zamknij Zostań patronem na patronite
Kraftwerk Steam Time
Kraftwerk Steam Time
Kraftwerk Steam Time
% alk. 6.4
Blg 16.0
IBU 60
brak koduaddbarcode
ulubione: 7


Piwo w stylu Earl Grey & Hibiscus India Pale Ale uwarzone przez Browar Kraftwerk z Mikołowa (województwo śląskie). Steam Time pojawił się w sprzedaży w kwietniu 2016 roku.

Podobno w dobrym tonie jest pijać herbatę o 5 po południu, używając do tego celu niewielkiej filiżanki, którą przechyla się do ust z odgiętym małym palcem. Zwyczaj ten pozostaw jednak emerytom, a Ty delektuj się uwarzonym przez nas aromatycznym Earl Greyem, w którym rozkwitają egzotyczne nuty hibiskusa i bergamotki, doskonale zbalansowane goryczką amerykańskiego chmielu. Z tym piwem „tea party” nabiera nowego znaczenia.

Piwo górnej fermentacji, niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, chmiele (Summit, Simcoe, Cascade), drożdże US-05, dodatki (Hibiscus, herbata Earl Grey)
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-08 00:58:01

oceny Oceny

Użytkownicy 7,34 / ilość: 53
Goście 7,53 / ilość: 19
średnia 7,39/10 / ilość: 72

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gandalfino
starstarstarstarstar

2019-02-07 20:03:43
Jasne złoto. Klarowne. Piana średnia, lekko ?brudna?. Niezłe firanki.
Aromat cytrusowy.
Gładkie. Aksamitne nawet. Mało dwutlenku węgla. Słodowe, cytrusowe. Dodatki jakoś mi uciekają. Ogólnie przyjemny cytrus na kanwie słodowości. Dobry balans słodyczy z kwaśnością. Na końcu albedowa goryczka.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
MateoKrk_
starstarstarstarstar

2018-05-16 19:54:31
Barwa Ciemno-Złota Wpadająca w Jasny Bursztyn Zmętnione Nieprzejrzyste Aromat Bardzo Przyjemny Ziołowo-Herbaciany Czuć Delikatną Słodycz Kwiatową Nuty Chmieli Cytrusowych i Żywice w Smaku Lekka Słodycz Kontrowana Średnią Herbaciano-Cytrusową Niezalegającą Goryczką Earl Grey Wyczuwalny Hibiskus Troszkę Mniej Piwo Bardzo Lekkie Pijalne Ale Nie Wodniste Przyjemna Orzeźwiająca IPA Wysoce Pijalna.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Bob
starstarstarstarstar

2018-02-22 23:48:46
Bardzo udane IPA, nie jest tak mocno herbaciane jak Panakeia czy Earl Grey od Revolty. Hibiskus również nie jest nachalny. Ogółem mogę powiedzieć że jest to mocno pijalna, smaczna i niezbyt goryczkowa ipka :)
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-11-11 02:16:04
W wyglądzie jest złotawe, dosyć mętne, piana skąpa, co nie co oblepia ale słabo, pozostaje w formie pierścienia.
W zapachu jest co mnie zdziwiło, trochę jak jakaś Weast Coast IPA. Jest trochę chmielowe, karmelowe, słodowe i z dodatkiem tej earl grey. Zapach jest całkiem przyjemny i orzeźwiający nawet.
W smaku jest trochę słabiej, nie jest tak intensywnie. Bardziej jak pisałem w zapachu to i w smaku w kierunku Weast Coast, słaba goryczka, karmel, żywica, a dodatki nadają trochę orzeźwienia. Ładnie to ze sobą gra, ale ale mniej tutaj niestety tej earl grey ipa, bardziej mogli by pójść w tym kierunku i na prawdę coś ciekawego by było.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010