Kormoran Rosanke 2015
Kormoran Rosanke 2015
Kormoran Rosanke 2015
% alk. 3.5
Blg 11.0
brak koduaddbarcode
ulubione: 4

Rosanke to historyczne piwo pruskie. Warzone było latem poza terminami regulowanymi przepisami prawa. Robiono je jedynie na własne potrzeby. Miało gasić pragnienie i zapewniać siły ciężko pracującym w polu żniwiarzom. Rosanke musiało łączyć elementy orzeźwienia oraz krzepiącej treściwości.
Współpraca Browaru Kormoran i Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych zaowocowała tym, że Rosanke włączono jako kategorię w Warmińskim Konkursie Piw Domowych. Zdecydowaliśmy również, że najlepiej ocenione w tej kategorii piwo zostanie uwarzone przez autora receptury w browarze i skierowane do sklepów, by popularyzować historyczny ten styl i idee piwowarstwa domowego.
Za prezentowaną interpretacją Rosanke stoi Bogdan Markocki, który wygrał tę kategorię w czasie II Warmińskiego Konkursu Piw Domowych. Piwo urzekło sędziów piękną głęboką barwą, wielowymiarowym, pełnym, zbożowym smakiem oraz trafiającymi w punkt nutami przypraw dopełniającymi wyśmienity balans smaku i aromatu. Piwo mimo bogatej kompozycji zachowało lekkość, a złożony zasyp zapewnił odpowiednią pełnię.

Składniki: woda, słody jęczmienne (ciemne, jasne, wędzone), słód pszeniczny, słód owsiany, miód, chmiel, lawenda, drożdże.
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Termin przydatności do spożycia: 3 miesiące.
Dodał: bartaspl1 - 2015-05-15 14:57:02

oceny Oceny

Użytkownicy 6,57 / ilość: 21
Goście 5,5 / ilość: 4
średnia 6,4/10 / ilość: 25

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
root-theory
starstarstarstarstar

2015-06-08 20:40:50
Bardzo orzeźwiające, mimo małego % alkoholu pełne i bogate w smaku, gęste oraz lekko wędzone.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
PiwowarWWA
starstarstarstarstar

2015-05-30 20:58:50
W zapachu ciekawe, cytrusowe, zbożowe i intensywnie kwiatowe. W smaku wpierw do wyczucia jest lekka słodycz, następnie goryczka(drożdżowo kwiatowa- nieułożona), przeplatana głównie z intensywną lawendą , przykrywającą w znacznym stopniu pozostałe akcenty, wyczuwalne od najwyższych intensywności: aromat chmielowy +cytrusowość, wędzony słód przeplatany z minimalną słodową zbożowością, chlebowością i roślinnością. Smak chwilowy,akcenty chwilowe- typowo dla Kormorana- "zmierzający szybko do alkoholowej płytkości, wodnistości i dennego stanu upojenia" . Co 2- średnie, ku niskiemu. Kolor mętny, wysoce mętny(znaczny osad)- brunatno -złoty.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 9, wygląd: 5 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2015-05-16 22:38:04
Piwo bardzo ciekawe w smaku. Czuć dość wyraźnie przyprawy, smak słodu. Zdecydujecie warte do spróbowania. Piwo niepodobne do żadnego innego. Choć powiem szczerze że raczej napewno nie sięgnie po nie kolejny raz.
awatar
Brajan36
starstarstarstarstar

2015-05-14 20:42:11
Cena : 5,90 , kolor : zmętny złoty , piana szybko znika zostawia delikatna obręcz , w zapachu czuć lekkie cytrusy oraz słody wędzone . w smaku zdecydowanie przeważają akcenty słodu wędzonego , zauważalne jest również lekkość tego piwka bardzo pijalne aczkolwiek nie przepadam za słodami wędzonymi więc 4 to maks co mogę dać
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010