Kormoran Porter Warmiński z Wiśnią
Kormoran Porter Warmiński z Wiśnią
Kormoran Porter Warmiński z Wiśnią
Baltic Porter
% alk. 8.5
5902528662317


Uwarzone przez Browar Kormoran.
Porter Bałtycki to styl mocno związany z Polską. Tradycyjnie warzony i długo leżakowany jest rozpoznawalnym i cenionym klasykiem. Z drugiej strony, porter to styl wyjątkowo wdzięczny do poszukiwania nowych, wyjątkowych doznań dla podniebienia. Oto prezentujemy nowe oblicze porteru - Porter Warmiński z Wiśnią.
Do leżakowanego pół roku porteru dodajemy naturalny sok wiśniowy i znów leżakujemy. Nie dosładzamy, nie aromatyzujemy. . . Pozwalamy jedynie by palona, czekoladowa słodycz piwa zharmonizowała się z kwaskową i wytrawną owocowością wiśni.
Efekt jest piorunujący! Piwo zyskuje nowy wymiar, wciąż - niczym belgijskie praliny - jest deserowe, pełne, a dodatek wiśni zwiększa pijalność i dodaje nieco pazura. . . Wyjątkowa kompozycja!
Dodał: Barcelonismo - 2017-10-18 13:37:30

Oceny

Użytkownicy 7,1 / ilość: 20
Goście 7,6 / ilość: 10
średnia 7,27/10 / ilość: 30

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


MateoKrk_

2018-01-25 21:57:47
Barwa Niemalże Czarna z Ledwie Widocznymi Rubinowymi Refleksami Pod Światło w Aromacie Wyczuwalna Głównie Wiśnia Czekolada a Także Nuty Karmelu i Kawy w Smaku Czekolada Delikatna Kwaskowość Wiśni Do Tego Sporo Słodyczy oraz Posmaki Palono-Kawowe Goryczka Niska Średnie Wysycenie Bardzo Pijalny Porter z Dodatkiem Soku Wiśniowego Aczkolwiek Uważam Że Wiśnia Średnio Tu Pasuje Moim Zdaniem Bardziej Pasował By Do Tego Porteru Dodatek Soku Śliwkowego.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 8 )

Gość

2018-01-20 18:39:07
Dla mnie zdecydowanie zbyt duzo wisni, kupione w makro za grosze wiec nie zaluje

Brodzisław

2018-01-14 21:48:32
Kolor czarno-brązowy z rubinowymi (ledwie widocznymi) refleksami pod światło. Piana beżowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni dziurawiąc i zostawiając ślad na szkle.
Aromat kawy i czekolady, do tego nuty tostowe i pralin plus kwaskowe nuty wiśni. Czuć cierpkość owocu i ? choć za to głowy nie dam ? likieru w czekoladzie. Dzieje się sporo, choć intensywnie nie jest.
W smaku nuty porteru: kawowe i czekoladowe, trochę razowego chleba, zakryte są słodko-kwaskowym dodatkiem soku wiśniowego. Jest sporo słodyczy ale jednocześnie kwasek od-owocowy na finiszu. Piwo jest bardzo pijalne, lekkie jak na styl. Z czasem wychodzi goryczka alkoholowo-palona.
Całość dopełnia sednie wysycenie.
Owszem, pije się to przyjemnie, ale w smaku porteru tu niezbyt dużo. Za to aromat ? bardzo fajny!
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )

prisoner

2018-01-12 20:26:12
W zapachu dominuje zdecydowanie paloność, czekolada, nuty przypieczonej skorki od chleba za to wiśnia nie męczy w zapachu. W smaku to już tylko wiśnia, słodko-kwaskowe, alkoholu nie czuć, goryczki brak, wysoce pijalne jak na portera.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010