zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
Kormoran Imperium Prunum
% alk. 11.0
Blg 26.0
5902528019050addbarcode
ulubione: 12

Uwarzone przez Browar Kormoran z Olsztyna. Imperium Prunum to imperialna (dubeltowa) wersja króla polskich piw porteru bałtyckiego. Tradycyjne portery mają 21% ekstraktu i ok. 9% alkoholu. Nasze piwo ma 26% ekstraktu, a drożdże odfermentowały je do 11% alkoholu. Piwo jest czarne, nieprzejrzyste, z beżową drobnopęcherzykową pianą. Piękne rubinowe błyski ujawniają się po każdym łyku w czasie powolnego spływania po ściance naczynia. W aromacie uderza feeria ciemnych zapachów: kawy, kakao, czekolady i czekoladowych pralin sowicie nadzianych owocami z likieru. Wszystko to unosi się łącząc z nutami szlachetnego alkoholu oraz wędzonych owoców. Co ważne, zdecydowana wędzona nuta łącząca oba elementy kompozycji piwa pochodzi nie od wędzonych słodów, a od zastosowania Suski Sechlońskiej – wędzonej śliwki węgierki pochodzącej z okolic wsi Sechna, posiadającej unijny certyfikat Chronionego Oznaczenia Geograficznego. Smak potwierdza wszystko to, co pojawiło się w aromacie. Płynna czekolada i najlepsze belgijskie praliny łączą się z delikatną słodyczą, palonością oraz delikatnie kwaśnym kawowym finiszem. Szlachetne, rozgrzewające nuty alkoholowe pozwalają delektować się każdym łykiem. Wszystkie elementy – niczym jesienna mgła w górskiej dolinie – łączy owocowa wędzoność śliwki. Piwo oferowane jest w firmowej półlitrowej butelce satynowanej na czarno. Nie zastosowaliśmy też etykiety, a nazwa piwa została nadrukowana bezpośrednio na szkle. Każda butelka została też zalakowana. Wszystko po to, żeby Imperium Prunum odpowiednio przygotować do dalszego leżakowania, choć już w dniu sprzedaży sprzedawane jest w optymalnej formie. W sprzedaży od stycznia 2016 roku.
Dodał: bartaspl1 - 2016-01-12 13:46:55

oceny Oceny

Użytkownicy 8,44 / ilość: 64
Goście 7,73 / ilość: 59
średnia 8,1/10 / ilość: 123

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
ekoman69
starstarstarstarstar

2019-04-22 21:40:18
To co uderzyło mnie w przypadku tego piwa, to oprawa - karton i przepiękna butelka. Marketingowy majstersztyk! Mogli do tej butelki nalać zwykłej wody i byłaby to najlepsza woda na świecie. Jeśli stałeś się posiadaczem tego piwa wiesz, że możesz je otworzyć tylko na specjalną okazję. Jest to piwo, które możesz dać w prezencie, tak jak whisky czy dobre wino i nie narazisz się na śmieszność, bo jest tak uroczyste. Zanim je otworzyłem wiedziałem, że zasługuje na najwyższą ocenę za wyjątkowy wygląd opakowania. Reszta to sprawa drugorzędna.
oceny Oceny użytkownika:
10 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 10 )
awatar
David_Haye
starstarstarstarstar

2019-04-21 22:12:13
Wędzonka. Ciemne, nieprzejrzyste. Piana słaba, szybko opadła, ale to dobrze. Nuty palone, kawowe.
Również w aromacie wyczuwalna śliwka. Bardzo wyraźne ciało. Słodkie, ale nie do przesady.
Mocno śliwkowe. Goryczka jak trzeba. Rozgrzewające w przełyku. Mówiąc krótko: bardzo konkretne piwo.
Fajne połączenie paloności z nutą wędzoną. Bardzo fajne odczucie w ustach.
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )
awatar
StefekPijakos
starstarstarstarstar

2019-03-02 17:21:29
Piwo 2019. Super porter z posmakiem śliwki. Mocny,wyraźny. Nie wiem jak Wy (nie piłem wcześniejszych roczników), ale dla mnie dobrze oleiste. Smak długo pozostawał na języku po małym łyku.
oceny Oceny użytkownika:
9 ( smak: 10, zapach: 9, wygląd: 9 )
awatar
nietzsche
starstarstarstarstar

2019-02-07 00:05:11
Warka 2019, bardzo alkoholowe, tak w zapachu jak i smaku, bardzo wodniste jak na imperialnego portera 26 Plato, wyjątkowo mało wędzone w tym roku, raczej po prostu śliwkowe. Podróbki już dawno przebiły nahajpowanego przez neofitów pseudomistrza (ale trzeba docenić, że był pierwszy) i tylko czekam na kolejne. Jak co roku - nie warto było - ale tradycja spełniona.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
5 ( smak: 5, zapach: 5, wygląd: 6 )
awatar
Gość
awatar
Gość
2019-02-19 13:31:58
Niestety muszę potwierdzić :-( . Pierwsze dwie warki były dobre i teraz pozostaje czeka na przyszły rok.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010