Kormoran Rosanke 2015
Kormoran Rosanke 2015
Kormoran Rosanke 2015
Rosanke
% alk. 3.5
Blg 11.0
brak kodu


Rosanke to historyczne piwo pruskie. Warzone było latem poza terminami regulowanymi przepisami prawa. Robiono je jedynie na własne potrzeby. Miało gasić pragnienie i zapewniać siły ciężko pracującym w polu żniwiarzom. Rosanke musiało łączyć elementy orzeźwienia oraz krzepiącej treściwości.
Współpraca Browaru Kormoran i Polskiego Stowarzyszenia Piwowarów Domowych zaowocowała tym, że Rosanke włączono jako kategorię w Warmińskim Konkursie Piw Domowych. Zdecydowaliśmy również, że najlepiej ocenione w tej kategorii piwo zostanie uwarzone przez autora receptury w browarze i skierowane do sklepów, by popularyzować historyczny ten styl i idee piwowarstwa domowego.
Za prezentowaną interpretacją Rosanke stoi Bogdan Markocki, który wygrał tę kategorię w czasie II Warmińskiego Konkursu Piw Domowych. Piwo urzekło sędziów piękną głęboką barwą, wielowymiarowym, pełnym, zbożowym smakiem oraz trafiającymi w punkt nutami przypraw dopełniającymi wyśmienity balans smaku i aromatu. Piwo mimo bogatej kompozycji zachowało lekkość, a złożony zasyp zapewnił odpowiednią pełnię.

Składniki: woda, słody jęczmienne (ciemne, jasne, wędzone), słód pszeniczny, słód owsiany, miód, chmiel, lawenda, drożdże.
Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane.
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Termin przydatności do spożycia: 3 miesiące.
Dodał: bartaspl1 - 2015-05-15 14:57:02

Oceny

Użytkownicy 6,57 / ilość: 21
Goście 6,4 / ilość: 5
średnia 6,54/10 / ilość: 26

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


root-theory

2015-06-08 20:40:50
Bardzo orzeźwiające, mimo małego % alkoholu pełne i bogate w smaku, gęste oraz lekko wędzone.
Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

PiwowarWWA

2015-05-30 20:58:50
W zapachu ciekawe, cytrusowe, zbożowe i intensywnie kwiatowe. W smaku wpierw do wyczucia jest lekka słodycz, następnie goryczka(drożdżowo kwiatowa- nieułożona), przeplatana głównie z intensywną lawendą , przykrywającą w znacznym stopniu pozostałe akcenty, wyczuwalne od najwyższych intensywności: aromat chmielowy +cytrusowość, wędzony słód przeplatany z minimalną słodową zbożowością, chlebowością i roślinnością. Smak chwilowy,akcenty chwilowe- typowo dla Kormorana- "zmierzający szybko do alkoholowej płytkości, wodnistości i dennego stanu upojenia" . Co 2- średnie, ku niskiemu. Kolor mętny, wysoce mętny(znaczny osad)- brunatno -złoty.
Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 9, wygląd: 5 )

Gość
Gość

2015-05-16 22:38:04
Piwo bardzo ciekawe w smaku. Czuć dość wyraźnie przyprawy, smak słodu. Zdecydujecie warte do spróbowania. Piwo niepodobne do żadnego innego. Choć powiem szczerze że raczej napewno nie sięgnie po nie kolejny raz.

Brajan36

2015-05-14 20:42:11
Cena : 5,90 , kolor : zmętny złoty , piana szybko znika zostawia delikatna obręcz , w zapachu czuć lekkie cytrusy oraz słody wędzone . w smaku zdecydowanie przeważają akcenty słodu wędzonego , zauważalne jest również lekkość tego piwka bardzo pijalne aczkolwiek nie przepadam za słodami wędzonymi więc 4 to maks co mogę dać
Oceny użytkownika:
5 ( smak: 4, zapach: 6, wygląd: 5 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010