zamknij Zostań patronem na patronite
Kraftwerk Parabellum
Kraftwerk Parabellum
Kraftwerk Parabellum
% alk. 6.2
Blg 15.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 4


Uwarzone przez Browar Kraftwerk w Browarach Regionalnych Wąsosz. Browar Kraftwerk istnieje od roku 2014, jest to pierwsza kontraktowa inicjatywa na górnym śląsku. Jego premiera odbyła się 11 lipca 2015 w Łodzi w pubie o nazwie Z innej beczki. Wtedy też premierę miał drugi produkt tego browaru - Browning. Parabellum to ciemne, pasteryzowane, niefiltrowane piwo uwarzone w nowofalowym stylu Cascadian Dark Ale.
Dodał: Barcelonismo - 2015-07-29 11:27:31

oceny Oceny

Użytkownicy 7,14 / ilość: 21
Goście 7,36 / ilość: 14
średnia 7,23/10 / ilość: 35

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
lukas85
starstarstarstarstar

2016-01-05 22:00:37
Nie pjeszcze piwa w tym stylu, więc nie wiedziałem czego się spodziewać. Zakupione oczywiście w Tesco, z datą do 20.12.2015, a degustowane kilka dni po terminie. Barwa ciemno brązowa, piwo minimalnie przejrzyste pod światło. Piana dość ładna, głównie drobne pęcherze udało mi się ją zbudować na około 2 palce.
Zapach przywodzi na myśl Stoutowe nuty, czyli sporo paloności, czekolady, kawy, nie czuję natomiast użytych tutaj chmieli, ale może nie taki był zamiar piwowara.
W smaku dość ciekawe, pierwsze proste skojarzenie to połączenie Stoutu i Black Ipa, z Black Ipa czuć nuty żywiczne i całkiem sporą goryczkę, ze Stoutu jest paloność, lekka kwaskowość, czekolada i kawa. Całkiem pijalne dzięki średniemu wysyceniu.


oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
lukas85
starstarstarstarstar
2016-01-05 22:00:37
Proszę po poprawę mojego komentarza, chyba przez przypadek przytrzymałem spację na końcu.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-12-17 23:26:33
Cena 8,90 warka 20 / 12 / 15 ; Barwa : Ciemna pod światło w dolnej części ciemny rubin, nieklarowne; Piana : koloru beżu , drobnoziarnista , ładnie czepia się szła zdobiąc w koronkowy sposób ścianki kelicha , sama piana opada nie spiesząc się ; Aromat : kawa w stopniu odpowiednim wraz z palonymi słodami ,po zamieszaniu wysuwa się chmielowy amerykańska woń ; Smak : wyczuawalna i osiadająca czekolada po której przełykając ślinę poczujemy kwaskowaty ale według mnie przyjemny smaczek , właściwie czekolada raz bardziej potem kawa mocniej a czekolada słabiej jednak wszystko się przeplata z kwaskiem , gdzieś w tle są tropiki jest to chwila do krótkiej konfrontacji i szybko ulatuje ; Z tego gatunku chyba piłem już jedno piwo bodajże od Wrężela CDA i tamte było bardziej cytrusowe to jest bardziej jak Black IPA bądź Oatmeal Stout więc jak by połączyć CDA z Kraftwerka i CDA Wrężela mogłoby wyjść idealne CDA co nie zmienia faktu że sięgnę po te piwo raz jeszcze :)
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-11-18 23:39:07
Piana beżowa, drobnoziarnista, bardzo dobry lacing, stosunkowo gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, wolno opadająca. Barwa ciemniejsza rubinowa, nieklarowne, lecz bez widocznego śladu zmętnienia. W zapachu akcenty kawowe i czekoladowe, palone słody również wyczuwalne, przyjemnie chmielowe. W smaku mocno kwaskowe, takie jak powinno być CDA, palonosc i kawa dominują na podniebieniu, dobra kontra słodowa, delikatnie zaznaczone egzotyczne owoce, wysycenie na średnio-niskim poziomie. Kapsel niestety zwykły czarny, etykieta dość szarawa, trochę smutna przez kolorystykę, nie przyciągnie uwagi na półce sklepowej. Solidne CDA od Kraftwerka, solidne z perspektywami na coś więcej, treściwe i orzeźwiające, może subtelnie zbyt duża jest w nim kwaskowość, ale generalnie mi smakowało, spokojnie można polecić fanom tego stylu piwa, jako solidny wyrób, z mojej strony 7.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2015-11-06 23:21:13
W wyglądzie wszystko OK - kolor i piana - na początku w miarę trwała, zbita, dobrze oblepia szkło, co zresztą jest akurat zaletą w piwach Kraftwerka. Aromat już trochę mniej zachwycający - głównie paloność, amerykańskie chmiele, ale bardzo ugładzone, płytkie. Casadian Dark Ale według standardów powinien zachwycać aromatem chmieli, szczególnie o profilu żywicznym, leśnym, z jedynie dość skoromnym akcentai palonym czy czekoladowym. Tu jednak nie bardzo to wyszło. Zgadzam się ze Stacherem93, iż piwo bardziej przypomina stouta niż CDA, zarówno w aromacie, jaki i smaku. Nie wiem co tu nie zagrało, wszakże ilość i rodzaj chmieli konkretny... Piwo nie jest złe, ale ostatnio piłem zbyt wiele świetnych BIPA, by móc polecić Parabellum. Kraftwerk chyba zbyt mocno poszedł na ilośc kosztem jakości - to ich kolejne, jedynie średnie piwo.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010