Konstancin IPA
Konstancin IPA
Konstancin IPA
India Pale Ale
% alk. 6.2
Blg 16.5
5904730961158
orientacyjna cena: 6,50 zł


Drugie piwo Konstancin, z edycji limitowanej. Po Stoucie przyszedł czas na India Pale Ale. Piwo uwarzone przez Browar Gontyniec S.A w Kamionce, w województwie wielkopolskim, niedaleko Chodzieży. Browar ten należy do Grupy Gontyniec, która to w 2013 roku zakupiła Browar Konstancin w Oborach, zamknęła go i aparaturę przeniosła do nowo-wybudowanego browaru w Kamionce. W roku 2014 na rynku pojawiły się trzy piwa Konstancin, na kontrze było napisane, iż są warzone w Oborach, jednak browar w Oborach już dawno był zamknięty. Piwa z Edycji Limitowanej Grupy Gontyniec mają pojawiać się co kwartał. Obficie chmielone piwo z intensywną, ale jednocześnie łagodną goryczką, długo utrzymującą się na języku. Poza wyraźnym, chmielowym aromatem w smaku pojawiają się nuty owocowe - to za sprawą amerykańskich odmian chmielu oraz dzięki zastosowaniu odrobiny słodu pszenicznego. Piwo jasne, pasteryzowane, niefiltrowane. Składniki: woda, słody: Pale Ale, monachijski, karmelowy jasny, pszeniczny, chmiele: Citra, Mosaic, Chinook, drożdże.
Dodał: gjordano - 2015-08-13 19:04:45

Oceny

Użytkownicy 6,76 / ilość: 106
Goście 7,64 / ilość: 135
średnia 7,26/10 / ilość: 241

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Gość

2018-05-11 22:19:46
Pijam to piwo często - kosztuje niedaleko w auchan jakieś 5-6zł.
Moim zdaniem to jedna z lepszych IPA. W stylu. Piękny prawie miedziany kolor. Długa goryczka. W zapachu szyszki potem mango. W smaku na zimno słodkawo, mandarynki i kopanie tyłka chmielem. Jak się ogrzeje piwo zyskuje. Robi się wytrawne, goryczka pozostaje wyraźna jeszcze kilknaście sekund po łyku, pod językiem, wszędzie. Momentami schodzi w nuty pieprzne pomimo braku wyczuwalnego alkoholu. Grejpfrut wymiata ale bardzo dojrzały i jedzony ze skórką. Podstawa słodowa musi się schować - nie ma szans. Trwa kopanie twojego tyłka cały czas. Ogólnie piwo sprawia wrażenie bardzo pełnego, jest kleiste, słabo gazowane. Nie każdy musi lubić. Jak szukasz west coast sweet fruity non india pale ale to nie tutaj. Jak szukasz wrażeń kozackiego doubla, piwo byś destylował, twoje kubki smakowe wymagają miłości, habanero wciągasz nosem i poniżej jolokii nie zagryzasz - w tej właśnie cenie to właśnie piwo warto spróbować. Takie bardziej kompromisowe i zaokrąglone też są potrzebne tylko szkoda, że ich fani, bez zrozumienia dla pomysłu na to piwo, używają sobie na nim.

Jedno z niewielu piw do którego goryczki, pijąc je wolno pół godziny, nie da się zupełnie przyzwyczaić. Wspa-nia-łe!

Malkontenci doopa cicho

piwnysmakosz

2018-05-08 15:10:43
Wygląd: Chwilowa piana i jej zanik, nawet istnieje jakiś lacing. Kolor pomarańczowy, lekko bordowy.
Aromat: Przyjemny, cytrusowy, rześki, cytryna i pomarańcza.
Smak: Goryczka ziołowa, zalegająca, dominuje grejfrut.

Szczerze to spodziewałem się czegoś gorszego, ale w takiej cenie idzie kupić o wiele lepsza IPA, niestety bez szału.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

Lukasz

2018-04-03 22:54:31
Barwa bursztyn/brunatny. Piana gęsta, drobnopęcherzykowa, trwała -ok. W aromacie szczególnie tej nowej fali nie czuć, ale w smaku już znacząco. Na pierwszym planie jest solidna goryczka. Kontra słodowo-karmelowa jest tutaj na odpowiednim miejscu - przypomina o sobie, ale posmak chmielowy trzyma się w ustach. Goryczka jest trochę ściągająca. Piwo niby niezłe, ale oczekiwałbym za tą cenę solidnego aromatu, czego tutaj nie uświadczyłem. Wysycenie raczej niskie, odpowiednie. Pijalność przeciętna.
Oceny tego użytkownika: 6 ( smak: 6, zapach: 5, wygląd: 7 )

Grzegorz_J

2017-12-05 19:22:05
Warka do 03-18
Wygląd. Barwa bursztynowa, zmętnione. Piana trwała, redukuje się do cieńkiej warstewki piękne koronkując na szkle.
Aromat. No... bardzo przyjemnie. Intensywnie cytrusowy z leśnym akcentem. W tle słody ciasteczkowe, chlebowe z odrobiną karmelu.
Smak. Wyraźnie cytrusowy z żywicznym posmakiem. Odrobina biszkoptów i tofii uzupełnia smak. Zero nut karmelu i palonych. Przykrywa to konkret goryczka, taka jak lubię, piołunowa zalegająca. Finisz dzięki goryczce gorzki, aż drapie. Wysycenie niskie, piwo pełne w smaku, bardzo pijalne.
No proszę. Wcześniej troszkę taki karmelowy potworek, przerodził się w rasową AIPA. Nie dziwię się, że to piwo zdobyło medal na KPRze, bo to jest bardzo dobre piwo.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010