Kormoran Porter Warmiński
Kormoran Porter Warmiński
Kormoran Porter Warmiński
Baltic Porter
% alk. 9.0
Blg 21.0
5902528420016
orientacyjna cena: 8 zł


Piwo warzone według najlepszych tradycji piwowarskich. Długie leżakowanie pozwala na ominięcie procesu filtrowania a co za tym idzie zachowanie wielu cennych składników odżywczych.
Jego walory zostały docenione przez konsumentów na największym w Polsce festiwalu piwowarskim Chmielaki Krasnostawskie 2009 gdzie zdobyło srebrny medal oraz na Otwartym Konkursie Piw I Gali Browarników 2009 w Łodzi - złoty medal.
Dodał: admin - 2010-08-10 08:36:16

Oceny

Użytkownicy 8,32 / ilość: 254
Goście 5,57 / ilość: 476
średnia 6,52/10 / ilość: 730

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-07-09 17:49:18
Najlepszy (obok Komes'a) ogólnodostępny Porter Bałtycki w naszym kraju.
Czasem można kupić już za 5 z hakiem - jak kończy się termin - wtedy zazwyczaj kupuję z 5 wstawiam do piwnicy. Po pół roku jest jeszcze lepsze.

matiwi

2018-07-09 10:49:27
1. Piana: brązowa na ok 2. mm bardzo szybko opadła ale obwodka pozostała do samego końca.
2. Zapach: bardzo intensywny, dominuje kawa i palony słód.
3. Smak: kawa w wersji rozpuszczalnej do tego karmel, przypalona skórka chleba. Do tego lekka nuta kwasowa. Alkohol wyczuwalny ale w przyjemnej wersji. Mocno rozgrzewa a "palone" pozostaje długo na kubkach smakowych.

Bardzo dobry porter - pełny i bogaty. Zaoferował wszystko czego bym się spodziewał. Harmonijnie ułożone smaki i aromaty, które przytlumiaja te 9% alko dodatkowo cieszą podniebienie.
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 9 )

Gość

2018-03-28 18:23:26
Klasyka!! Kiedyś był to rarytas za 8zł, teraz można kupić już za 6. Smak na szczęście pozostał ten sam.
Polecam !!

oranjefan

2017-11-05 21:18:45
Aromat piwa w żaden sposób nie zaskakuje i nie powala na kolana. Czuć że mamy do czynienia z rasowym porterem bałtyckim, tym z rodziny bardziej klasycznej, aniżeli kraftowej/rzemieślniczej, gdzie często gęsto pojawia się dużo czekoladowych i kawowych nut, co budzi skojarzenia z RISami. Tutaj aromat klasyka - mocno, mocno przypieczona skórka od ciemnego pieczywa, pumpernikiel, delikatny sos sojowy, suszone śliwki a w tle nuty gorzkiej czekolady. Aromat intensywny, przyjemny, ale pół-wytrawny co trochę mnie smuci bo ja jednak wolę te słodsze portery bałtyckie.
W szkle aromat słodszy. Czuć że mamy do czynienia z treściwym i konkretnym piwem. Nuty czekoladowe nieco się potęgują, pojawia się też kawa, ale dalej czuć że mamy do czynienia z porterem bałtyckim a nie RISem.

Piwo o ciemnobrązowej, brunatnej barwie. Lekko opalizujące bądź zmętnione wlewało się do szklanki gęstym strumieniem. Piwo zdaje się być gęste, bowiem piana pomimo na prawdę agresywnego nalewania miała problem z utworzeniem warstwy na powierzchni. Udało się uzyskać około 1 cm warstewkę, ciemno beżowej pianki, która szybko jednak opadła. Mimo to zdobi szkło.

Piwo pół-słodkie, bardzo nisko nasycone dwutlenkiem węgla, wręcz płaskie. Gęste, treściwe, dobrze ułożone. W smaku znów czuć nuty pumpernikla, a poza tym paloność, spod której przebijają się nawet akcenty karmelowe i/lub di-acetylowe. Ale pomimo to, troszkę mało tego smaku, "charakteru". Brakuje kwaskowej kontry a przede wszystkim goryczki. Finish podobnie jak i smak również słodkawy, treściwy. Nieco czekoladowy. Bardzo pełne, z kompletnie niewyczuwalnym alkoholem.

Perfekcyjnie ułożone, zdradziecko pijalne i smaczne piwo. Myślałem że będzie bardziej wytrawny a jest jednak przyjemnie pełny i słodki. Trafił w mój gust, ale zabrakło kontrującej całość goryczy i paradoksalnie - alkoholowego rozgrzewania w przełyku. Mimo to, myślę że spokojnie łapie się do TOP 3 polskich porterów bałtyckich z browarów regionalnych i/lub kontraktowych
Oceny tego użytkownika: 9 ( smak: 8, zapach: 10, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010