zamknij Zostań patronem na patronite
Kraftwerk Zmora
Kraftwerk Zmora
Kraftwerk Zmora
% alk. 4.9
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 1


To doskonałe połączenie wędzonki z klasycznie chmielonym po amerykańsku Pale Ale. Piwo o orzeźwiającym profilu z wędzonymi akcentami w smaku. Użyte chmiele: Chinook, Simcoe, Cascade.
Dodał: Barcelonismo - 2015-07-01 10:50:42

oceny Oceny

Użytkownicy 6,05 / ilość: 19
Goście 6,92 / ilość: 13
średnia 6,41/10 / ilość: 32

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2016-01-24 16:40:22
Jedna wielka zalegająca goryczka. Bierzesz łyk i jest gorzko, potem gorzko i gorzko. Dopiero po kilkunastu łykach dochodzą jakiekolwiek inne smaki. Pojawia się coraz wyraźniejsze wędzonko, pojawia się trochę skórki grejpfruta (w wydaniu nieprzyjemnym, na pewno nie tym świeżym / orzeźwiającym). Gdy kubki smakowe się przyzwyczają, goryczka idzie na dalszy plan i wychodzi naprzód wędzenie. Robi się wtedy wyraźnie lepiej, ale i tak pod tym wędzeniem nic nowego się dzieje, czuć głównie wodę i nachalny grejpfrut. Brak mi tu jakiejś głębi i harmonijności smaków, wyważenia.
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-09-22 22:58:39
Piana drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, jako taki lacing, średnio-szybko opadająca, wysoka na około pół centymetra, nie jest źle. Barwa jaśniejsza piaskowa, nieklarowne, dość mętne. W zapachu elegancko czuć wędzonkę i w sumie nic poza tym, bo przykrywa ona cały aromat tego piwa. W smaku wędzonka również dominuje, goryczka adekwatna do stylu, całkiem niezła kontra słodowa, delikatna kwaskowość, wędzony aromat długi czas utrzymuje się na podniebieniu, co jest dość męczące po pewnej ilości skonsumowanego piwa. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta ani ładna, ani brzydka, taka zwyczajna. Miałem okazję kosztować już lepsze piwa od Kraftwerku, chociażby Pancerfausta, Zmora to ciekawy Smoked Rye Pale Ale, choć na pewno nie znajduje się w czołówce tego stylu, za dużo dymu!! Na 6 z plusem zasługuje, na więcej już nie.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
Brodzisław
starstarstarstarstar

2015-08-26 17:46:12
Zmętniony bursztyn i jasna, szybko opadająca piana do minimalnej warstwy nie wróżyła tzw. pocisku.
Aromat zdominowany przez wędzonkę i słody ? aromatów chmielowych jak na lekarstwo. W tle trochę cytrusów i owoców. W smaku wrażeń (przyjemnych) też niezbyt wiele. Słody kontra niezbyt duża goryczka, do tego lekko zalegająca. Na kubkach smakowych pojawia się dziwny misz-masz kwaskowości, cierpkości, słodyczy i wędzonki. Generalnie w kierunku smaku pół-wytrawnego.
Istotnie picie tego piwa było dla mnie jak Zmora.
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-08-03 19:46:19
Barwa: Klasyczny bursztyn, mocno zmętniony i nieprzejrzysty.

Piana: W kolorze łamanej bieli, początkowo wysoka na ponad dwa centymetry. Składała się z średnich oraz drobnych bąbli. Lekko się obniżyła i w postaci ładnej, zbitej i gęstej kołderki cieszyła oczy, tworząc ładną kompozycję z barwą piwa. Praktycznie do samego końca degustacji pozostała nieprzerwana. Koronkowała, zostawiając na szkle równe, cienkie i rozległe firanki, które łączyły się w całość. Po czasie spłynęły, jednak znaczna część trzymała się długo.

Aromat: Intensywny i dziwny. Wędzonka, koajrząca się dymem z drzewa owocowego. Gdzieś wkradł się lekki diacetyl. Do tego akcenty masła czosnkowego, wyrazista podbudowa słodowa z żytem w roli głównej. Aromat był bardzo ciekawy, jednak maślane nuty troszkę odstraszały.

Smak: Specyficzny i intensywny. Na pierwszy plan rzuca się wybuchowe połączenie przyprawowych nut i podłoża ze słodu żytniego, z nietypową, dymioną wędzonką. Efekt tego połączenia to kwaskowo-słodko-cierpkie wrażenie na języku. Znów nasuwa się skojarzenie z dymem z drzew owocowych i czosnkowymi akordami. Piwo raczej wytrawne, mało słodkie, na finiszu zjawiła się skromna i krótka goryczka. Całość tworzy średnio-pijalną kompozycję. Warto zwrócić uwagę na charakterystyczną, oleistą strukturę.

Nasycenie: Średnie, prawidłowe.

Komentarz: Ciekawostka, po której miałem mega mieszane uczucia. Z jednej strony coś nieszablonowego, ciekawego z bogatym aromatem i smakiem. Z drugiej wędzonka i maślano-czosnkowy posmak i aromat, które wzbudziły u mnie lekkie zażenowanie. W sumie to powtórzyłbym to piwo w lepszych warunkach, piłem w piwiarni i było to moje trzecie piwo wieczoru. Być może do niego powrócę, ale nie na sto procent.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010