Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
Russian Impe­rial Stout
% alk. 12.0
Blg 25.0
5901687910840
orientacyjna cena: 8 zł


Piwo Komes Russian Impe­rial Stout od Browaru Fortuna - intensywny, zdecydowanie palony, leżakowany 6 miesięcy, dostępny w zestawie z kielichem wraz z Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe oraz Komes Porter Bałtycki Malinowe.

Komes Russian Impe­rial Stout to mocne, esencjonalne i złożone ciemne piwo górnej fermentacji leżakowane przez 6 miesięcy. Specjalność doceniana przez piwoszy na całym świecie. Zdecydowana paloność, charakterystyczna dla tego stylu, pochodzi od prażonego jęczmienia.
Akcenty kawowe, czekoladowe oraz suszonych śliwek są zrównoważone wyraźną goryczką. Wykorzystany dodatek słodu żytniego zwiększa treściwość i aksamitność RIS-a.

Piwo jest intensywne w smaku i zapachu, m.in. dzięki dodatkowi aromatycznych, ukraińskich odmian chmielu Klon i Slovianka. Mimo sporej mocy trunku alkohol nie narzuca się, a tylko przyjemnie rozgrzewa.

Na przestrzeni 36 miesięcy trwałości Komes zmienia swój smak. Zdecyduj ile będzie leżakował Twój Komes.
Warzyliśmy nasze piwo niespiesznie, poświęcając mu wiele czasu i troski - ciesz się nim w ten sam sposób, powoli odkrywając bogactwo jego smaku.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Czekoladowy, Monachijski, Karmelowy; ekstrakt słodowy jęczmienny; słód Żytni; jęczmień prażony; chmiele: Herkules, Klon-18, Slovianka; drożdże: górnej fermentacji US-05.
Piwo pasteryzowane.
Dodał: SaintBase - 2016-09-27 11:13:12

Oceny

Użytkownicy 6,79 / ilość: 81
Goście 8,06 / ilość: 70
średnia 7,38/10 / ilość: 151

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny


Grzegorz_J

2018-03-11 17:19:29
Warka do 03-09-20
Prawie czarne z piękną jasno kawową pianą.
Pachnie likierem kawowym z dodatkiem czekolady i nut palonych. niestety wszystko to mąci aromat sosu sojowego.
W smaku dominuje smak gorzkiej czekolady,kawy i...sosu sojowego. Poza tym jest trochę owocowej kwaskowości, dość wyraźna goryczka i fajne rozgrzewanie w gardle mimo prawie niewyczuwalnego alkoholu. Piwo pełne w smaku jednak dla mnie męczące ze względu na obecność w nim aromatu tego nieszczęsnego sosu.
Wiem że bez sosu nie ma sztosu, ale ja go nie cierpię i tyle.
Oceny tego użytkownika: 7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )

Gość

2017-12-04 15:50:44
Dorwałem go w sprzedaży pojedynczo w sklepie Eko Wyspa w Świnoujściu. Ul. Grunwaldzka 1a. Niezłe w smaku choć alkohol mógłby być lepiej ukryty.

Gulek

2017-12-02 18:58:56
Kupiłem wreszcie po wielkich szukaniach Komesy w zestawie. Zapłaciłem 29 zł z pokalem w Carrefour więc myślę, że cena jest dobra, aczkolwiek kolega niżej dostał te piwa jeszcze za niższą cenę. To mój drugi RIS w życiu jaki piłem a na pewno pierwsze piwo, które ma tyle alkoholu. Aromat jest bardzo kawowy, w zasadzie niewyczuwalny alkohol, jednak w smaku jest już nieco inaczej. W smaku wyczuwa się na początku nuty kawowe a po czasie niestety mocny alkohol. Nie oceniam jednak tego jako minus w tym przypadku bo jestem przekonany, że w tym RIS'e po upływie czasu alkohol został by zbalansowany. Ja piłem jednak jako świeże piwo więc te nuty są dopuszczalne. Ode mnie to piwo dostaje 8/10, aczkolwiek jestem przekonany, że po np.2 letnim leżakowaniu dostał by 9 a może i więcej. Temu piwu nie może nic zaszkodzić Z biegiem czasu a jedynie pomóc.
Oceny tego użytkownika: 8 ( smak: 8, zapach: 8, wygląd: 8 )

Gość

2017-12-02 15:29:36
Kupiłem wczoraj w Kaufie za 24,99 zeta w zestawie z pięknym pokalem i piwa mi Porter, Płatki Dębu i Barley Wine, te dwa ostatnie zostawiłem do spróbowania na dzisiejszy chłodny wieczór. Polecam jak dla mnie 9/10.
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010