zamknij Zostań patronem na patronite
Kraftwerk Pils
Kraftwerk Pils
Kraftwerk Pils
% alk. 5.1
Blg 12.0
IBU 35
brak koduaddbarcode


Klasyczny niemiecki Pils stworzony przez kooperacje katowickiego Kraftwerku z Kattowitzer Brauhaus. Piwo produkowane jest w Browaru Wąsosz w Konopiskach. Tradycyjny niemiecki Pils o mocno wytrawnym charakterze, słomkowej barwie, delikatnym słodowym aromacie oraz szlachetnej goryczce na poziomie 35 IBU.
Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Skład: woda, słody (Pilzneński, Caramel pils), chmiele (Tettnanger, Hallertauer Mittelfrüh, Hellertauer Hersbruker, Herkules), drożdże Saflager W 34/70.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: Kaente - 2016-03-27 11:23:30

oceny Oceny

Użytkownicy 7,06 / ilość: 16
Goście 7 / ilość: 1
średnia 7,06/10 / ilość: 17

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-11-19 13:08:33
Pils Kraftwerk (12 Blg, pasteryzowane, niefiltrowane), jak przystało na pils, pachnie zbożem, słodem, delikatnie chmielem. Nie ma tam żadnych fajerwerków aromatycznych, ale też nie ma żadnych, absolutnie żadnych nutek obcych, niepożądanych. Nie chwal dnia przed zachodem słońca, nie licz kurczaków zanim się nie wylęgną, a przysłowia mądrością narodów. Już po paru chwilach okazuje się, że aromat Pilsa z Kraftwerka chwalony był przedwcześnie. Pojawia się bardzo nieprzyjemny akcent stęchlizny, bagna. W smaku jest przede wszystkim słód, na drugim planie gorycz (nie goryczka). Po chwili słodowa baza ustępuje kwaśnym, coraz bardziej dominującym akcentom, a gorycz siedzi na podniebieniu i nie chce sobie iść. Paskudna, zalegająca gorycz, która przykrywa wszystko. Piwo jest słabe, kiepskie, nieprzyjemne.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Colo93
starstarstarstarstar

2015-10-14 21:40:03
Piwo kupione w Tesco. Po nalaniu utworzyła się mocna, gęsta piana, która utrzymała się do ostatniego łyka. Piwo na pewno lepsze niż euro lagery. W zapachu wyczułem przyjemny słód. Smak to słodowość z lekką ziołową goryczką. Dość przyjemne piwo, które bardzo dobrze wpisuje się w podstawowe cechy niemieckiego pilsa. Jest w dodatku lekkie i nie pompuje tak od środka jak tanie koncernowe pseudo pilsy.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
Kaente
starstarstarstarstar

2015-09-20 12:11:53
Jeśli mialbym do końca życia pić lagera bez dodatków amerykańskich chmieli, wybrałbym właśnie niemieckiego pilsa. Niby piwo proste w odbiorze a jednak tak pyszne i orzeźwiające. Kraftwerk stworzył bardzo poprawnego Pilsa, aczkolwiek w mojej ocenie ciut zbyt drogiego (wiadomo piwa kraftowe kosztują swoje). Niemniej jednak dzień wcześniej spożywałem lilowego Krombachera za 3.33 zł i jakościowo piwo nie odbiegało w żaden sposób. Ale cena nie powinna zaniżać noty piwa dlatego podobnie jak w przypadku Krombachera pewne 8.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010