Strona wykorzystuje COOKIES w celach statystycznych, bezpieczeństwa oraz prawidłowego działania serwisu.
Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zgadzam się Więcej informacji
« Perła Koźlak | Opat Pepper »
Konstancin Z Dębowej Beczki

Konstancin Z Dębowej Beczki

Pale Lager
% alk. 5.3
Blg 12.1
brak kodu
Kolor przydymiony pomarańcz. Piana obfita, z grubymi ziarnami, opada pozostawiając osad. Pachnie mało przyjemnie, jakby mokrą ścierką. W smaku dominuje tarnina, uzyskana dzięki leżakowaniu w dębowych bekach. Później do głosu dochodzi słód i może lekka goryczka. Dziwne trochę. Faktycznie jedzie lekko szmatą. Nie wiem, czy informacje o tych dębowych beczkach mam traktować poważnie, ale to prawda, że czuć tę tarninę. Nadaje to wytrawności i myślę, że części to przypadnie do gustu, ale nie wszystkim z pewnością. Nie powala smakiem, ale jest dość ciekawe. Mnie trochę odrzuca tu syndrom zmywaka...
Dodał: nomaderro - 2013-10-21 11:27:00

Oceny

Użytkownicy 5,59 / ilość: 32
Goście 6,22 / ilość: 9
średnia 5,73/10 / ilość: 41

Wyróżnione komentarze:  • Borsuk77
    Dziwne, dziwaczne. Zapach przypomina wodę utlenioną (skojarzenie świeże, bo dezynfekuję tym specyfikiem rozwaloną na trzeźwo dłoń). Bąbelków dość mało. Kolor nietypowy (fiolet czy granat połączony z brązem) - największy plus. Smak - trochę piwa (dziwacznego), trochę innego alkoholu i coś, czego nie mogę nazwać (może to te wspominane taniny, a może i "moja" woda utleniona). Do zapamiętania, ale nie jest to ani dobre piwo, ani marne (przeciętne też nie jest). To inna ka...    pokaż całość »
    2013-11-01 04:11:05

  • Bock
    Zapach lekko chmielowy i może kwiatowy. Smak: ogólnie słodkawo-kwaskowy, a na koniec taki orzechowy, lekko goryczkowy, niezbyt mocny posmak. Da sie wyczuć ze smakuje czymś, być może to od beczki, ale stawiałbym raczej na wióry drewniane, które dają podobny efekt. Smak dość specyficzny.
    2013-11-05 00:33:32

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:
BRYNIU

Praktycznie zerowa piana. Kolor brudne złoto - delikatnie zmętniony. Aromat głównie słodowy, chmielowy jak i akcenty drewna dębu wyczuwalne. W smaku lekko wytrawne z dość zaznaczonym akcentem drewnianym na podniebieniu (smakowo coś al'a jak np. z nutką drewna w whysky..) Piwo jako taka "ciekawostka..."
Wysycenie na średnio-wyższym poziomie.
2017-10-03 23:06:09
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 5 )

Barbarossa

Z wyglądu przeciętny lager z odrobiną jakiegoś osadu na dnie. W zapachu jak to lager, czuć słód i takie armoaty taniny. Może to nie jest dęb, ale coś takiego jakby drzewnego tu jest.Nak na lagera aromat całkiem fajny. W smaku już jest tylko gorzej. Czuć całkiem przyjemne słody, ale wraz z takim ściągającym smakiem. Lekko goryczkowy, kwaskowy, raczej nisko nasycony. A co do beczki, to raczej są trociny a nie beczka. Pozostawia niesmak. Ale założę się że są ludzie którym się to podoba.
2017-09-13 22:53:38
Oceny tego użytkownika: 4 ( smak: 4, zapach: 3, wygląd: 5 )

pajak

piłem je kilka lat temu i to zupełnie inne piwo.
Nie czuć dębiny tylko taki zwyczajny ponadprzeciętny pils.
2017-06-27 20:28:10
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )
3 ( smak: 4, zapach: 4, wygląd: 4 )

wojtaswb2

Piana obfita, ale brzydka, grube pęcherze. Szybko opada do cienkiej koronki. Kolor specyficzny, jasnobursztynowy. Aromat także specyficzny, nuty świeżej farby drukarskiej, żywicy, drewna sosnowego. W smaku naprawdę dziwne. Trochę czekoladowe, trochę słodowe, żywiczne. Taniny wyczuwalne. Piwo na pewno wyróżniające się, ale nie trafiło w mój gust.
2017-03-11 20:15:48
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 8, zapach: 6, wygląd: 6 )

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

Zobacz także:


« Perła Koźlak | Opat Pepper »
wykonanie choruzy.pl © 2010