zamknij Przeglądaj bez reklam! patronite
Konstancin IPA
Konstancin IPA
Konstancin IPA
% alk. 6.2
Blg 16.5
5904730961158addbarcode
ulubione: 21
cena: 6,50 zł

Drugie piwo Konstancin, z edycji limitowanej. Po Stoucie przyszedł czas na India Pale Ale. Piwo uwarzone przez Browar Gontyniec S.A w Kamionce, w województwie wielkopolskim, niedaleko Chodzieży. Browar ten należy do Grupy Gontyniec, która to w 2013 roku zakupiła Browar Konstancin w Oborach, zamknęła go i aparaturę przeniosła do nowo-wybudowanego browaru w Kamionce. W roku 2014 na rynku pojawiły się trzy piwa Konstancin, na kontrze było napisane, iż są warzone w Oborach, jednak browar w Oborach już dawno był zamknięty. Piwa z Edycji Limitowanej Grupy Gontyniec mają pojawiać się co kwartał. Obficie chmielone piwo z intensywną, ale jednocześnie łagodną goryczką, długo utrzymującą się na języku. Poza wyraźnym, chmielowym aromatem w smaku pojawiają się nuty owocowe - to za sprawą amerykańskich odmian chmielu oraz dzięki zastosowaniu odrobiny słodu pszenicznego. Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Składniki: woda, słody: Pale Ale, monachijski, karmelowy jasny, pszeniczny, chmiele: Citra, Mosaic, Chinook, drożdże.
Dodał: gjordano - 2015-08-13 19:04:45

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 122
Goście 7,4 / ilość: 142
średnia 7,13/10 / ilość: 264

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Gość
awatar
Gość

2019-02-07 21:38:49
Przypomina - w Auchan 5zł.

To jest piwo niezawodne i piwo które chcę pić. Znam lepsze piwa w stylu ale słabo dostępne i kosztują 8-10zł.

Potwierdzam - nigdy nie miało piany.

Piwo bardzo treściwe, oleiste, drobno gazowane. PEŁNE. Goryczka na poziomie bardzo rzadko spotykanym w ogóle. Pije się to pięknie mając pierwszy zachwyt nad fakturką, drugi nad tym co robi na języku a trzeci nad tym jak to wszystko długo smakuje potem. Goryczka z tym dugch zalegających. Może się zdarzyć, że ranem się ty beknie. Zabrzmiało mało audiofilsko ale sama prawda.

Piwo jest znakomite. Trzeba je kupować i pić kropka.

Czy są lepsze? Tak. Piękne w niektórych warkach modern drinking walczy o laur piwa kompletnego mając na siebie pomysł.
Browar zakładowy nie może coś dostarczyć swoich specjałów. Ciężki ładunek gdzie jesteś.
Pewnie jeszcze kilka.

Niemniej. To jest ipa z jajami. Nie próbuje być czym innym, nie pyta o twój gust. Wchodzi z buta i mówi jak jest ;)
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-11-19 21:41:21
Kurcze, praktycznie nie ma piany, na początku wydaję się średniawy...ale potem rewelacja, muszę jutro iść do Intermarche zrobić zapas, bo naprawdę piwko SZTOS!
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-11-06 21:52:11
Można pisać długo albo krótko i na temat. Ja napiszę tak: piwo, które w aromacie jak i w smaku niszczy każdy system. Chapeau bas
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-10-08 19:49:08
Zakupione w Kauflandzie. Data przydatności do spożycia 02.2019 , szyjka cała , piwo nie zwietrzałe... i całkowite zaskoczenie brakiem piany. Otwieram drugie i leje do kufelka na chama... od początku z góry i znów śladowa piana. Jak na Ipa to trochę lipa . Smak lekko słodkawy z wyczuwalnym grapefruitem zakończony uderzeniem mocnej i cudownej goryczki. Tylko co z tą pianą...dzkoda
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010