Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
Komes Russian Impe­rial Stout
% alk. 12.0
Blg 25.0
5901687910840addbarcode
orientacyjna cena: 8 zł


Piwo Komes Russian Impe­rial Stout od Browaru Fortuna - intensywny, zdecydowanie palony, leżakowany 6 miesięcy, dostępny w zestawie z kielichem wraz z Komes Porter Bałtycki Płatki Dębowe oraz Komes Porter Bałtycki Malinowe.

Komes Russian Impe­rial Stout to mocne, esencjonalne i złożone ciemne piwo górnej fermentacji leżakowane przez 6 miesięcy. Specjalność doceniana przez piwoszy na całym świecie. Zdecydowana paloność, charakterystyczna dla tego stylu, pochodzi od prażonego jęczmienia.
Akcenty kawowe, czekoladowe oraz suszonych śliwek są zrównoważone wyraźną goryczką. Wykorzystany dodatek słodu żytniego zwiększa treściwość i aksamitność RIS-a.

Piwo jest intensywne w smaku i zapachu, m.in. dzięki dodatkowi aromatycznych, ukraińskich odmian chmielu Klon i Slovianka. Mimo sporej mocy trunku alkohol nie narzuca się, a tylko przyjemnie rozgrzewa.

Na przestrzeni 36 miesięcy trwałości Komes zmienia swój smak. Zdecyduj ile będzie leżakował Twój Komes.
Warzyliśmy nasze piwo niespiesznie, poświęcając mu wiele czasu i troski - ciesz się nim w ten sam sposób, powoli odkrywając bogactwo jego smaku.

Składniki: woda; słody jęczmienne: Pilzneński, Czekoladowy, Monachijski, Karmelowy; ekstrakt słodowy jęczmienny; słód Żytni; jęczmień prażony; chmiele: Herkules, Klon-18, Slovianka; drożdże: górnej fermentacji US-05.
Piwo pasteryzowane.
Dodał: SaintBase - 2016-09-27 11:13:12

oceny Oceny

Użytkownicy 6,8 / ilość: 84
Goście 8,77 / ilość: 111
średnia 7,92/10 / ilość: 195

Oceń piwo

Wygląd:
Zapach:
Smak:
Ogólna ocena:

Komentarze:

awatar
Jeśli chcesz aby komentarz był skojarzony
z Twoim kontem w serwisie - zaloguj się.
Nie masz jeszcze konta - wypełnij formularz rejestracyjny

awatar
tomamisz8
starstarstarstarstar

2018-11-04 23:29:48
Potwierdzam poniższy komentarz odnośnie nagazowania. Rozumiem, że piwa tego typu nie potrzebują nadzwyczajnego wysycenia, ale sycząca opadająca w kilka sekund piana ( co faktycznie oznacza całkowity brak piany) nie jest czymś normalnym w tym stylu... Poza tym wszystko na swoim miejscu... W zapachu wyczuwalny solidny wódczany alkohol, ale na szczęście nie w smaku... Solidne, oleiste (znowu na szczęście nie w smaku, raczej chodzi o wrażenie), zawiesinowe piwo. Aromatyczne, fajnie goryczkowe... Tylko ta dziwna piana...
oceny Oceny użytkownika:
8 ( smak: 9, zapach: 8, wygląd: 7 )
awatar
Gość
awatar
Gość

2018-10-22 19:51:02
Bardzo solidne piwo.Może się kojarzyć z likierem z dodatkiem czekolady, alkohol przyjemnie rozgrzewa w gardle.
Ale na litość Boską Fortuno ! Co wy ostatnio wyprawiacie z tym nagazowaniem ? Zarówno w najświeższym RISie jak i podstawowym porterze pojawia się dosyć obfita piana, która bardzo głośno szumi (jak po nalaniu coli czy fanty) i znika po kilkunastu sekundach całkowicie.Albo mniej gazujcie albo w ogóle bo nie wygląda to profesjonalnie.

Dodam, że jak pierwszy raz w życiu kupiłem komes porter to piana była tak gęsta i długo się trzymała, że ją dosłownie gryzłem.

Teraz popijam RISa, piany zero ale to nie jest problem.Problemem jest ta tandenda i hałaśliwa piana która pojawia się w szklance tuż po nalaniu piwa.
awatar
GrubyDzolo
star

2018-10-21 09:05:16
Mi piwo nie podeszło. W zapachu duża paloność, jednak brak kawy. lekko wyczuwalny karmel i gorzka czekolada. W smaku niezbalansowany i alkoholowy, rozgrzewający troszkę karmelowy. Za słodki, źle to wspólgrało z mocną goryczką. piana znikła w czasie dosłownie 5 sekund. Risy chyba nie dla mnie. Było to piwo z zestaw
awatar
Grzegorz_J
starstarstarstarstar

2018-03-11 17:19:29
Warka do 03-09-20
Prawie czarne z piękną jasno kawową pianą.
Pachnie likierem kawowym z dodatkiem czekolady i nut palonych. niestety wszystko to mąci aromat sosu sojowego.
W smaku dominuje smak gorzkiej czekolady,kawy i...sosu sojowego. Poza tym jest trochę owocowej kwaskowości, dość wyraźna goryczka i fajne rozgrzewanie w gardle mimo prawie niewyczuwalnego alkoholu. Piwo pełne w smaku jednak dla mnie męczące ze względu na obecność w nim aromatu tego nieszczęsnego sosu.
Wiem że bez sosu nie ma sztosu, ale ja go nie cierpię i tyle.
oceny Oceny użytkownika:
7 ( smak: 7, zapach: 6, wygląd: 8 )
starsze »
Zobacz także:
wykonanie choruzy.pl © 2010