zamknij Zostań patronem na patronite
Kraftwerk Oberschlesien
Kraftwerk Oberschlesien
Kraftwerk Oberschlesien
% alk. 5.1
Blg 13.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 1


Piwo uwarzone przez Browar Kraftwerk dla zespołu Oberschlesien z Piekar Śląskich. Jego premiera odbyła się 29 maja 2015 r. w Szczecinie w pubie Český film. Razem z nim premiery miały też Zmora i Thompson z tego samego browaru. Oberschlesien to stout owsiany z dodatkiem laktozy. Skład: woda, słody jęczmienne i pszeniczne, płatki owsiane, laktoza, chmiel, drożdże.
Dodał: Barcelonismo - 2015-06-24 19:45:20

oceny Oceny

Użytkownicy 6,5 / ilość: 40
Goście 6,7 / ilość: 20
średnia 6,57/10 / ilość: 60

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2016-11-02 16:10:31
Pijąc to piwo kilka dni temu, sporządziłem krótką notatkę i wynika z niej, że to piwo trudno nazwać rewelacyjnym. Największym plusem jest trwała i ładna piana, a reszta do zapomnienia. Całość 6 / 10.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 8 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-01-22 11:56:27
Aromat słodowy, jednak nie są to nuty słodu palonego, a raczej nuty które przywodzą na mysl jasnego lagera, jest też w aromacie mokry karton. Piwo w ogóle nie pachnie jak stout, a co dopiero milk stout. Zero czekolady, zero laktozy, delikatna, na prawde delikatna nutka tylko paloności. Z wyglądu jest w miare ok. Nie jest to jakaś piękna nieprzejrzysta czerń, ale piwo ciemne, brunatne pod światło rzucajace sporo rubinowych refleksów. Piana biała, średnioobfita, szybko sie redukuje i nie pozostawia sladu na szkle. W smaku w końcu pojawia się trochę nut ktore dają do zrozumienia że mamy do czynienia z ciemnym piwem, ze stoutem. Jest lekko goryczkowo, jest troszke palności. ale znów brakuje czekolady, a co najważniejsze tej laktozy która powinna być w milk stoucie. jest nieco kawy i nut kwaskowatych.

To moje trzecie piwo od Kraftwerka i na pewno ostatnie. Wielkie rozczarowanie. Na prawde wielkie... O ile poprzednie dwa piwa były conajwyżej poprawne, nudnie uderzające w punkt stylu, o tyle ten stout w ogole koło stout'a nie stał.
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 2, wygląd: 6 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar
2016-01-22 11:56:27
data przydatnosci 04 / 05 / 2016
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 2, wygląd: 6 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-12-12 19:01:09
Piana znikoma, beżowa drobnoziarnista, bardzo szybko dziurawiąca się, do skromnego wianuszka okalającego ścianki szkła. Barwa ciemniejsza rubinowa wręcz czarna, nieprzejrzyste. W zapachu kawowe i czekoladowe akcenty, trochę paloności. W smaku mocno kwaskowe, na podniebieniu dominują akcenty palone i kawowe, goryczka subtelna, niestety piwo w mojej opinii posiada chemiczny posmak, laktoza niewyczuwalna, wysycenie, na średnio-niskim poziomie. Kapsel zwykły czarny, etykieta w niezbyt rzucajacej się w oczy kolorystyce, strona graficzna też nie rzuca na kolana. W ostatnim czasie miałem okazję degustować kilka milk stoutów z płatkami owsianymi w składzie Oberschlesien nie będzie znajdował się w ścisłej czołówce, piwo trochę bez wyrazu, brakuje mu takiej aksamitnosci, naturalności... wypić się da, ale Kraftwerka stać zdecydowanie na coś lepszego. Taki o... przeciętniak, dam 6 z minusem.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2015-10-03 16:53:05
Piwo górnej fermentacji typu owsiany słodki stout. 13 % ekstraktu, 5,1 % alk. Piwo z dodatkiem laktozy. Hybryda stoutu owsianego i stoutu mlecznego.
Zapach ? słodki, nuty palone i czekoladowe, a ze szkła dociera leki aromat poczciwej owsianki (wcinam ją co rano).
Smak ? wytrawne nuty (bardziej stout owsiany), paloność i fajna goryczka. Finisz jest przyjemnie goryczkowy. Brakuje akcentów laktozy. Leciutka kwaskowość. Trochę za mało ?ciała? ? niski ekstrakt.
Pije się bardzo dobrze, choć mogłoby być jeszcze mniej nagazowane.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010