Kraftwerk Dr Octopus
Kraftwerk Dr Octopus
Kraftwerk Dr Octopus
% alk. 9.2
Blg 21.0
IBU 70
brak koduaddbarcode
ulubione: 1

Piwo w stylu American Barley Wine uwarzone przez Browar Kraftwerk z Mikołowa (województwo śląskie). Jego premiera odbyła się 2 kwietnia 2016 roku.

Dr Octopus - Z głębin goryczki i z otchłani słodowych aromatów wynurza się potężnej siły miedziano-rdzawa konstrukcja Doctora Octopusa. Ten napędzany amerykańskim chmielem potwór górnej fermentacji osiąga zawrotną moc 9,2% alc. Montażem tej maszyny zajmowaliśmy się wraz z Marcinem Ostajewskim, więc jeśli przy bliższym kontakcie wciągnie Ci głowę w wirnik, to z pewnością jego wina!

Piwo niepasteryzowane, niefiltrowane
Składniki: woda, słody (jęczmienne, pszeniczne), chmiele (Sybilla, Iunga, Cascade, Simco, Citra), drożdże US-05, ekstrakt słodowy
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Dodał: piwosz92 - 2016-04-05 18:06:58

oceny Oceny

Użytkownicy 6,61 / ilość: 18
Goście 6 / ilość: 5
średnia6,48 / ilość: 23

Twoja ocena

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2016-06-12 20:22:38
Jak można temu piwu dać mniej niż 10? Jest doskonałe pod każdym względem, jedyne co może nie pasować to cena... to piwo jest RE-WE-LA-CYJ-NE.... nic tylko pić ;)
awatar
Bartekn
starstarstarstarstar

2016-04-30 01:25:04
Barwa miedziano-burgundowo-brunatna, intensywna, zwiastująca naprawdę solidne piwo. Piana jasna, drobnopęcherzykowa, niezły lacing. W aromacie trochę rozczarowanie. Liczyłem na wyraźne nuty amerykańskich chmieli, tymczasem wyczułem silne, likierowe, słodowe akcenty słodowe. W miarę ogrzania piwa, wychodzą lekko przejrzałe owoce tropikalne i zapachy bakaliowe oraz kandyzowanych owoców. Smakowo - Ameryki też mało. Piwo rozgrzewające, alkohol nieźle urkyty, lecz czasami się przebija. Wysycenie odpowienie. Dr. Octopus jest w smaku głębokie, treściwe, deserowe, dość ciężkie. Przyjemne, ciekawe, ale zdecydowanie za mało amerykańskie jak na styl. Goryczka wyczuwalna, możne troszkę alkoholowa. Piwo ciekawe, jednak moim zdnaniem brakuje akcentów amerykańskich. Mimo wszystko na plus, jak na Kraftwerka.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010


Serwis przeznaczony jest
dla osób pełnoletnich.

Klikając przycisk "Przejdź do serwisu" potwierdzasz swoją pełnoletność oraz wyrażasz zgodę na przetwarzanie, Twoich danych osobowych zapisanych w plikach cookies i im podobnych technologiach.
Więcej przeczytasz w Polityce Prywatności.
Koszty funkcjonowania serwisu pokrywa emisja reklam.
Prosimy o wyłączenie wszystkich wtyczek typu AdBlock.