Kormoran Szoko
Kormoran Szoko
Kormoran Szoko
% alk. 5.8
Blg 16.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 14
cena: 5,70 zł

Historia powstania tego piwa była długa i burzliwa. Bezpośrednią inspiracją były opinie i sugestie konsumentów, szczególnie internautów. Powstało w ten sposób ciemne piwo o smaku gorzkiej czekolady „szokująco” pobudzające zmysły. Treściwe, aksamitne, o delikatnej goryczce chmielu przykrytej czekoladowo–karmelową słodyczą. Szoko raczej nie jest dla konserwatywnych wielbicieli tradycyjnego smaku – jest dla osób poszukujących nowych, niespotykanych i zaskakujących doznań.
Dodał: admin - 2012-02-08 08:33:00

oceny Oceny

Użytkownicy 7,33 / ilość: 78
Goście 8,03 / ilość: 39
średnia 7,56/10 / ilość: 117

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Kylo_WR
starstarstarstarstar

2016-01-29 21:38:24
W smaku naprawdę czekoladowe ale w zapachu to już bardziej wino niż piwo. Piany brak. Ja nie za bardzo lubię takie wynalazki.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
Shinodin
starstarstarstarstar

2015-11-08 14:40:32
Piana beżowa, drobnoziarnista, wysoka na około pół centymetra, jako taki lacing, w miarę gęsta i puszysta, średnio-szybko opadająca. Barwa ciemna rubinowa z refleksami klarowności, nie zmętnione. W zapachu słodziutka czekolada, karmel, nic a nic z gorzkiej czekolady ja tam nie czuję. W smaku bardzo podobnie, dość mdły karmelek, taka sama czekoladka, goryczki żadnej, pojawia się za to minimalna kwaskowość, oraz nuta alkoholowa, wysycenie na niskim poziomie. Kapsel interesujący od Kormorana, etykieta również niczego sobie, elegancka graficznie i kolorystycznie. Nie jest to jednak moja bajka, zbyt mdłe i słodkie piwo jak dla mnie, chociaż sam zamiar na pewno ciekawy i interesujący, dlatego osób nie przepadających za goryczką w piwie a jeszcze będących fanami słodkiej czekolady to piwo będzie idealne, jednak ja nie jestem taką osobą i mogę dać maksymalnie 5 z plusem za ten wyrób Kormorana, którego piwa sobie cenię.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
awatar
Marianek
starstarstarstarstar

2015-10-08 19:11:15
To nie jest piwo, ale za to napój czekoladowy z promilami. Po odkapslowaniu z butelki uniósł się wręcz cudowny aromat gorzkiej czekolady i wanilii (przypomniało mi się dzieciństwo gdy z ameryki dostaliśmy czekoladę na święta, a było to za ?bolszewika? znaczy PRL-u). Kolor ? wspaniały mahoń z wiśniowymi refleksami. Piana gęsta ? brudnobiała, wysoka i dość trwała, zostawia ładny ślad na szkle. Ze szkła mniej wanilii, ale czekolada nadal urzeka. Smak ? gęsta gorzka czekolada pitna z wanilią. Czuć też karmel. Może przez tę wanilie i karmel trochę za słodkie. Goryczki zero. Nie ma chmieli i słody też nie maja szans z czekoladą. Niestety, efekt czekoladowy to sztuczny aromat ?
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 3, zapach: 7, wygląd: 6 )
awatar
rzodny
starstarstarstarstar

2015-03-10 01:55:49
Odważna próba, ale moim zdaniem udana. Nie jest za słodkie, za to bardzo mocno czekoladowe. Przyjemny zapach zachęca do picia. Łatwo można było to spieprzyć, ale od czasu do czasu przychodzi mi ochota na to piwo.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010