zamknij Zostań patronem na patronite
Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
% alk. 11.0
Blg 26.0
5902528019050addbarcode


Uwarzone przez Browar Kormoran z Olsztyna. Imperium Prunum to imperialna (dubeltowa) wersja króla polskich piw porteru bałtyckiego. Tradycyjne portery mają 21% ekstraktu i ok. 9% alkoholu. Nasze piwo ma 26% ekstraktu, a drożdże odfermentowały je do 11% alkoholu. Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, z beżową drobnopęcherzykową pianą. Piękne rubinowe błyski ujawniają się po każdym łyku w czasie powolnego spływania po ściance naczynia. W aromacie uderza feeria ciemnych zapachów: kawy, kakao, czekolady i czekoladowych pralin sowicie nadzianych owocami z likieru. Wszystko to unosi się łącząc z nutami szlachetnego alkoholu oraz wędzonych owoców. Co ważne, zdecydowana wędzona nuta łącząca oba elementy kompozycji piwa pochodzi nie od wędzonych słodów, a od zastosowania Suski Sechlońskiej – wędzonej śliwki węgierki pochodzącej z okolic wsi Sechna, posiadającej unijny certyfikat Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Smak potwierdza wszystko to, co pojawiło się w aromacie. Płynna czekolada i najlepsze belgijskie praliny łączą się z delikatną słodyczą, palonością oraz delikatnie kwaśnym kawowym finiszem. Szlachetne, rozgrzewające nuty alkoholowe pozwalają delektować się każdym łykiem. Wszystkie elementy – niczym jesienna mgła w górskiej dolinie – łączy owocowa wędzoność śliwki. Piwo oferowane jest w firmowej półlitrowej butelce satynowanej na czarno. Nie zastosowaliśmy też etykiety, a nazwa piwa została nadrukowana bezpośrednio na szkle. Każda butelka została też zalakowana. Wszystko po to, żeby Imperium Prunum odpowiednio przygotować do dalszego leżakowania, choć już w dniu sprzedaży sprzedawane jest w optymalnej formie. W sprzedaży od stycznia 2016 roku.
Dodał: bartaspl1 - 2016-01-12 13:46:55

oceny Oceny

Użytkownicy 8,43 / ilość: 51
Goście 6,47 / ilość: 200
średnia 6,87/10 / ilość: 251

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
prisoner
starstarstarstarstar

2019-01-19 20:31:01
Warka 15.01.2019. Aromat bardzo przyjemny dużo czekolady, śliwka wędzona, praliny, kakao, suszone owoce...no bardzo dobrze.
W smaku gęste, oleiste, umiarkowanie słodkie, czekolada deserowa, likierowate, goryczka adekwatna do stylu, sporo kakao i wędzonej.śliwki na finiszu. Alkohol ukryty, bardzo dobrze ułożone, do długiej, powolnej degustacji. Wszystkiego najlepszego dla wszystkic z okazji Dnia Porteru Bałtyckiego !!
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
jover
starstarstarstarstar

2019-01-19 20:08:44
zapach śliwka, wędzonka, suszone owoce, wysycenie niskie, w smaku gęste, słodkie, pełne, oleiste, oblepiające usta i w ustach, wędzonka, likier, bombonierka, kawa, kakao, śliwka, alkohol niewyczuwalny w smaku, lekko rozgrzewa podniebienie, gorycz niska, lekko zalegająca, wędzony aftertase, warka 15.01.2020r. cena 24,80zł
awatar
Bavking
starstarstarstarstar

2019-01-19 17:24:56
Warka 2019.
Barwa: Ciemna, choć dalej przejrzysta, jak na portera jak najbardziej w stylu.
Piana: Niska, drobnopęcheżykowa, ciemno-beżowa.
Gęstość: Pozostawia beżowe ,,łezki" na szkle od dużej zawartośći alkoholu, ale samo piwo mogłoby być gęstrze moim zdaniem.
Aromat: Kapitalny- kokos, marcepan, sos sojowy, kawa.
Smak: Kawa i sos sojowy jasny na pierwszym miejscu, w dalszej kolejności śliwka. Niska goryczka, szlachetny dobrze ukryty alkohol.

Generalnie bardzo ciekawy, dobrze wyleżakowany porter. Brakuje mi trochę tych smaków, które obiecywał aromat- czyli marcepan i kokos. Przydałaby się jakaś czekoladka, wtedy byłaby ode mnie dycha, a tak 8 / 10.

Piwo pite w dzień porteru bałtyckiego. Ciekawa propozycja, raczej nie warta swojej ceny, przynajmniej dla przeciętnego zjadacza chleba.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 8 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2019-01-19 16:04:06
Najnowsza warka (4) kompletnie nie warta zakupu. O ile w smaku podobna do warki 3., to w aromacie totalna klapa. Gdybym pierwszy raz pił to piwo, to dziwiłbym się czym się ludzie podniecali 2 lata temu, tymczasem to zupełnie inne piwo. Jedyne co poszło do góry to butelka oraz cena.

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem, to odradzam, za tę cenę mamy multum lepszych piw.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010