zamknij Zostań patronem na patronite
KonstanciN Pszeniczne
KonstanciN Pszeniczne
KonstanciN Pszeniczne
% alk. 5.3
Blg 12.5
brak koduaddbarcode
ulubione: 4


Nazwa jak i opis piwa wskazuje, iż jest to produkt browaru Konstancin, którego produkty jeszcze nie dawno było szeroko dostępne. Nie jest to jednak to samo piwo, które już od dawna dostępne jest w bazie. Browar Konstancin w roku 2013 został zakupiony przez grupę/browar Gontyniec, który właśnie odpowiedzialny jest za uwarzenie oraz wprowadzenie tego piwa na rynek. Jest to delikatnie chmielone, jasne piwo pszeniczne. Pasteryzowane oraz niefiltrowane, może refermentować w butelce. Warstwa drożdży na dnie butelki jest zjawiskiem prawidłowym i charakterystycznym dla tego gatunku. Nie zawiera sztucznych dodatków i konserwantów.

Skład: woda, słód pszeniczny, słód jęczmienny, chmiel aromatyczny i drożdże piwne górnej fermentacji.
Zalecana temperatura spożywania to 8°C.

Barwa żółta, wpadająca w ciemny pomarańcz, bardzo mocno zmętniona, nieprzejrzysta. Piana śnieżno-biała, drobnoziarnista i gęsta. Po nalaniu wysoka na około dwa centymetry, powoli opada do niskiej warstwy, która ładnie zdobi szkło. Aromat dość lekki, głównie drożdżowy z łagodną wonią zboża oraz pszenicy o kwiatowym wyrazie. W smaku również delikatne, drożdżowe z lekko kwaskowym, pszenicznym akcentem. W smaku również występuje dosyć ciężka, do opisania zbożowa paloność. Wysycenie na poziomie średnim.
Dodał: Stacher93 - 2014-09-05 12:50:41

oceny Oceny

Użytkownicy 5,84 / ilość: 32
Goście 6,24 / ilość: 25
średnia 6,02/10 / ilość: 57

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
Michał_Pater
star

2017-05-22 23:25:12
Nie jestem pewien czy oceniam akurat to piwo, ponieważ mam butelkę Konstancin Pszeniczne niefiltrowane. Etykieta inna niż tutaj lecz zawartość alk i Blg się zgadza więc domniemywam, że to to samo piwo. Oceniamy: po otwarciu butelki czujemy to co dla piwa pszenicznego powinno być charakterystyczne - goździki delikatnie, brakuje aromatu banana, czujemy chmiel dość intensywnie. Przelewamy do szkła (w tym wypadku wysokie rozszerzające się ku górze.) - kolor dość żółty jak na piwo pszeniczne.. nie jest biały, ale to pewnie zasługa niezastosowania filtracji. Zapach ze szkłą nieco inny, mniej chmielu, goździki zostają i pojawia się aromat banana. Piana solidna, pęcherzyki niewielkie jednak znika i nie pozostawia koronki (nie zdobi szkła). Na pierwszy rzut oka dość spore wysycenie jak na piwo górnej fermentacji, ale to tylko złudzenie, bo w smaku: no własnie. W smaku nie jest wysycone ale orzeźwiające. Piję i piszę na bieżąco: Czujemy orzeźwiającą kwaskowość, lekko aromatyczny chmiel jednak bez goryczki praktycznie (wskazania producenta 12 IBU jest adekwatna). W smaku bardziej czuj goździki niż banana, takie jak kompot owocowy aromatyzowany goździkami-coś takiego. W miarę picia pojawiają się delikatne aromaty estrowe może nawet banano-podobne. Może nie dla wszystkich to porównanie da jasny obraz, ale to coś co delikatnie przypomina .. ale naprawdę delikatnie estrowy aromat z amerykańskich whiskey. Kto nie pił to mogę powiedzieć, że to przypomina nieco różową gumę orbit - tak się kojarzy odrobinę, ale podkreślam ten aromat jest naprawdę bardzo delikatny. Szybko znika i pozostaje goździkowy finisz kompotu z goździkami. Po goździkach może jeszcze na chwilę chmiel, ale to na chwilę.. na jeden wdech:D Osobiście nie lubuję się w pszenicznych ale cenię. Jednak tutaj jakoś mnie nie powaliło na kolana. Dobre, trochę mało aromatyczne. Nie powinno się porównywać z innym piwem, z konkretną marką, ale brakuje tu odrobinę słodkości takiej z piw typu blond ale. Ale to moja ocena, nie każdy musi tego oczekiwać. Czy warto kupować? To jak z każdym piwem względne pojęcie - spróbujcie sami:)
oceny Oceny użytkownika:
4 ( smak: 4, zapach: 5, wygląd: 4 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2017-03-31 19:00:54
Jak dla mnie najlepsze piwo pszeniczne jakie piłem. Smaczne, orzeźwiające, idealne.
awatar
Borsuk77
starstarstarstarstar

2016-05-15 21:47:10
Zerowa piana, smak bez rewelacji, ale też i bez wad, zapach przyjemny - ale za delikatny. Piwo jak najbardziej do zapamiętania, by już więcej go nie kupować - oceniam tak na 5 / 10, bo lubię piwa pszeniczne i to nie jest wadliwe, ale tylko (aż) pozbawione wyrazy i piany. To drugie dyskwalifikuje ten rodzaj piwa.
oceny Oceny użytkownika:
5 ( smak: 6, zapach: 6, wygląd: 3 )
awatar
cycu_jeden
starstarstarstarstar

2016-01-02 23:40:39
Całkiem niezły pszeniczniak, choć brakuje mu treściwości. Jedno z lepszych piw z Browaru Gontyniec.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 6, zapach: 7, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010