Kormoran Chill Beer
Kormoran Chill Beer
Kormoran Chill Beer
Vermont Pale Ale
% alk. 4.8
Blg 12.5
5902528885556


Uwarzone przez Browar Kormoran.
Koniec pracy… słońce za oknem… czas na chill – Chill Beer!
Chill Beer Vermont Pale Ale to piwo charakteryzujące się wyjątkową rześkością i owocowością. Nie ma w nim jednak owocowych dodatków, a wrażenie owocowości to zasługa użytych chmieli i aksamitność płatków zbóż.
Naszym punktem wyjścia były piwa w stylu Vermont IPA, chcieliśmy jednak by nasze piwo było bardziej sesyjne i chill mógł trwać dłużej. Dlatego przy zachowaniu wszystkich cech chmielowej owocowości postanowiliśmy zaoferować piwo bardzo sesyjne… niech chill trwa!
Składniki: woda, słody jęczmienne (jasne i ciemne), słód żytni, płatki owsiane, płatki pszenne, słód pszeniczny, chmiel, drożdże.
[opis za oficjalną stroną internetową producenta]
Dodał: Barcelonismo - 2018-04-16 13:03:59

Oceny

Użytkownicy 6,89 / ilość: 28
Goście 8,27 / ilość: 11
średnia 7,28/10 / ilość: 39

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


nietzsche

2018-07-05 23:01:55
Wygląd: barwa bursztynowe, bardzo mętnę, piana rachityczna
Zapach: cytrusowy, owoce tropikalne, płatki, delikatna zbożowość
Smak: jest żeśkie, owocowe (od chmieli), ale trochę wodniste, fakt parametrów nie ma wysokich, takie na APA, ale nazwali je IPA, ostrożnie użyto US-05, a lepiej było pójść w coś co podbije owocowość tego piwa, bo w smaku to już są same kwaśne cytrusy, tych tropikalnych to tu nie uświadczysz, wyraźna zbożowość, która tu nie pasuje, gładkie od płatków, ale też smak płatków na nim odbił swoje piętna. Bardzo chlebowe, to już któraś polska NEIPA, która jest tak chlebowa. Piwo jest bardzo pijalne i pewnie zasługuje na 6, ale na tle Vermontów polskiego krafciku jest niezłe
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )

oranjefan

2018-06-18 20:23:33
Aromat średnio intensywny, ale w przeważającym stopniu owocowy. Białe owoce, owoce tropikalne, lekka nuta świerkowa, w tle zbożowa słodowość. Bardzo wyczuwalny melon, gruszki oraz mango. Po zamieszaniu dochodzi do całości aromat gumy balonowej. Nie mniej jednak jest lekko, orzeźwiająco, aromatycznie , soczkowo.

Piwo o jasnej, żółtawej barwie wpadającej w jasne odcienie pomarańczy. Zmętnione w równomierny sposób. Piana niezbyt obfita, dopiero agresywniejsze nalewanie utworzyło centymetrową warstewkę białego puchu zbudowanego z drobnych i średniej wielkości bąbelków które opadają w średnim tempie. Zostawia po sobie ślad.

Pół-wytrawne, lekkie, bardzo pijalne i orzeźwiające na co wpływ ma niewątpliwie niska słodowa pełnia, przyjemne średnio niskie nasycenie dwutlenkiem węgla, oraz wyraźnie cytrusowy profil piwa. Dużo owoców cytrusowych, kwaskowy (ku memu zdziwieniu) bardzo wytrawny finish i nie oszukujmy się - niska goryczka sprawiają że piwo pije się bardzo szybko i przyjemnie. Aftertaste - mimo to gorzkawy, w typie albedo cytrusów.

Aromatyczne od mnóstwa chmielu, bardzo pijalne piwo, któremu brakuje jednak troszkę gładkości i smukłości. Zadziwiający kwaskowy finish, który potęguje odczucie obcowania z owocami cytrusowymi i sprawia że piwo nie jest mdłe a jest intensywnie orzeźwiające i "lemoniadowe" aniżeli soczkowo słodkie. Bardzo dobre piwo z Kormorana, aż prosi się o wersję z większą pełnią i gładkością, a może i nawet nieco wyższą goryczką.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 9, wygląd: 10 )

MateoKrk_

2018-06-11 16:22:18
Barwa Jasno-Żółta Mętne z Białą Średnio Obfitą Dość Ładną Pianą w Aromacie Wyraźne Białe Owoce a Także Cytrusy Owoce Tropikalne Delikatne Nuty Naftowe Przyjemny Aromat Ale Mało Intensywny w Smaku Delikatne Troszkę Wodniste Ale Też Bardzo Gładkie Od Płatków Owsianych i Pszennych Są Także Delikatne Tropikalne Owoce i Cytrusy Goryczka Średnio-Niska Ziołowa Wysycenie Niskie i To Akurat Bardzo Dobrze Piwko Całkiem Dobre Bez Większych Zachwytów Ale Na Lato Do Grilla Czy Na Chillout w Plenerze Będzie To Jak Najbardziej Dobry Wybór.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 7 )

Gość

2018-06-10 11:33:36
OSTATNIO MOJE ULUBIONE .SWIETNE NA LATO,RZESKIE ,MOCNO METNE ALE BARDZO DOBRE
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010