Kraftwerk Czort
Kraftwerk Czort
Kraftwerk Czort
% alk. 4.5
Blg 12.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 3

Kolejne piwo z kontraktowego, rzemieślniczego browaru Kraftwerk, uwarzone w browarze Reden Świętochłowice. Inicjatywa powstała w roku 2014, jest to pierwszy kontraktowy, górnośląski browar rzemieślniczy. Założycielami są Paweł Solik oraz Mateusz Bortel-Gogoliński. Browar ten kojarzony jest głównie z sympatycznym stworkiem etykietach niektórych piw, serią piw w których za nazwę służy broń (M16, Panzerfaust, Kalashnikov, Thompson) oraz akcji zbierania na pierwszego w Polsce BeerTrucka (Czyli auta przystosowanego do sprzedaży i promocji piwa). Czort to piwo ciemne, niepasteryzowane i niefiltrowane, w stylu Nut Brown Ale.

Skład: woda, słody jęczmienne i pszeniczne, chmiele East Kent Goldings, Pilgrim; drożdże S-04.
Zalecana temperatura serwowania podana na etykiecie to przedział 10-12°C.
Dodał: stacher93 - 2015-07-11 00:07:54

oceny Oceny

Użytkownicy 6,42 / ilość: 12
Goście 5,33 / ilość: 3
średnia 6,2/10 / ilość: 15

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-10-05 21:56:41
Cena : 8,30 warka do 25.10.2015 , Barwa : brązowy , z świetlnymi przebłyskami; Piana : początkowo wypełnia prawie cale szkło drobnoziarnista , przechodzi w większe kształty , koloru jasnego kremowego , dziurawiąc się brudzi szkło delikatnymi śladami ; Aromat : orzechowo-karmelowe w większości , mało intensywny lekko wodnisty ; Smak : karmelowe , stonowana słodkość, takie mało przekonujące mnie , puste , wodniste , średnia wpadająca w nikłą goryczka , może gdzieś lekki palony akcent ; piwo nie urzekło mnie
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 9 )
awatar
Roller
starstarstarstarstar

2015-08-07 21:21:32
Nie wiedziałem, że aromat karmelu może być tak przyjemny i świeży, a w tym piwie tak jest. Piana trwała, w smaku goryczka lekka, smak wytrawny, przy czym piwo nie jest jakoś specjalnie ciężkie. Ogólnie udane. Będę obserwował ten styl bardzo uważnie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Slainte
starstarstarstarstar

2015-07-03 23:48:03
Czort pachnie lekko, karmelowo (tutaj jest to wytrawny, suchy karmel), pachnie kawą, kakao. Da się wyczuć - i są tacy wśród degustujących, którym to przeszkadza - specyficzny konglomerat aromatów pochodzących z intensywnie używanej, ale nigdy dokładnie nie umytej popielniczki. Jak niegdyś w knajpach (kiedy jeszcze można było palić w lokalach), czy w pociągach PKP, w wagonach dla palących. Smak jest lekki, raczej wytrawny, karmelowy, kakaowy, lekko palony. Nieco kwaskowaty, cierpki, jak nie całkiem dojrzałe jabłka papierówki. Mało złożony i w gruncie rzeczy mało ciekawy.
oceny Oceny użytkownika:
3 ( smak: 3, zapach: 3, wygląd: 3 )
awatar
Stacher93
moderatorstarstarstarstarstar

2015-07-03 10:52:08
Barwa: Ciemno-miedziana wpadająca w brąz, mocno mętna.

Piana: W kolorze jasno-kremowym. Początkowo wysoka na około trzy centymetry, drobno pęcherzykowa, z grubszymi bąblami na górze. W dość szybkim tempie redukuje się do pół-centymetrowego, zbitego i bardzo gęstego kożucha. Struktura tej niższej warstwy jest bardzo drobna. W takim stanie piana utrzymuje się do samego końca degustacji. Ładnie oblepia szkło, zostawiając na nim równe i dość grube koronki, których górna warstwa zostaje na długo.

Aromat: Średnio-intensywny, lekkie karmelowe podłoże oraz delikatne orzechy laskowe. W tle suszone owoce i trochę cierpkiej kwaskowości.

Smak: Lekkie, trochę brakuje podbudowy. Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne, natomiast po kilku łykach wydaje się puste. Solidne uderzenie paloności przechodzące nawet w akcenty wędzone. Piwo jest aksamitne, słodkie i chwilami kwaskowe, da się wyłapać też karmel. Pomiędzy poszczególnymi akcentami smakowymi można zaobserwować płynne przejścia. Wszystko dobrze się ze sobą łączy.

Nasycenie: Niskie, odpowiednie.

Komentarz: Sesyjny Brown Ale, taka wersja na lato. Chciałbym spróbować tego piwa w wersji mocniejszej, tak przy 15 stopniach blg. Myślę, że wtedy mógłbym się zachwycić. Ogólnie Czort mi smakował, Brown Ale to jeden z moich ulubionych gatunków. Jedno z lepszych piw z Kraftwerku, dużym plusem jest wygląd w tym piwie. Warte spróbowania.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010