zamknij Zostań patronem na patronite
Kormoran Miodne
Kormoran Miodne
Kormoran Miodne
% alk. 5.7
Blg 15.5
5902528431210addbarcode


Kilka miesięcy prób by dać odpowiedź na pytania: piwo jasne czy ciemne oraz jaki miód: lipowy, wielokwiatowy czy może gryczany? Lipowy w jasnym, a szczególnie w ciemnym był za delikatny. Gryczany oczywiście był tak intensywny, że trudno było doszukać się obok jakiegokolwiek jeszcze smaku, a przecież to nie miód pitny tylko piwo.
Pozostał wielokwiatowy - z ciemnym współgrał idealnie: lekka słodycz miodu i kawowo-czekoladowe nuty z ciemnych słodów. Dostawca miodu mieszka i zbiera miód na Warmii. Tradycje pszczelarskie w jego rodzinie sięgają roku 1925.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Karmelowy, Palony; dodatki: naturalny miód (2,6%), aromat naturalny; chmiel.
Piwo ciemne pasteryzowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: admin - 2010-06-23 08:11:23

oceny Oceny

Użytkownicy 7,85 / ilość: 249
Goście 8,26 / ilość: 439
średnia 8,11/10 / ilość: 688

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
SoupDog
starstarstarstarstar

2018-11-29 23:04:53
Piwo pełne kontrastów. Piękny kolor czerwonego wina, ale piana nijaka i szybko znika. Zapach też prawie żaden, a spodziewałem się miłego aromatu. W smaku są równe proporcje piwa i miodu, ale miodowa słodycz na długo zalega w gardle. Czuć jest dobrej jakości produkty, ale piwo jest zbyt ciężkie, aby je polubić.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 8 )
awatar
Nitrish
starstarstarstarstar

2018-07-25 12:32:11
Wygląd: Ciemnobrązowe, nieprzejrzyste, piana beżowa, dość szybko opadająca, delikatny lacing
Zapach: Naturalny miód i palone słody
Smak: Miodowy, czuć palone słody, słodki, z umiarkowaną i zalegającą goryczką

Bardzo dobrze zbalansowane, ma złożony smak i jest w nim naturalny miód. Znakomite piwo!
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 10 )
awatar
Barbarossa
starstarstarstarstar

2017-05-24 23:29:21
Barwa ciemno brunatna, piana beżowa bardzo obfita, drobno pęcherzykowa, opada dosyć szybko i zostaje w postaci kożuszka.

Trochę nut opiekanych, chlebowych, trochę zbożowo, ale większość tych zapachów jest na granicy autosugestii, czuć głównie miód, dosyć dobry, naturalny, i nie za mocno intensywny, ale w sumie nic więcej, więc trochę jednak biednie. Spodziewał się więcej aromatów po ciemnym miodowym.

W smaku dosyć podobnie, czuć dobry nie za słodki, miodowaty smak, nie wydaje się być sztuczny, a tak po za tym to mało się dzieje, może trochę też tych zbożowo zapiekanych nut, ale to chyba moja wyobraźnia. Ten miód nie jest taki agresywny i intensywny, jest przyjemny, może trochę brakuje ciała. Goryczka jakaś próbuje tam kontrować ale nie bardzo wychodzi. Wysycenie jest w normie. Ale tak ogółem na podsumowanie, piwo jest bardzo dobre, o dziwo jak na piwo które ma być słodkie, jest dosyć rześkie, nie jest ulepkowate, jest jak najbardziej w porządku, jeżeli ktoś lubi takie smaki to nie ma co się obawiać tego piwa.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 7 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2017-03-11 08:48:23
Zapach zdominowany przez miód ? niedobrze
Smak: podobnie, za dużo miodu, przy czym jak dla mnie to użyto spadziowego, a nie wielokwiatowego, który sam w sobie jest ostry, goryczkowy, przyprawowy. Miód jest na pierwszym planie, później do głosu dochodzą słody palone, ciemne, razowe pieczywo, pumpernikiel, słodka mocna herbata, nuta suszonej śliwki. Jak na ciemne piwo to dosyć płytkie. Użyto za dużo miodu, który go zdominował, przesłodził, ale podstawa też jakoś za bogata w smaku nie była.
oceny Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010