Konstancin Zielone Irlandzkie
Konstancin Zielone Irlandzkie
Konstancin Zielone Irlandzkie
% alk. 5.3
IBU 22
5901549250763


Nie trzeba jechać do Irlandii aby skosztować wybornego trunku, przywołującego na myśl zielone irlandzkie łąki, owiane rzeskim wiatrem i otulone gęsta mgłą. Browar Czarnków wychodzi naprzeciw smakoszom oferując przyjemne w smaku, delikatne piwo o charakterystycznym zielonym kolorze.
Dodał: Shinodin - 2018-01-25 08:52:35

Oceny

Użytkownicy 5,08 / ilość: 13
Goście 6 / ilość: 8
średnia 5,43/10 / ilość: 21

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


ble1x

2018-03-21 13:06:12
Barwa zielona, więc nie jest to typowe piwo ;). Pianka jest i utrzymuje się dość długo, ma delikatny smak chmielu i słodów. Piwo na pewno zaskakujące - jeśli się nie pija na co dzień w takim kolorze. Warto poeksperymentować, tym bardziej że nie stoi wśród najdroższych. Nie dla każdego.

Grzegorz_J

2017-10-03 10:51:41
Warka do 02-18
Barwa. Soczyście zielona ze złotymi refleksami pod światło, klarowne. Piana bladoziezona, obfita, trwała delikatnie oblepia szkło.
Aromat. Niezbyt intensywny słodowy, nuty chlebowe, może trochę kawy.
W tle chmiel i aromaty owoców. Delikatne diacetylowe masełko.
Smak. Wyraźne nuty chlebowe, koźlakowe. Odrobina owocowej kwaskowatości. Goryczka wyraźna krótka.
Piwo pełne w smaku.
Nie spodziewałem się po tym piwie wiele, a tu całkiem miłe zaskoczenie.
Wygląda naprawdę dobrze, aromat może nie zachwyca i jest niezbyt inrensywny, ale smak niczego sobie, trochę koźlakowy, trochę estrowo owocowy.
Mi smakowało.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 5, wygląd: 9 )

VapoRR

2017-09-12 22:35:26
Barwa: jasna zieleń pod światło. Piwo klarowne.

Piana: na początku drobne pęcherzyki, potem jakość spada znacznie w błyskawicznym tempie. Tak jak na początku obfita piana szybko redukuje się do poziomu zerowego. Barwa piany limonkowa. Kiepsko.

Aromat: słodowy, estrowy i cukierkowy. "Słodki", troche jabłkowy, chemiczny też (skojarzenie z płynem do naczyń). Chmiel może i jest, ale minimalnie. Znów słabo i niezachęcająco.

Smak: piwo o smaku cukierków. Bardzo słodkie. Troche winne zapewne przez zielone jabłka (aldehyd octowy). Poza tym słód i całkiem niezła goryczka zapewne od chmielu. Nie wyczuwam alkoholu, brak żelaza.

Średnie wysycenie. Pomimo tego, że piwo ma pełnie, pijalność jest niska. Nie z racji ciężkości, ale przez słodycz i tą okropną landrynkę. Przy tym występują lekka chemiczność i zielone jabłko. Plus za obecność chmielu i wyczuwalną jednak podstawę słodową. Piwo słabe, wadliwe z niezłą goryczką i do wypicia (zmęczenia). Wystawiłem ocenę chyba nieco za wysoką. Nie polecam.
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 3 )

BRYNIU

2017-09-10 21:32:21
Piana drobno-pęcherzykowa o barwie pistacjowo-miętowej. Zerowy lacing. Barwa zielona - klarowna. Aromat to dość wyraźna podstawa słodowo-chmielowo-drożdżowa. W smaku zapewne różni się niż wyglądem od "słynnego" Lubuskiego Zielonego. Lubuskie jest słodkawe tu już mamy IBU 22 co przekłada się na wyraźniejszy smak goryczki. Poprawne bez wad.
Wysycenie średnie.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010