Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Pinta Pump It Alt | Cameleon Srebrny »
Kormoran Porter Warmiński z Wiśnią

Kormoran Porter Warmiński z Wiśnią

Baltic Porter
% alk. 8.5
5902528662317
Uwarzone przez Browar Kormoran.
Porter Bałtycki to styl mocno związany z Polską. Tradycyjnie warzony i długo leżakowany jest rozpoznawalnym i cenionym klasykiem. Z drugiej strony, porter to styl wyjątkowo wdzięczny do poszukiwania nowych, wyjątkowych doznań dla podniebienia. Oto prezentujemy nowe oblicze porteru - Porter Warmiński z Wiśnią.
Do leżakowanego pół roku porteru dodajemy naturalny sok wiśniowy i znów leżakujemy. Nie dosładzamy, nie aromatyzujemy. . . Pozwalamy jedynie by palona, czekoladowa słodycz piwa zharmonizowała się z kwaskową i wytrawną owocowością wiśni.
Efekt jest piorunujący! Piwo zyskuje nowy wymiar, wciąż - niczym belgijskie praliny - jest deserowe, pełne, a dodatek wiśni zwiększa pijalność i dodaje nieco pazura. . . Wyjątkowa kompozycja!
Dodał: Barcelonismo - 2017-10-18 13:37:30

Oceny

Użytkownicy 7,21 / ilość: 14
Goście 7,8 / ilość: 5
średnia 7,37/10 / ilość: 19

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:
Brodzisław

Kolor czarno-brązowy z rubinowymi (ledwie widocznymi) refleksami pod światło. Piana beżowa, początkowo obfita z drobnych i średnich pęcherzyków, opadła do krążka na powierzchni dziurawiąc i zostawiając ślad na szkle.
Aromat kawy i czekolady, do tego nuty tostowe i pralin plus kwaskowe nuty wiśni. Czuć cierpkość owocu i ? choć za to głowy nie dam ? likieru w czekoladzie. Dzieje się sporo, choć intensywnie nie jest.
W smaku nuty porteru: kawowe i czekoladowe, trochę razowego chleba, zakryte są słodko-kwaskowym dodatkiem soku wiśniowego. Jest sporo słodyczy ale jednocześnie kwasek od-owocowy na finiszu. Piwo jest bardzo pijalne, lekkie jak na styl. Z czasem wychodzi goryczka alkoholowo-palona.
Całość dopełnia sednie wysycenie.
Owszem, pije się to przyjemnie, ale w smaku porteru tu niezbyt dużo. Za to aromat ? bardzo fajny!
2018-01-14 21:48:32
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )

prisoner

W zapachu dominuje zdecydowanie paloność, czekolada, nuty przypieczonej skorki od chleba za to wiśnia nie męczy w zapachu. W smaku to już tylko wiśnia, słodko-kwaskowe, alkoholu nie czuć, goryczki brak, wysoce pijalne jak na portera.
2018-01-12 20:26:12
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 8, wygląd: 7 )

Lukasz

Wygląd typowy. W aromacie niewiele się dzieje, gdyż wiśnia gasi typowo portretowe nuty. W smaku jest słodkie. Sok wiśniowy bierze tu górę. Wilk zaś z etykiety zamienił się w pudełka. Bardzo sympatycznego co prawda, ale ortodoksi będą niepocieszeni. Pijalność jak na porter bałtycki ekstremalnie wysoka.
2017-12-10 00:48:19
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 7, wygląd: 7 )

Gość

Czytając wcześniejsze opinie, dochodzę do wniosku, że dobrze zrobiłem nie kupując tego piwa dzisiaj w pobliskim sklepie.. Zraziła mnie cena, 12,99 za butelkę. A nawet miałem to piwo w ręce, ale odłożyłem ;) Ale jako wierny miłośnik Porteru, chyba jednak się skuszę...
2017-11-11 00:07:10

GENzo
zamiast tego weź ragnara , cena za kormorana jest odrobinę wyssana z palca. . .
2017-11-11 14:42:10
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 9 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:


« Pinta Pump It Alt | Cameleon Srebrny »
wykonanie choruzy.pl © 2010