Konstancin APA
Konstancin APA
Konstancin APA
American Pale Ale
% alk. 5.6
Blg 12.5
IBU 55
5907222604120
orientacyjna cena: 6 zł


Piwo uwarzone przez Browar Czarnków z miejscowości Kamionka (powiat chodzieski, województwo wielkopolskie), należący do Grupy Gontyniec. Autorem receptury piwa jest Andrzej Kryczka.

Nowe Konstancin APA to piwo górnej fermentacji, bazujące na amerykańskich odmianach chmielu: Amarillo, Ekuanot oraz Cascade. Chmiel Ekuanot posiada przebogaty aromat owoców tropikalnych, cytrusowych, kwiatów oraz ziół. Nasze piwo powstało z czterech słodów: pilzneńskiego, monachijskiego, pale ale, pszenicznego. Nadają one zdecydowanie orzeźwiającego charakteru. Piwo nasze za sprawą owocowego oblicza oraz przyjemnie zaakcentowanej goryczki daje powiew świeżości oraz lekkości, tworząc nową i niebanalną wartość w rodzinie piw Konstancin.

Piwo pasteryzowane
Składniki: woda, słód jęczmienny, słód pszeniczny, amerykańskie chmiele (Amarillo, Cascade, Ekuanot), drożdże górnej fermentacji
Dostępne w butelkach bezzwrotnych o pojemności 0,5l.
Dodał: Andrij - 2018-08-06 10:16:33

Oceny

Użytkownicy 6,82 / ilość: 17
Goście 7,2 / ilość: 10
średnia 6,96/10 / ilość: 27

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


oranjefan

2018-07-18 23:06:49
Aromat mało intensywny ale da się wyczuć cytrusy oraz chlebową słodowość. Wytrawnie, lekko, co najważniejsze - bez wad!

Jasne, złote, klarowne a może delikatnie opalizujące. Piana niezbyt obfita, opadająca dość szybko w kolorze białym. Syczy, szybko opada, pozostaje jedynie niespełna centymetrowa warstewka po chwili. Niezbyt ochoczo zdobi szkło.

Pół-wytrawne również w smaku, troszkę ciała jest, ale raczej wodniste ale w smaku na szczęście chmielowe - cytrusowo owocowe, lekko kwiatowe z wysoką, ziemistą, ziołową goryczką.

Najlepsze piwo z Konstancina. Dobrze wspominam ich IPĘ, która raczej była na modłę East Coast. Natomiast to APA jest całkiem znośne. Szkoda że tak mało aromatyczne, i jednak trochę wodniste i mało chmielowe ( za wyjątkiem goryczki ) bo w takim wypadku jednak trochę bardziej przypomina jakiegoś pilsa aniżeli APA.
Oceny użytkownika:
6 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 6 )

matiwi

2018-07-03 22:16:03
1. Piana: biała i szybko opadajaca. Po przelaniu ma ok 1 cm.
2. Zapach: bardzo przyjemny słodki, kwiatowy i egzotyczny - owocowy.
3. Smak: początek słodowy, lekko kwiatowy. Finisz mocno goryczkowy i ziołowy.

Spodziewałem się większej owocu i bardziej ułożonej goryczy. Piwo smaczne choć szału nie robi.
Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 8, wygląd: 8 )

Shinodin

2018-03-07 20:30:11
Piana biała drobnoziarnista, w miarę gęsta i puszysta, wysoka na około centymetr, średnio-szybko dziurawiąca się i opadająca, pozostawiająca ładny lacing na ściankach szkła. Barwa ciemniejsza miodowa, nie do końca klarowne i przejrzyste, stosunkowo mocno zmętnione. W zapachu nuty owocowe, egzotyczne, cytrusowe klimaty, sporo żywicy oraz zbożowości, standardowe akcenty dla tego stylu. W smaku żywica już dominuje nad cytrusami i egzotyką, goryczka zalegająca o profilu ziołowym, słabsza kontra kwaskowa, kwiatowe wonie, wysycenie na średnio-wysokim poziomie. Kapsel od browaru Konstancin, etykieta w beżowej kolorystyce z zielonymi wstawkami, w miarę dobrze opisana. Warka 6.2018. Naprawdę solidna APA nachmielona porządnie amerykańskimi chmielami. Jak dla mnie mnie jednak trochę zbyt dużo żywicy względem cytrusów, wolę bardziej egzotyczne podejście do tematu APY. Niemniej, tym razem browar Konstancin jak najbardziej na plus, z mojej strony będzie konkretna 7.
Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 7, wygląd: 7 )
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010