Kormoran PL-US
Kormoran PL-US
Kormoran PL-US
% alk. 6.0
Blg 16.0
IBU 85
5902528423321addbarcode
ulubione: 2

Piwo uwarzone przez Browar Kormoran z Olsztyna. Zostało wprowadzone do sprzedaży w październiku 2016 roku.

Niemożliwe stało się możliwe! Pierwsze piwo w stylu PAIPA (polsko-amerykańska IPA) chmielone mokrą szyszką amerykańskich odmian chmielu uprawianych na polskich plantacjach.
TYLKO JEDEN RAZ W ROKU!
To nowa droga podjęta z Pawłem Piłatem z najprężniejszego ośrodka wspierania polskiego chmielarstwa - Polish Hop oraz efekt stałej współpracy z naszym plantatorem Grzegorzem Świątkiem. Dzięki uprawie amerykańskich odmian chmielu u nas w kraju, możliwe stało się uwarzenie „mokrej AIPY”! Rezultat? Żadne inne piwo nie pokazuje potencjału użytych chmieli jak to, oparte o świeżą szyszkę.
Spróbujesz? Spróbuj! Taka okazja szybko się nie powtarza.

Piwo górnej fermentacji, niefiltrowane, pasteryzowane
Składniki: woda, słody jęczmienne, słód pszeniczny, chmiele (Cascade PL, Chinook PL), drożdże
7-krotnie chmielone: na zacier, brzeczka przednia, 4 dawki do kotła warzelnego oraz chmielenie na zimno
Barwa: bursztynowa, opalizująca
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 500 ml.
Termin przydatności do spożycia: 3 miesiące
Dodał: piwosz92 - 2016-10-28 17:50:45

oceny Oceny

Użytkownicy 7,29 / ilość: 17
Goście 9 / ilość: 5
średnia 7,68/10 / ilość: 22

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Thesloma
starstarstarstarstar

2017-11-21 23:45:18
Zapach : ogółem bardzo świeżo a w szczególności trawiastość i łodygowość polskich chmieli połączona z tropikalnością od chmieli amerykańskich , nie pachnie mega słodko a stonowanie , jest też cytrusowo , a nawet nuty goryczy.

Smak : Trawiasto z początku , sporo tego polskiego chmielu wkrada się na początku , potem gładko słodowo wraz z owocami tropikalnymi.

Kormoran to ogólnie dobre piwo gdy się zaczyna przygodę z kraftem a potrafi nawet wtedy zaskoczyć gdy się w krafcie głęboko siedzi . Nie jest to co prawda jakieś mega intensywne piwo , ale smakuje naprawdę ciekawie.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 5 )
awatar
oranjefan
starstarstarstarstar

2016-11-23 21:44:13
W aromacie wyczuwalne w zasadzie na zmianę - słody i chmiel, nuty karmelowe i cytrusowo-owocowe, nuty ziemiste i nuty iglaste, żywiczne. Choć całość mimo wszystko niezbyt intensywna, zwłaszcza nuty chmielowe. Dominacje na pierwszym planie ma słodka słodowość, a ponad to próbuje się przebić nieśmiało lżejszy orzeźwiający i cytrusowy aromat chmielowy. W szkle mocno potęguje się ziemisty, zbożowy aromat, dochodzą też nuty kwiatowe.

Piwo w kolorze jasno bursztynowym, z delikatną subtelną opalizacją. Piana średnioobfita, w kolorze przybrudzonej bieli. Zbudowana z jednakowych, drobnych bąbelków, choć jej warstewka nie wydaje się być zbytnio gęsta. Opada w średnim tempie a kilku milimetrowa warstewka długo utrzymuje się na piwie. Pozostawia delikatny lacing.

W smaku pół-słodkie, stosunkowo pełne, o wyraźnej lekko słodkawej karmelowej słodowości. Choć karmel dość łatwo wyczuwalny, to nie jest go przesadnie dużo. Piwo pomimo swojej pełni jest dość rzadkie, zaskakująco mocno pijalne. Wyczuwalne też znów są wyraźne ziemiste posmaki. Tu i ówdzie obecne nutki owoców tropikalnych. Piwo średnio wysycone, wręcz w idealny sposób jak na styl. Goryczka średnia, trawiasta, łodygowa, nieco zalegająca. Aftertaste goryczkowy, taniczny.

Piwo przypomina AIPA z Kormorana, ale jest od niego trochę gorsze moim zdaniem.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 9 )
awatar
Gogo
starstarstarstarstar

2016-11-23 13:41:12
Po raz kolejny Kormoran udowadania, że potrafi robić piwa nowofalowe znacznie lepiej od niejednego browaru nazywającego się rzemieślniczym, w dodatku za bardzo atrakcyjną cenę. Piwo świeże, mocno aromatyczne (głównie leśno-tropikalne akcenty), w smaku owocowo z krótką i nienachalną goryczką. Orzeźwiające, smaczne, ładna piana. Kormoran ma chyba najlepszy na rynku piwnym stosunek cena/jakość.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2016-11-15 11:45:03
bardzo dobrze, że Kormoran nie boi się eksperymentować
piwo warte ceny
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010