Kormoran Miodne
Kormoran Miodne
Kormoran Miodne
Spice, Herb, or Vegetable Beer
% alk. 5.7
Blg 15.5
5902528431210


Kilka miesięcy prób by dać odpowiedź na pytania: piwo jasne czy ciemne oraz jaki miód: lipowy, wielokwiatowy czy może gryczany? Lipowy w jasnym, a szczególnie w ciemnym był za delikatny. Gryczany oczywiście był tak intensywny, że trudno było doszukać się obok jakiegokolwiek jeszcze smaku, a przecież to nie miód pitny tylko piwo.
Pozostał wielokwiatowy - z ciemnym współgrał idealnie: lekka słodycz miodu i kawowo-czekoladowe nuty z ciemnych słodów. Dostawca miodu mieszka i zbiera miód na Warmii. Tradycje pszczelarskie w jego rodzinie sięgają roku 1925.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Karmelowy, Palony; dodatki: naturalny miód (2,6%), aromat naturalny; chmiel.
Piwo ciemne pasteryzowane.
Dostępne w bezzwrotnej butelce o pojemności 500 ml.
Dodał: admin - 2010-06-23 08:11:23

Oceny

Użytkownicy 7,84 / ilość: 242
Goście 8,25 / ilość: 425
średnia 8,1/10 / ilość: 667

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Nitrish

2018-07-25 12:32:11
Wygląd: Ciemnobrązowe, nieprzejrzyste, piana beżowa, dość szybko opadająca, delikatny lacing
Zapach: Naturalny miód i palone słody
Smak: Miodowy, czuć palone słody, słodki, z umiarkowaną i zalegającą goryczką

Bardzo dobrze zbalansowane, ma złożony smak i jest w nim naturalny miód. Znakomite piwo!
Oceny użytkownika:
10 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 10 )

Barbarossa

2017-05-24 23:29:21
Barwa ciemno brunatna, piana beżowa bardzo obfita, drobno pęcherzykowa, opada dosyć szybko i zostaje w postaci kożuszka.

Trochę nut opiekanych, chlebowych, trochę zbożowo, ale większość tych zapachów jest na granicy autosugestii, czuć głównie miód, dosyć dobry, naturalny, i nie za mocno intensywny, ale w sumie nic więcej, więc trochę jednak biednie. Spodziewał się więcej aromatów po ciemnym miodowym.

W smaku dosyć podobnie, czuć dobry nie za słodki, miodowaty smak, nie wydaje się być sztuczny, a tak po za tym to mało się dzieje, może trochę też tych zbożowo zapiekanych nut, ale to chyba moja wyobraźnia. Ten miód nie jest taki agresywny i intensywny, jest przyjemny, może trochę brakuje ciała. Goryczka jakaś próbuje tam kontrować ale nie bardzo wychodzi. Wysycenie jest w normie. Ale tak ogółem na podsumowanie, piwo jest bardzo dobre, o dziwo jak na piwo które ma być słodkie, jest dosyć rześkie, nie jest ulepkowate, jest jak najbardziej w porządku, jeżeli ktoś lubi takie smaki to nie ma co się obawiać tego piwa.
Oceny użytkownika:
7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 7 )

nietzsche

2017-03-11 08:48:23
Zapach zdominowany przez miód ? niedobrze
Smak: podobnie, za dużo miodu, przy czym jak dla mnie to użyto spadziowego, a nie wielokwiatowego, który sam w sobie jest ostry, goryczkowy, przyprawowy. Miód jest na pierwszym planie, później do głosu dochodzą słody palone, ciemne, razowe pieczywo, pumpernikiel, słodka mocna herbata, nuta suszonej śliwki. Jak na ciemne piwo to dosyć płytkie. Użyto za dużo miodu, który go zdominował, przesłodził, ale podstawa też jakoś za bogata w smaku nie była.
Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )

nocą_po

2016-10-01 14:49:12
Lekki aromat malinowego soku z miodem. Smakoszom piw miodowych na pewno przypadnie do gustu bo ciężko aby Kormoran coś schrzanił. A swoją drogą piwa miodowe wyrastają do naszej rodzimej polskiej specjalności. To cieszy. Mamy w browarnictwie kilka rzeczy charakterystycznych dla nas i swoich.
Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010