etykieta owocowa, prosta, klasyczna, dobrze się prezentuje. Słodkie, owocowe piwo, dla fanów tego rodzaju będzie jak znalazł, dla całej reszty niestety nie, soczek, plus, że nie chemiczne, ale to niewiele zmienia, pod koniec degustacji staje się już nieźle mdłe. Nie moja bajka, nie orzeźwia jak powinno, 5 z plusem mogę zaproponować nie więcej.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010